Je vhodné používať bedrový pás Malatec?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

syn má 8 mesiacov a váži 10,5 kg. Ja mám 50 kg, tak mám čo robiť, aby som ho uniesla. Nosí sa veľmi rád a nosenie u nás zaberie veľkú časť dňa.

Doma mám dva nosiče, no keď je tak teplo, tak sa mu tam nepáči. A ani mne. Sme celí mokrí. Nejde mi ani o to, že by som mala voľné ruky, ale o to, aby som ich odľahčila.

Našla som bedrový pás, konkrétne Malatec.

Aký máte názor na jeho použitie?

Ďakujem

Dobrý deň,

hipseaty sú fajn na občasné poponášanie detí, ktoré už samostatne sedia Skôr sa ich používanie neodporúča). Ak vám primárne nejde o voľné ruky a Váš synček už sedí, viete si tým trochu uľahčiť. Treba myslieť na to, že dieťatko je celý čas potrebné pridržiavať a je to primárna záťaž na bedrá.

Ak máte doma dva nosiče, skúšali ste aj nosenie na chrbte?

Nosenie na chrbte je lepšie aj z hľadiska záťaže.

Môžete prípadne medzi vás vložiť podložku Aeromoov, bambusovú plienku, alebo zvoliť funkčné oblečenie pre vás aj pre dieťatko.

Na leto a teplo je skvelý aj Ring Sling:

Je to iba jedna vrstva látky. Keď si zvolíte nejakú nosnú prímes ako tencel, ľan alebo konope, vie to veľmi pomôcť aj Vášmu komfortu.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ďalej 🙂