Od ktorého mesiaca a v akom množstve môže dieťa jesť sladkovodné ryby?

Zodpovedané
27. aug 2022

Dobrý deň,

som prvorodička a nie som si istá ohľadom prikrmovania. Syn je dojčený a od 6. mesiaca sme začali prikrmovať. Teraz bude mať 7 mesiacov a má zavedených asi 7 druhov zeleniny, kuracie a morčacie mäsko, žĺtok a teraz skúšame pridávať lyžičku krupice. Zatiaľ teda papá len obedný príkrm. Spapá tých 150 g.

Môžem mu zaviesť ovocie na desiatu a olovrat?

V akom množstve?

Pridáva sa aj olej?

Od ktorého mesiaca a v akom množstve môže jesť sladkovodné ryby?

Mäsko dávam asi 4x do týždňa, zatiaľ asi 20 g denne. Čítala som, že postupne zvýšiť na 35 - 40 g denne.

Dáva sa v rovnakom množstve aj rybka?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvý príkrm - mäsovozeleninový máte super zavedený. Do toho sa pridáva lyžica - dve oleja - repkový/olivový/ občas na ptrestriedanie iné (ghee, maslo, tekvicový...).

Po cca 3 týždňoh môžete zaviesť ďalší chod. To je buď kaša - keďže máte zavedený lepok, tak by som možno išla do toho. Následne po cca 2 týždňoch môžete zavádzať ďalší chod - desiatu vo forme rôznych druhov ovocia.

Rybky už pokojne môžete zavádzať - pstruh, zubáč, sumček, losos - v rovnakom množstve ako mäso - filety bez kostí.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička