12 kg dcérke trčia nožičky von z vajíčka. Je jej už malé?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

dcéra má 10 mesiacov, váži 12 kg a zatiaľ používame vajíčko. Dcérka sa však zapiera nožičkami vždy, keď je pripútaná. Nožičky jej trčia von z vajíčka.

Môže jej byť vajíčko už malé?

Je to takto bezpečné?

Môže už ísť do väčšej autosedačky v smere jazdy?

Ďakujem

Dobrý deň,

jazda v protismere je bezpečnejšia. V Amerike myslím podľa zákona tak musia jazdiť detičky do 2 rokov.

Nie je to otázka na pediatra, ale skôr na výrobcov autosedačiek. Mám taký pocit, že pokiaľ dieťatku z vajíčka netrčí hlavička ale nohy, tak to nie je problém.

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.