Ako postupovať v zavádzaní príkrmov, keď ich 6,5 mesačný plne dojčený syn odmieta?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

syn má teraz 6,5 mesiaca a už viac ako 3 týždne mu ponúkam zeleninové príkrmy. Do úst ich ešte vezme, ale odmieta prehltnúť. Alebo za celé kŕmenie zje maximálne 1 - 2 lyžičky a aj to len vtedy, keď potrebuje náhodne preglgnúť.

Ako môžem postupovať, aby sa to zlepšilo?

Môžem zaviesť už aj mäso, poprípade neskôr ovocie, keď ešte ani zeleninku neprehĺta?

Samozrejme mixujem do rôznych konzistencií, snažím sa už aj kombinovať tie "zavedené" zeleniny.

Je plne dojčený, má 9,25 kg. Žiadne ťažkosti (bolesť bruška atď.) nemá a ani v mladšom veku nemal.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dostanete do neho lyžičku - dve, tak to znamená, že sa s danými potravinami oboznámil a zaraďujete ďalšie klasicky. To, že odmieta prehĺtať je na začiatku pomerne bežné, treba iba trpezlivo skúšať, neísť cez plač, nedávať rozprávky, sústrediť sa na kŕmenie. Vyhradiť si naň dostatok času, aby Vás nestresovalo a nebyť frustrovaná. Ono sa to zlepší, len to chce (ako všetko) čas.

Takže hor sa do mäska, potom ovocie, lepok, vajíčko, ryby atď.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička