7 mesačný syn papá príkrmy a má problém so stolicou. Je nejaká chyba v jeho stravovaní?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn je už mesiac na príkrmoch a má problémy so stolicou. Nemôže sa dobre vyprázdniť a potom plače. Dávam mu na desiatu ovocie a obed má vždy zeleninu. Niekedy spravím na večeru obilninovú kašu, ale väčšinou má na večeru len mlieko. Je stále dojčený.

Je normálne, že pri takomto stravovaní má problém so stolicou?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to typické pre začiatok prikrmovania. Treba mu ponúkať aj vodičku po príkrmoch a do obedného príkrmu nezabudnúť pridať 2 lyžičky oleja.

Skúste aj odsledovať - mrkva zemiak zvyknú zapekať, naopak cuketa a tekvica obsahujú viac vody - skúste preferovať tieto druhy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička