Kráti sa mi dovolenka, ktorá mi vznikla počas druhej materskej?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

od 2018 som bola na MD + RD a potom od 2020 znova MD + RD, pracovný pomer stále trval. 2.3.2023 mi skončil RD, zamestnvateľ mi nebol ochotný dať 1 deň dovolenky, tak sme sa k 3.3.2023 dohodli na skončení pracovného pomeru dohodou.

Kráti sa mi dovolenka, ktorá mi vznikla počas 2 materskej?

Ak som neodpracovala 1 deň po skončení RD, nemám na ňu nárok?

Na páske, ktorú mi poslali v decembri som mala 50 dní dovolenky.

Ak by som aj mala nárok, treba po skončení pracovného pomeru o preplatenie požiadať?

Ďakujem sa odpoveď

Dobrý deň,

počas materskej dovolenky sa dovolenka nekráti, ale počas rodičovskej dovolenky už áno.
Ak ste mali na páske 50 dní dovolenky, tak pri ukončení pracovného pomeru Vám tento zostatok nevyčerpanej dovolenky preplatia.

S prianím pekného dňa,
Lenka