Sklamanie z pohlavia dieťaťa

barbara088
7. aug 2013

ahojte mamicky.dnes som bola u lekara na poradni a cela som z toho nijaka....v 13tyzdni mi lekar robil foto baby 3D a povedal mi aj pohlavie vyzeralo to jasne na chlapca 90%...manzel aj tuzil po synovi.Dnes som 20tyzden bola som na sone spytala som sa ci to teda bude na 100%chlapcek a on ze to pozre a tam pipinka ako vysita.....tak som sa aj potesila doma mam 6 rocneho synceka a 2rocnu dcerku,mne je to jedno co to je hlavne nech je zdrave.Po oznameny manzelovi som dostala studenu sprchu az mi bolo do placu a to je moj drahy velmi dobry chlap,ze nech si nerobim srandu a syn mi povedal,ze dievcatko nechce.svokor sa tiez tvaril odmerane....citim sa nechcena a nahnevana na nich....mate skusenosti

barbara088
autor
7. aug 2013

dakujem za podporu potesili ste ma

barbara088
autor
7. aug 2013

dakujem za podporu velmi ma to potesilo

lucula73
7. aug 2013

@barbara088 netráp sa,to sa utrasie,treba ale aj svokrovi povedať,že za pohlavie zodpovedajú chlapi!!!!!!!!!!!
lebo mnohí to nevedia 😝

aristka
7. aug 2013

@barbara088 to či to bude chlapec alebo dievča záleží na chlapovi ,nie na žene ..takže mužíček ak chce môže sa hnevať na svoje testés ,nie na teba ....inak ti poviem by som ho nakopala a čo si myslí svokor ,by mi bolo úplne ukradnuté,on to malé chovať nebude...

siska53
7. aug 2013

Zvlastna reakcia.. Dufam, ze ho to prejde a ze sa nakoniec bude tesit.. Moj tiez bol divny na zaciatku druheho tehu, akoby hormony mal on rozburene a nie ja, tiez mal dakedy blbe reakcie, a to je pritom tiez velmi dobry clovek a muz. Aj som mu vyytkla, ze on to druhe dieta nechce, ked takto reaguje, na druhy den mi povedal , ze chce a tesi na babo. A malu zboznuje.
Ty sa hlavne sustred na malu, skus sa na to povzniest, aj ked viem, ze je to tazke.. babo je to najdolezitejsie.

martinella1
7. aug 2013

Moja, je to na psychiku, keď vidíš reakcie okolia.....ale ako píšu baby, nerieš pohlavie, hlavné je zdravie....vieš koľko párov nemôže mať deti alebo sa im narodí dieťatko choré? Čo by oni dali za zdravú babu či za chalana? Nemám rada takých ľudí, čo sa na toto tak pozerajú...aj ja mám takých v okolí a dokonca aj v rodine, ale vôbec ich nerieším....keď chcú chalana alebo babu, nech si urobia......ja chcem len zdravé dieťatko.....

livocka21
7. aug 2013

@barbara088 nech idu do riti... hlavne ze je zdrava... ked sa narodi a uvidia ju tak im to bude jedno 🙂 drzte sa 🙂

aliza
7. aug 2013

@barbara088 vies co je problem? ze ty uz syna mas....proste jasna muzska jesitnost....'ten druhy' syna spravil, tvoj sucasny nie.....nic viac v tom nehladaj 😉 , to ho prejde...dufam

hyta
7. aug 2013

Máš právo byť urazená, čo žijú tí tvoji chlapi v dobe kamennej? Synovi sa nečudujem, je to dieťa, no manželovi povedz, že čo si urobil, to má, nakoľko pohlavie potomka je práve na ňom.Keď sa malá narodí, za krátky čas si omotá tatina i deda okolo prsta. Hlavné je, aby bábo bolo zdravučké a k tomu potrebuje i kľudnú maminku, tak sa nedaj stresovať!

aliza
7. aug 2013

@barbara088 a inak, ked som cakala syna, dcera mala vyse 5 rokov a tiez chcela sestru, nechcela brata 😀. takze z toho si nic nerob. Teraz ho lubi najviac na svete.

bayuska
7. aug 2013

@barbara088 k manzelovi a svokrovi sa vyjadrovatnebudem, to uz mas v ostatnych prispevkoch, len ti chcem povedat, ze moj brat mal 8 rokov ked som sa narodila a mame pred odchodom poovedal, ze ak to nebude chlapec, tak sa ani nemusi vracat.... a ked ma doniesli domov, presedel cely den nad mojou postielkou 🙂

cmulinko
7. aug 2013

@barbara088 ja by som na tvojom mieste vobec nebrala vysledok posledneho ultrazvuku ako 100%...nic nie je 100% az kym sa babo nenarodi.mne pri prvom synovi 4 krat pocas tehotenstva vraveli,ze je to dievcatko...ziadny pipik nikde nebol.este v den porodu cca 5 min pred cisarskym rezom mi kontrolovali babo ci je vsetko ok a tam sa este lekar zmienil,ze malicka bude coskoro na svete.par minut potom porodna sala zazila sok vo forme mojho syna....sam lekar tomu nechcel verit....a dnes uz moj 6 rocny syn ma pipika celkom slusneho 😀 nevesta sa stazovat nebude 😀

rebeka7501
7. aug 2013

čo si spravil, to má. hlúpi ješitní chlapi. a svokrovi povedz, nech sa pozrie do kalendára aký je rok. čo žijeme v 15 storočí ? a na druhej strane už doma máte aj dievča i chlapca.

monhla
7. aug 2013

Ja som to vyriešila po svojom. Pohlavie som vedieť nechcela a po pôrode sa vraj baby už reklamovať nedali 😀 .
Aj môj svokor bol "sklamaný" že zase baba /má 5 vnučiek a žiadneho vnuka/ ale beriem to s humorom, lebo viem, že ani jednu vnučku by nevymenil za 100 chlapcov.

maya_zilina
7. aug 2013

manzelstvo je o dvoch, svokra by som vobec ale vobec neriesila... hlavu hore 🙂

anda2
7. aug 2013

My už máme chlapca, a sme aj s mužom chceli strašne dievčatko, tiež v 20 t. prišlo sklamanie, depka pre obidvoch. Aj ked budeme obaja sa dívať ďalej po dievkach, viem že budeme mať chlapca a už sa stým vyrovnávame, hlavne nech je zdravé a majú sa radi, ved raz možno budeme mať vnučku

mentolka28
7. aug 2013

@anda2 tak toto ja zas nikdy nepochopim ako moze mat niekto depku z pohlavia... mozno byt trosku sklamana- ok berem ale depky??? divat sa dalej po dievkach???

anjelicek26
7. aug 2013

@barbara088 inak aj podla tej prvej fotky mala gynekologicka povedat dievcatko. Vybezok ukazuje nadol a to by pipik byt nemohol, ale zaklad pre klitoris alebo teda pupocna snura.

tunylyk
7. aug 2013

my sme sa s mojim muzom vcera schuti zasmiali do telefonu 😀 mozno ste postrehli v spravach na JOJ-ke bola rodinka,v ktorej sa narodil 12-ty chlapcek v poradi 😉 oboch nas napadlo to iste 😉 to ze mam doma samych chlapov neriesim 😉

simca06022011
7. aug 2013

Neboj sa, to prejde... ja som az do 27-28tt cakala chlapceka, ked mi povedali ze to bude baba tak som revala celu cestu domov o tom ako bol chlap vytoceny ani nehovorim, ale to bolo take chvilkove.. u vas to bude tiez tak, proste na nieco sa tesia a teraz prisla zrazu uplne opacna sprava. Neries to chvilu a ono sa to doma utrasie a zacnete vymyslat meno 🙂

anda2
7. aug 2013

@mentolka28 len stoho, v dome otec, muž, syn, pribudne ďaľší, mám brata, muž tiež, tak sme dúfali, že to prelomíme, ale nestalo sa

diusik
7. aug 2013

@tunylyk a teraz vies co cakate?ja cakam tretie.tiez sa psych. chystam na chlapca...

diusik
7. aug 2013

Kamoskyn muz ked sa dozvedel v piatom mesiaci ze cakaju druhe dievca.tak jej povedal co sa to uz neda zobrat.dodnes sa s tym nevyrovnal ze ma dve dcery.toto su hrozne pripady

tunylyk
7. aug 2013

@diusik opat chlapciatko 😉 buduci tyzden idem na utz,tak urcite mi nepovie nic nove 😀 mm zas od zaciatku radsej dievcatko chcel,no z vysnivanej Moniky sa stale vyklulo chlapciatko🙂

diusik
7. aug 2013

@tunylyk clovek po tom tuzi,lebo to nema.aj moj mm chcel pd zaciatku dievca ale teraz jak ma chalanov,tak mi hovori ze jemu to je uplne jedno co to bude.tak som rada.ked bude zase chlapec tak budem matka 3 synov a to je akeee pekne🙂

mentolka28
7. aug 2013

@anda2 my mame v rodine tiez samych chlapcov, aj teraz to bude urcite chlapcek ale ze by som mala mat depresie, to urcite nie. proste som sla do tehotenstva s tym ze to moze byt chlapec. ak nahodou budeme chciet tretie, tak tiez s tym musim ratat. ja sa praveze tesim ze starsi bude mat partaka.
nastastie si pohlavie vyberat nemozme, to by vyzeralo....
inak, ved mozte skusat kym sa vam dievca nepodari 😉
paci sa mi akoto berie tunylyk a to su uz pri stvrtom 🙂

andy04
7. aug 2013

Vzdy som chcela chalana Ked mi na sone povedala doktorka ze to bude chlapcek bola som stastna ale zo strachu aby som sa netesila moc som to tak zamaskovala ze sa na mna pozrela... aha ty si chcela dievcatko? Nie len som sa bala ak by to bolo nakoniec dievcatko ze by bolo to sklamanie na mne vidiet Teraz cakam druhe a tiez by som chcela chlapceka ale teraz to beriem viac v pohode a ked nebude nebude to sklamanie pretoze jedneho mam. vzdy ked je tema uprednostnenie chlapceka najdu sa ktore to odsudzuju zaujimave ze v temach chceme dievcatko ich tolko nie je Dam moje dovody preco radsej chlapceka neznasam ruzovu a desi ma ked vidim fotky typu "moja modelka" ked je 5-6 rocne dieta v pozach dospelej poznam okolo dost dievcatiek a zial bohu vsetky strihnute podla jednej sablony ruzovej nikdy nie je dost a maximalna konverzacia je o satach barbi a liceni 😖 Ale su mamicky ktorym sa to paci a chcu Iba dievcatka pretoze maju svoju mienku o chalanoch tisic ludi tisic chuti. Takze ked by som mala mat babu dufam ze bude akcny typ zo spinavymi kolenami a nepresedi polku svojho zivota pred zrkadlom viem ze aj take su ale pomenej A ako je logicke chlap potrebuje trochu casu aby si zvykol na myslienku a ak mu uz predtym povedali ze to bude chalan urcite bude teraz musiet davat vysvetlenia a vypocut si par poznamok. Urcite by som sa preto tak strasne neurazala mozes si byt insta ze pri narodeni baba uz bude mat inú tvar.

zszudorova
7. aug 2013

prosim ta...kazdy ma nejaku predstavu...ked som ostala tehotna,chcela som a aj som bola presvedcena ze to bude chlapec...moja mama si priala dievca (bola zvyknuta na dve baby, ze co ona bude robit s chlapcom vnukom), svokrovci tiez chceli dievca lebo oni mali 3synov a potom vnucku a vnuka...na prvom sone mi povedali ze to bude chlapec...ja ze jasne, sak to som uz vedela aj bez sona...sak mam nejaky ten materinsky instinkt🙂 samozrejme muz cely happy, lebo aj on viac inklinoval k chlapovi....no a na dalsom sone a potom na 3D a dalsom a dalsom sone (davala som si ich robit milion lebo som nechcela uverit) to bolo jasne dievcatko....dnes ma mala 6mesiacov a je taka krasna, uzasna a dokonala a HLAVNE zdrava ze nas ani len trochu nemrzi ze to je baba..! neboj, manzela to prejde...ked nie hned tak po porode urcite a svokor ti moze byt u ri** 🙂

aadulik2110
7. aug 2013

@barbara088 keďže párik už máte, tak v podstate je to jedno... manžela to prejde a svokor sa s tým bude musieť vyrovnať... ja som túžila po dievčatku a keď mi lekár oznámil, že čakám chlapca - skoro som sa rozplakala (doma som si porevala - že som chcela dievčatko). Ale mám krásneho synčeka, ktorého veľmi ľúbim a teším sa, že je zdravý a hádam to dievčatko bude.

anda2
7. aug 2013

@mentolka28 ale,tak ja som zmierená, len celá rodina čaká dievku, a nepovedala som im že nebude, ale čo už, a 3 určite nebudeme mať, lebo mám keratokonus a este neviem ako sa mi ide zas pokazit zdravotný stav, no čo už, len nech sú zdravý. Najhoršie je, že už pár ľudí nakupilo ružové vecičky, tak tí budú sklamaný najviac, a ja sa pri šintroch nezastavým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre