Mala ste niektorá hnedý výtok počas tehotenstva?

kamila1983
2. nov 2011

som v 16. tyzdni. doteraz som nemala ani raz. mam kamosku, ktora tvrdi, ze je to normalne.

murinka
2. nov 2011

ja som mala hnedy vytok okolo 12tt-spinenie.bola som hned na pohotovosti kde mi pichli injekciu a moj doktor mi potom dal duphaston a ascorutin.ale urcite by som sa isla ukazat doktorovi lebo podla mna to az take normalne nie je.normalny vytok v tehotenstve je biely...

nibiru
2. nov 2011

nie nieje to nomalne hendy vytok namena staru krv pocas tehotenstva by si nemala spinit.je to predzvest komplikacii.

sofia2008
2. nov 2011

chod hned k dr., nie je to normal, moze to byt hroziaci potrat ☹

anulka1000
2. nov 2011

nie nie je to normálne, ja som si s týmto problémom poležala v nemocnici asi týždeň, ja som toto špinenie mala a hneď som radšej utekala ráno doktorke a tá ma samozrejme poslala do nemocnice a ostala som tam ten týždeň. Musela som hlavne odychovať a dostala som duphaston. Potom to prešlo a mám druhého krásneho synčeka. Určite odporúčam návštevu doktora, prípadne isť na pohotovosť.

kralicica
2. nov 2011

urcite to nie je ok. hneda=krv. a akakolvek krv v tehu tam nepatri, moze to byt nahoda, ze ti praskla cievka v pošve alebo pod ale neriskuj to a chod k lekarovi nech ta pozrie.

myriada
3. nov 2011

ja som to mala od 4tt do 7 tt, s občasnými prestávkami...užívam duphaston a magnB6, keď som bola na kontrole v 8tt, lekár potvrdil, že je všetko v poriadku a žiadne špinenie tam už nie je. Asi som sa len čistila, aj keď ja som to mala skôr na začiatku a nie v 12tt, takže neviem, asi treba radšej zájsť k lekárovi...

vanessm
3. nov 2011

Určite k lekárovi, ja som to mala v 10 týždni ale nasadili duphaston, 3 dni som si poležala a narodila sa nám krásna zdravá dcérka.

ivett1
3. nov 2011

@kamila1983 ahoj, nie je to normálne a okamžite treba ísť k lekárovi...ja som bola "so špinením" na pohotovosti u nás v Ba v Ružinove a mala som šťastie...ale týždeň som si odležala plus infúzky (Mg), 1x denne injekcia a tiež lieky (duphaston...) ...u mňa sa z toho "čistenia" (ako spomínajú mamičky) neskôr vykľula placenta preavia...preto, netreba v tehotenstve nič podceňovať, radšej nech ťa vyšetria, ako by si mala prísť o dieťatko len preto, že niekto hovorí, že ide len o "čistenie", t.j. uhniezdenie plodu (v 16 týždni dosť neobvyklé..., skôr sa to prejavuje v 6.-8. tt)...na to je tu doktor, aby to určil on...veľa šťastia 😉

happy8051
3. nov 2011

toto musi okamzite riesit lekar

usacek79
3. nov 2011

ako pisu vsetky baby, nie je to OK, urcite treba ist k lekarovi. Nemusi to znamenat nic, mozno len tu cievku prasknutu, no moze to byt aj horsie.. Ja som takto slabucko hnedo spinila a veru nedopadlo to dobre 😒
nechcem ta tym strasit, ale sup k lekarovi! drzim palce 🙂

mandragora22
3. nov 2011

ja som bola v 5.mesiaci, tiez som mala hnedy vytok, bolo to vecer, volala som gynekologovi, ten vsak uz neordinoval, ale okamzite mi nakazal ist na pohotovost na prehliadku. tak som sla, poriadne ma prezreli, akurat mi potvrdili pohlavie, no a co bolo hlavne, neviem to presne popisat slovami, nie som lekar, ale "tam" vnutri nijake krvacanie nebolo. skratka videli, ze na povrchu je nejake mierne spinenie, ale proste nic vnutri sa neudialo, co by bolo zle. sami si to nevedeli vysvetlit, z coho je ten hnedy vytok. akurat mi odporucili zvysit davky magnezia, pre istotu a bolo vybavene. odvtedy sa mi to uz nestalo.

traktor
3. nov 2011

kazde krvacanie, hnedy vytok, ma pozriet lekar..nie je to sranda..nie vzdy to zial dopadne dobre..takze urcite netreba cakat..sama som tym presla viackrat..2 x som potratila, s prvou dcerou som prelezala komplet tehu, stale som spinila..drzim prsty, nech je vsetko ok..

katren
3. nov 2011

mne skoncil takyto vytok kyretom ☹ takze urcite to nie je ok 😒

katka3012
4. nov 2011

Naco cakas?Chod svojmu gynekologovi,normalne to nieje.Moze to byt hroziaci potrat.

janca1234
17. jan 2012

Ahojte, ja som tiež v 16.stom týždni tehotenstva, som HPV pozitívna a dnes mi môj gynekológ bral opakovaný kontrolný ster, asi po 5 hodinách po vyšetrení sa mi objavil hnedastý výtok, nič ma nebolí. Môže to byť vyšetrením a sterom?
Je to po prvýkrát čo mám takýto výtok. A mám obavy či je všetko ok. :(

maria30
17. jan 2012

@janca1234 môže to byť z vyšetrenia... ak sa objaví normálna krv, tak choď na pohotovosť... 😉

fairynika
17. jan 2012

moze to byt vysetrenim ja som mala hnedy vytok a on my povedal ze je to ok o par dni nato som krvacala velmi som sa zlakla konzultovala som to s nim a po opakovanom krvacani v ten isty vecer som isla do nemocky ..drobcovi nic nebolo a ani mi nepovelali co to bolo preco som krvacala polezala som si tam 5 dni a isla som dom vela bab tam tak lezi papaju duphaton a lezia

barbarka
17. jan 2012

nie je to normalne, makaj na pohotovost ,ak uz nestihas doktora

tea333
17. jan 2012

hnedy vytok je krv. netreba cakat a sup k lekarovi alebo na pohotovost

siwinka1717
17. jan 2012

Nie je to normálne, 9 mesiacov som s tým v prvom tehu ležala v nemocnici, utekaj k lekárovi

zara248
17. jan 2012

tak rychlo na pohotovosť ja som takto prišla o babo,chvalabohu pri druhom tehu som prišla skôr na tu pohotovosť tiež som znova začala špiniť,jednoznačne to nepodcenuj nie je to normalne niečo sa tam deje

sweetsuzi
17. jan 2012

No priam normalne by som nepovedala, ale mne hovorili ze pocas tehotenstva je nebezpecna jasne cervena krv, vtedy treba hned ist, ale viackrat sa mi stalo ze som mala ruzovy alebo hnedy, po vysetreni vzdy. Raz som taky mala este v prvom trimestri bez priciny a vtedy mi dali injekciu a Duphaston a Ascorutin.
Nemusi to nic znamenat, lebo maternica, posva, vsetko je v tehotenstve prekrvene viac a moze sa stat hocikedy ze praskne cievka. Najlepsie je ist k lekarovi zbytocne, ako lutovat 😉

irriss
17. jan 2012

hnedy vytok PRY obsahuje krev - proto toto hnede zbarveni...(uschla krev)

normalni to neni, ja jsem lezela v nemocnici na pozorovani - dyagnosa byla: pocinajici potrat...ale nesmis se drzet me zkusenosti!!!
Vyhledej lekare nech zhodnotit odborne Tvuj vlastni zdravotni stav...a nejen Tvuj (nejsi sama 😉 )!

lucka1987
17. jan 2012

no mala, dva krat to bol zaciatok potratu ,( ten druhy raz sa nam podarilo bublinku udrzat) a raz len nejaka infekcia

genialna
17. jan 2012

Nie je to normalne.. minimalne volaj Dr. a ak sa neda, tak na pohotovost..

mia_ko
9. júl 2012

ahojte, ja som teraz v 22. tt a nemam dobrý pocit z ničoho, a akurat mam aj slabší hnedý výtok.... je to moje druhé tehotenstvo, prve sa ukončilo v 22. tt minulý rok v novembri.... z ničoho nič mi odtiekla voda, chcem ísť ku doktorovi ale ten ma dovolenku ... čo robiť? kupiť si dačo v lekarni? dakujem

lulu19
9. júl 2012

@mia_ko no urcite chod ku doktorovi, na pohotovost ,urcite niekto zastupuje tvojho doktora .ak si uz raz prisla o babatko ☹ tak by som utekala co najskor vies ako sa hovori sto raz ist zbytocne ako traz neskoro .dufam ze nic vazzne drzim palce

anjelik2509
9. júl 2012

ja som to našťastie nezažila, ale moja kamarátka áno, tiež mala taký ružový výtok, tak utekali na pohotovosť, aby to nebolo niečo vážne...Dali jej tuším nejakú injekciu pre istotu, ale že hroziaci potrat to nebol...Ja by som šla svojmu lekárovi, alebo do nemocky, lepšie ísť zbytočne ako neskoro...😉

monika310
9. júl 2012

Cho d radšej k lekárovi nech ta pozrie až neni prípadne neskoro....Ja som to mala tiež a lekár mi povedal ešte ked som čakala tretie babo,že to sa uvolnuje mi vajíčko čiže sa uhniezduje a tam ostala zbytočná krv,nemalo by to ybt no ja som to mala....Opakujem chod k lekarovi,pre tvoj a babetkov klud

1marianka1982
13. okt 2012

Ahojte,chcem sa spytat,som na konci 14t a kazdy mesiac mam hnedy vytok,nieje to cely den,len obcas,ale desi ma to,na pohotovosti mi povedali,ze je vsetko v poriadku,dalsi mesiac ma nachal doktor doma na PN,ze mam byt v klude a lezat a predpisal mi Dicynone,som este doma,ale zas sa mi objavil ten vytok,nevie mi niekto poradit ci je to normalne?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre