Ak bývalý zamestnanec ostane v ochrannej lehote PN, vypláca nemocenské dávky Sociálna poisťovňa?

Zodpovedané
5. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Ak bývalý zamestnanec v ochrannej lehote 7 dní ostane PN, tak vypláca nemocenské dávky od prvého dňa PN Sociálna poisťovňa?

Aké sú povinnosti pre zamestnávateľa v takomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak zamestnanec išiel na PN až po skončení pracovného pomeru v ochrannej lehote, od prvého dňa PN vypláca nemocenské Sociálne poisťovňa. Zamestnávateľ nerieši nič, môže sa Vám ale táto ePN zobraziť v histórii PN zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka