Je pre 6,5 mesačnú dcéru vhodnejšie zavádzanie lepku alebo mäsa?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má 6,5 mesiaca a je plne dojčená. Zatiaľ ochutnala zemiak, mrkvu, brokolicu. Prvý týžden nám to veľmi nešlo, tak sme opakovali ešte raz. Teraz dáme 2 dni za sebou to isté, ale len na obed. Zje cca 10 lyžičiek.

Je to v poriadku?

V noci sa mi budí aj každú hodinu na mlieko.

Mám jej dávať zeleninu aj na večer?

Môžem už pomaly zavariť k zelenine napr. ovsené vločky alebo krupicu, aby bola sýtejšia?

Môžem zaviesť lepok do stravy, alebo je rozumnejšie začať zavádzať kúsok mäsa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pridala by som najprv mäso ako kvalitný zdroj železa. Potom lepok, aby ste mohli začať dávať aj večerné či doobedné kašičky. Teda podľa toho, že aký máte denný harmonogram.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička