Výber pokračovacej autosedačky

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

prosím o radu, akú autosedačku vybrať.

Auto dacia duster r. 2019.
Momentálne používame vajíčko Joie gemm, pripútavame zatiaľ pásom.
Dcéra má 9 mesiacov, miery cca 9 kg a 75cm.
Vo vajíčku je nespokojná, chce sedieť a veľmi sa v ňom potí, aj keď používame klimatizáciu.
Plánujeme ísť autom do Chorvátska, čiže aby mohla v sedačke aj spať.
Nemám zatiaľ vôbec predstavu, akú vybrať. A treba dokupovať ešte nejakú základňu, aby sa dala pripevniť na ten isofix?
Rozpočet prispôsobím, nejaká zlatá stredná cesta.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyberať môžete z viacerých sedačiek, uvediem pár modelov, pri ktorých je základňa už súčasťou danej sedačky:

BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg. Príjemný poťah, kvalitné materiály a technologické spracovanie z nej robia jednu z top sedačiek na trhu.

Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel.

Graco Turn2Me - otočná, obojsmerná sedačka s nosnosťou do 18kg, protismer možný do 18kg, viacdielna rozoberateľná vložka, možnosť zväčšenia priestoru na nohy

Proti poteniu v autosedačke osobne odporúčam vložky z merina, ktoré sa dajú ušiť aj na objednávku. Merino má termoregulačné schopnosti - v zime hreje, v lete odvádza pot - takže ho využijete celoročne.

Potenie sa dá znížiť aj použitím oblečenia z merina, alebo kombinácia merino- bambus, hodváb alebo ľan.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek