Je v poriadku, keď skoro 8 mesačný chlapček spapá súhrnne za deň 600 ml + 600 g príkrmu?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom denného jedla skoro 8 mesačného synčeka. Váži 8,8 kg a narodil sa s váhou 3,3 kg. Od polnoci papá dvakrát mlieko. Vypije asi 250 ml odstriekaného mlieka. Potom má desiatu 180 g jogurtu Holandia.

K obedu mäsovozeleninový príkrm okolo 200 g. Popoludní mával najskôr predsnídavku, ale poslednú dobu bojkotuje. Skúsili sme nemliečnu kašu s odstriekaným mliekom, ale nechce to papať. Ovocnú mliečnu kašu má veeľmi rád dokáže jej spapať 200 g.

Je v poriadku, že má denne 2x bielkovinu, ktorá nie je materské mlieko?

Večer si ešte dá 2x mlieko do polnoci. Denné súhrn mlieka je teda 600 ml + 600 g príkrmu.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko je v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička