Autosedačka bez isofixu pre 8-mesačné dieťa

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť s výberom autosedačky pre 8m dieťa s hmotnosťou 10kg (vie sedieť aj chodiť okolo nábytku).

Potrebujem obojsmernú autosedačku bez Isofixu, ktorú by som upevnila na stredné sedadlo v 2. rade, poprípade na miesto spolujazdca a tam Isofix nemáme. Auto je Opel Zafira 2018.

Ocenila by som, keby sa sedačka dala polohovať, aby pri spánku nelietala hlava 😃. Cena do 250,-€.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom rozpočte odporúčam Joie Stages. Je to obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Disponuje menším miestom na nohy a nakladanie dieťaťa sa vykonáva ponad bezpečnostný pás auta. V protismere má len jednu polohu, ale je to taký poloľah- polosed, aby bolo dieťaťu príjemne aj keď bdie, aj keď spí.

Ak chcete sedačku umiestniť na sedadlo spolujazdca, nesmiete zabudnúť na deaktiváciu airbagu a zachovanie výhľadu do bočného spätného zrkadla.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek