Aký je rozdiel v klasickej Isofix sedačke a v otočnej o 360°?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

od 1 roka dieťaťa zvažujeme bezpečnú autosedačku aspoň do 4-5 rokov. Cena okolo 200 eur. Nemusí mať základnú isofix ale nech ma zatiahnuteľné Isofixové konektory, ktoré sa do auta na Isofix pripnúť dajú. Keď sa pokazí to otáčanie o 360°, tak to bude nepoužiteľné. A odporúča sa mať deti dlho v protismere.

Kde si má v tom prípade dať nohy väčšie dieťa?

Aký je rozdiel v klasickej Isofix sedačke a v otočnej o 360°?

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka o 360° slúži hlavne pre Vaše pohodlie. Natočíte si ju k dverám a pohodlne do nej usadíte dieťa. Dieťa by malo sedieť do 15. mesiaca v protismere. Ideálne čo najdlhšie, ale záleží od dieťatka ako spolupracuje.

Ak nie ste stotožnená s otáčaním o 360°, tak to vôbec nevadí. Môžete zvoliť autosedačku, ktorá sa inštaluje v protismere alebo v smere jazdy. Na bezpečnosti to neuberie.

O 360° otočné napríklad:

V smere alebo protismere môžete uchytiť:

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.