Existujú tzv. belted base aj pri pokračovacích sedačkách?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chceli by sme kúpiť pokračovaciu sedačku pre skoro 9 mesačné dieťa (74 cm a cca 9 kg). V lete sa chystáme na dlhšiu cestu na dovolenku.

Momentálne sa vozí v Cybex Aton B i-size.

Požiadavky:

  • aby sa dala sedačka využiť v protismere a neskôr i v smere jazdy,
  • aby mala pútanie pásom auta, nakoťko v jednom aute Isofix nie je a v druhom áno,
  • v aute, v ktorom bude primárne využívaná sú šikmé sedačky a chceli by sme aby bola polohovateľná - dcérka v aute často spinká.

Existujú tzv. belted base - základne na pásy aj pri pokračovacích sedačkách?

Rozpočet sme zatiaľ neriešili.

Poradíte zlatú strednú cestu, aj drahšiu a viac vhodných variant?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi kvalitné a bezpečné autosedačky, ktoré je možné pripevniť bezpečnostným pásom auta alebo systémom Isofix, patrí Klippan Triofix Recline so základňou. Dobre sadne skôr štíhlejším ďeťom, vysokým min. 85cm. Je polohovateľná, s protismerom do 18kg, jej výhodou je aj možnosť dokúpenia zväčšovaču priestoru na nohy pre ešte väčšie pohodlie dieťaťa.

Ak netrváte na tom, aby mala autosedačka pripojenie na Isofix, môžete vyberať medzi sedačkami, ktoré sa pripevňujú len bezpečnostným pásom auta, a dajú sa použiť aj v aute bez isofixu aj v aute s isofixom, ako napr. Avionaut Sky. Je to kvalitná a bezpečná autosedačka, s opornou nohou pre maximálnu stabilitu. Jedná sa p čisto protismernú sedačku s nosnosťou do 25kg. Výhodou je zapínanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi až do 25kg, viac priestoru na nohy ako obojsmerné sedačky a úspešný Plus test.

Možnosťou ešte je kúpiť autosedačky dve - do auta bez isofixu odporúčam Joie Steadi. Autosedačka sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, nosnosť do 18kg, protismer možný do 18kg. Nie je však polohovateľná, v protismere má len jednu polohu - aby sa dieťaťu aj príjemne odpočívalo aj mohlo sledovať svoje okolie.

Do auta s isofixom máte možností viac, napr. :

BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.

Joie Stages Isofix - obojsmerná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 7 polôh. Nosnosť do 25kg v smere jazdy, protismer využiteľný do 18kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg, potom sa už dieťa púta bezpečnostným pásom auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek