Započítavajú sa mi do 270 dní nemocenského poistenia aj dni predchádzajúceho pracovného pomeru?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Pracovný pomer mi skončil v máji 2022. V súčasnosti som na rodičovskej dovolenke so starším dieťaťom, ktoré sa narodilo v júli 2022. Čakáme druhé dieťa, pričom termín pôrodu je v polovici marca 2024.

Započítavajú sa mi do 270 dní nemocenského poistenia aj dni predchádzajúceho pracovného pomeru (od marca do mája 2022)?

Ak by som sa ešte teraz zamestnala, je možné získať do termínu pôrodu nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

započítajú Vám dni z predchádzajúceho pracovného pomeru, ktoré spadajú do posudzovaného obdobia.

Ak by ste sa teraz zamestnali, nestihli by ste mať 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom, ani s tými z predchádzajúceho zamestnania. To by bolo vhodné mať ešte ďalšiu inú dohodu a tie dni spoločného trvania by sa započítali 2x.

S prianím pekného dňa,
Lenka