Zvláštne pocity v okolí maternice na začiatku tehotenstva

1lulu1
26. nov 2013

Ahojte som tehotná a všeličo si namislam ...bojím sa žeby som mohla potratit lebo každý má straší že prvé 3 mesiace sú najkritickejšie ...mám pocity okolo maternice vaječníkov že som prechladnuta ...je to podľa vás prechladnutie alebo to ze uz sa mi s telom začínajú diať zmeny 😀 ...babo budem mať prví krát tak neviem čo ma čaká...som cca v druhom mesiaci ...

bahira1962012
26. nov 2013

pokoj a klud , iných nepočuvaj 🙂 stresom,strachom si privolaš akurat nejaku chorobu 😲

kiwi82
26. nov 2013

ahoj, stať sa môže hocičo a hocikedy..... ak ti dr.povedal, že je všetko ok, srdiečko bije, neboj, je to ok, pocit akoby pred menzes je normálny v tomto štádiu, maternica sa rozťahujú + hormóny.... ale ak máš nepokoj tak nie je problém zájsť za dr.a povedať mu svoje pocity, vyšetrí ťa a budeš kľudnejšia. držím palce.

missska87
26. nov 2013

Ahoj...jéééj gratulujem...
Ja keď som zostala tehotná prvý krát, tak som sa tiež zo začiatku veľmi bála, pretože moja sestra 2krát potratila až sa im podarilo...a ja som sa bála, že čo ak tiež potratím v 9 týždni som začala aj krvácať a to ma manžel rýchlo bral do nemocnici, hrozne som plakala, ale naštastie to vraj bolo normálne, krvácanie mi v nemocnici zastavili a ja si myslím, že to krvácanie spôsobil možno aj ten strach že potratím...tak som si jednoducho povedala, že nebudem sa zožierať a trápiť. Proste som začala pozitívne myslieť...začala som sa tešiť....
Ja viem, že tie prvé tri mesiace sú ťažké...ale ty to určite zvládneš. Hlavne sa upokoj...želám ti len to najlepšie...aby si sa prestala báť pretože tým bábätku nepomôžeš...ale začni sa tešiť a myslieť na to čo asi v brušku robí...To malé bábätko v tvojom brušku preciťuje všetky pocity s tebou, vníma tvoj strach aj tvoju radosť, tak mu dopraj viac radosti aby vedelo, že sa na ňho už moooc tešíš... neboj všetko bude v poriadku. Držím ti velmi palčeky... 🙂 😅

1lulu1
autor
26. nov 2013

Kocky ďakujem vám veľmi pekne za povzbudivé slová ...akurát idem domov od lekárky a povedala mi ze si to mám užívať a tešiť sa s toho a že čo ma byt tak že bude ...ráno som sa zlakla keď som cítila vlhké nohavičky našťastie to bol len môj vitok ktorý vraj ajtak budeme musieť liečiť lebo že sa vnom nachádzajú kvasinky ...17.12 idem na ultrazvuku a budeme merať hlavičku ...tesim sa 🙂

majka2804
27. nov 2013

jeeeej 🙂 blahozelam 🙂 ja som v 9tt+4 a tiez som doteraz stresovala, kedze to bude nase prve babo, ale tak uz som sa ukladnila, verime, ze nase chuliganco je po nas a ze bude bojovat, kedze je to rizikovejsie obdobie 🙂 aj ja mam tie bolesti v okoli maternice, ukludnujem sa tym, ze rastie, nemyslim na zle...ale nedavno mi zacali silne bolesti hlavy aj napriek tomu, ze dodrhujem pitny rezim tak ako mi lekar povedal, 1l cistej vody doobedu a 2.l poobede... Kavu som uplne vylucila, hoci mam nizky tlak a bola som na nu zvyknuta... 1lulu1 drzim Ti prsty, nech je vsetko v poriadku 🙂 my ideme na kontrolu 03. 12. a mali by sme byt v ten den v 10tt+3 🙂 snad bude vsetko v poriadku, priatel bude 1.-krat na ultrazvuku, tak sa nenormalne tesiii 🙂 drzte aj nam prsteky 🙂

1lulu1
autor
4. dec 2013

Majka2804 tak blahoželám aj ja vám 🙂 uz a tesim aj jana 17teho decembra zde čo bude vtedy by som mala byť 11tt tak som zvedava že čo bude ...strasne si v mysli prajem aby všetko bolo ok ...ak si tu ako si dopadla na tom ultrazvuku ?

zuzuka66
10. dec 2013

Lulu, mám podobné pocity ako ty...mám za sebou dva potraty a jednu operáciu, hlbšiu konizáciu krčka maternice. Zajtra začínam siedmy týždeň a poviem pravdu mám veľmi veľké obavy, aby sa zas niečo nestalo. Strašne túžime po zdravom bábätku. Tiež mám zvláštne pocity, raz ako by sa mi niečo tam dnu naťahovalo 🙂 potom zas, ako by som zjedla niečo otrávené....a výtok to je normálne, nosím aj ja slipové vložky. Veľmi sa teším, ale sa aj bojím, že si zlým myslením niečo privolám, že zas začnem krvácať a nepomôžu mi včas :(....držme si palčeky.

1lulu1
autor
11. dec 2013

Zuzuka66 to mi je ľúto ...aj ja som mala zo začiatku veľký strach lebo s každej strany som počúvala kadečo ...ale postavila som sa proti tomu a snažím sa nato nemyslieť ...teraz sa s toho tešíme pozeráme kociariky uz sme kupili aj nieake dupacky ciapocky aj keď mi vraveli že nech nič dopredu nemám kupovať ale tak si aspoň spravíme radosť a tešíme sa 🙂 ...zle myšlienky stále budú ale hneď sa ich snaz zahodiť za hlavu ...drz sa :-*

zuzuka66
11. dec 2013

@1lulu1 presne ako si napísala 🙂 zlé myšlienky za hlavu 🙂 a treba si všetko krásne predstavovať čo sa dieťatka týka a samozrejme nie je zakázané sa aj potešiť s nejakou maličkosťou 🙂

1lulu1
autor
11. dec 2013

Akurát cestujem v trolejbuse a zase mám ten stav jak na menstruaciu taký čas má ide poraziť 😀 ...ale nič to idem pozrieť kamoskyne 2mesacne babo tak zas sa budem tešiť ešte viac na to moje 🙂 ..

majka2804
13. dec 2013

1lulu1 no boli sme 🙂 vsetko v poriadku, babätko nam vyrastlo, srdiecko bije a uz nam aj mavalo na ultrazvuku :D vysi na snure, doktor sa smial, ze mame bungee jumpera, kedze bolo dole hlavou :D estelen v brusku a uz neposedne, stale sa vrtelo, tak sa smejem ze uz trenuje a bude boxerista po ocinkovi :D priatel bol cely bezseba, ked to drobciatko videl na monitore 🙂 odkdy sme boli na tom ultrazvuku, tak ma stale hladka po brusku a rozprava s malym, hoci ho este nepocuje 🙂 berie svoju prenatalnu otcovsku starostlivost vazne 🙂 a som velmi stastna, ze ich mam obidvoch 🙂 velmi ho lubim 🙂 snazi sa mi vo vsetkom pomahat 🙂 ked si uz pisala o tych ciapockach, tak my uz tiez nieco mame 🙂 priatelova sestra sa do toho vzila, tak uz nam nieco dala 🙂 drzim prsty 🙂 idem teraz v pondelok na odbery, tak drzte prsteky 🙂

1lulu1
autor
13. dec 2013

Jeeej to je veľmi milé .. ja by som sa od šťastia asi rozplakala O🙂 musel to byť krasny pocit ...ja sa uz tiez neviem dockat utorka že čo nám ukáže ultrazvuku 🙂 ...a tie odbery sú dosť záťaž pre telo tak držím palce aby ti nebolo zlé (lebo mne zvykne byť) ...drz sa :-*

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre