Čo je bezpečnejšie - vajíčko pútané pásom auta alebo vajíčko pripevnené na základni

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

je prosím vajíčko Maxi cosi, ktoré sa istí pásom v aute, bezpečné na dlhé cesty (cca 5 hod) pre 5 mesačné bábo?
Alebo je potrebné ho radšej vymeniť za novšie s isofixom alebo bázou?

Ďakujem

Dobrý deň,

správne pripútané vajíčko bezpečnostným pásom je rovnako bezpečné, ako vajíčko, ktoré v aute upevníte prostredníctvom isofixovej základne.

Neuvádzate, aký model Maxi Cosi máte, ani aké je staré. Bezpečnosť vajíčka znižuje absencia vložiek či nedostatočné vložky, ako aj prekročená životnosť - u vajíčok Maxi Cosi je životnosť 6 rokov, po tejto dobe už výrobca negarantuje jeho bezpečnosť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek