Aká je autosedačka Cybex Solution X-Fix?

Zodpovedané
20. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na autosedačku Cybex Solution X-Fix, ktorá je vhodná pre dieťa od 15 - 36 kg.

Akú bezpečnú a zároveň pohodlnú sedačku by ste odporúčali v tejto kategórii?

Cenovo do 200 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že nepíšete aké staré je dieťatko, ani koľko má kg, či cm. Ak má dieťatko už aspoň 105 cm a aspoň 3,5 - 4 roky, je táto kategória pre neho už vhodná. Ak nie, skôr by som na Vašom mieste siahla ešte po kategórii 9 - 36 kg, kde môžete používať 5 bodový pás autosedačky ešte do 18 kg (prípadne 25 kg).

Cybex Solution S i-fix však veľmi neodporúčam. Je to starý model, ktorý sa už vyrába len pre reťazec Lidl. Chýba mi na ňom pridaná bočná ochrana.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

V kategórii 15 - 36 kg do tých 200 eur odporúčam tieto - Joie Traver, Cybex Solution S i-fix, Britax-Römer Kidfix II XP SICT, Britax-Römer Kidfix 2 S.

Autosedačka Joie Traver

Autosedačka Joie Traver zaistí bezstarostnú jazdu dieťaťa približne od 4 rokov, teda 15 - 36 kg.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

Autosedačka Britax Römer Kidfix II XP SICT

Autosedačka Britax Römer Kidfix II XP SICT s vysokým operadlom značne prevyšuje bezpečnostné normy nariadené zákonom. Ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia pre deti približne od 4 do 12 rokov (15 - 36 kg).

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S je vhodná pre deti od cca 3,5 roka do 12 rokov.

V kategórii 9 - 36 kg tieto:

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute