Prečo 10,5 mesačná dcérka vygrckáva desiatu?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

10,5 mesačnej dcére skúšam dávať na desiatu biely jogurt. Samotný ho nechcela, tak som pridala roztlačený banán. Zje ho v pohode, ale vždy sa jej to potom vygrcne. A to aj 2 hodiny po tom jogurte. A to isté sa deje, keď jej spravím obilninovú kašu vo vode + kravské mlieko. Ale obyčajné maslo jej nerobí problém.

Môže to byť nejaká intolerancia?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť o to, že dcérka "netoleruje" nateraz BKM - v masle jej je veľmi málo nakoľko maslo je z 82% tuk. Nateraz by som biely jogurt a ani kravské mlieko nedávala. Vyskúšajte o mesiac.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička