Ako postupovať, keď 6 mesačné dieťa po Covide-19 odmieta príkrmy?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

môj 6 mesačný dojčený syn začal papať príkrmy od ukončeného 5. mesiaca. Od prvého príkrmu krásne papal. Zjedol aj 150 ml. Takto to išlo cca mesiac až kým sme nemali v domácnosti Covid-19. Syn mal dva dni horúčku a dávali sme mu len mlieko. Odvtedy začal odmietať obedný príkrm. Drží ho v ústach, vypľúva a dávi ho. Ovocie alebo obilninovú kašu zje.

Ako máme postupovať?

Mám načas vylúčiť ovocie, aby si zvykol aj na chuť zeleniny?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, netreba vylúčiť ovocie. Klasicky ponúkajte v podávaní príkrmov ako máte nastavené. To, že dieťatko v určitej etape prikrmovania začne príkrmy odmietať je veľmi bežné. Treba ponúkať trpezlivo. Nie cez plač, ani nútenie nasilu do pusky.

Do roka hrá v strave hlavnú úlohu stále mliečna zložka a všetko ostatné môžeme brať ako zoznamovanie sa dieťaťa s jedlom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička