Môžem dať 5,5-mesačnému synovi v rámci imunologického okna lyžičku krupice do príkrmu?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

syn má 5,5 mesiaca a začíname zeleninové príkrmy. Potom pridáme mäsko, neskôr ovocie.

Môžem už teraz v rámci imunologického okna dať napr. lyžičku krupice do príkrmu?

Chcem poznamenať, že ja som celiatička.

Majú bábätká užívať vitamín C užívať s hodinovým odstupom od jedla?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, krupicu mu do príkrmu zavariť môžete. Vitamín C je najlepšie užívať napríklad s mäsovým príkrmom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička