Aké je odporúčané maximálne množstvo mlieka/mliečnych výrobkov pre 13 mesačné detičky?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

mám 13 mesačnú dcérku, ktorú dojčím večer. Niekedy aj ráno. Už mám málo mlieka tak jej dávam ešte potom k tomu 2 - 2,5 dc mlieka. Väčšinou len ráno a večer. Keď jej večer nedám mlieko, tak papá mliečnu kašičku ryžovú.

Okrem toho zje jeden mliečny výrobok za deň (napr. Tvaroháčik alebo Lipánek) a maličký syr pre deti. Ale nie každý deň.

Je nejaké odporúčané maximálne množstvo mlieka/mliečnych výrobkov pre takéto detičky?

Nebude to veľká záťaž pre žalúdok a obličky?

Alebo môžeme takto pokračovať?

Okrem týchto veci papá zeleninu, ovocie, polievky, obed a chlebík.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete takto pokojne pokračovať, nie je to žiadna záťaž pre obličky či žalúdok. Možno trošku kalorická záťaž je na dennej báze Tvaroháček či Lipánek, lebo obsahujú veľmi veľa cukru.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička