Strava v tehotenste

mischell0110
27. jan 2014

Som v 18tt.Citala osm vela o tom,co by som mala jest,co naopak skodi.Zo zaciatku som to dodrziavala.Zboznovala som ryby,viem,ze by sa mali asi tak raz do tyzdna.Ale mne jaksi zacali vsetky ryby smrdiet,napina ma z nich,tak ich nejem.Jem aj malo zeleniny,ked tak len zeleninovu polievku a brokolicu,ine nic.Uz pred tehotenstvom som mala problem s mliecnymi vyrobkami-jogurty,mlieko,smotana...Preto sa chcem opytat,ci to nejako skodi,ked nejem ryby,mäso mam tak raz dvakrat do tyzdna a zeleniny minimum.Moze to nejak negativne ovplyvnit babo,z emu bude nieco chybat?

sabina1975
27. jan 2014

Ja som cele tehu prevracala jest som mohla iba zapekacky slaninu klobasu a cibulu este paradajky ( varena strava isla hned von )mala sa narodila tyzden po termine s vahou 3700 g a 50 cm jedz co ti chuti a neries zdrave-nezdrave dieta si vezme co potrebuje

zita19
27. jan 2014

Bielkoviny mozes ziskat z masa a strukovin, vitaminy a vlakninu z ovocia, bez ryb urcite vyziajes a nit srasne sa nestane ked ich vynechas. Pokial to neprehanas s prepalenymi tukmi, fast-foodom a sladkostami tak sa nic nedeje. Traba jest zdravo, pestro a pravidelne. Na to co ma jest gravidne zena su len odporucania, nie normy. Posledna veta plati pre kazde obdobie zivota. V jedalnicku ide o kompromis medz nasimi chutami a odporucaniami vyzivovych odbornikov (ktori aj tak nemaju jednotny nazor a kazdy hlasa svoju pravdu a treba tieto nazory tiez brat so zddavym rozumom).

mischell0110
autor
27. jan 2014

Dakujem.Viem,ze nemozem pocuvat net,ale tak mam chute vseliake,ze raz cokolada potom cipsy a jem samozrejme aj one veci-ryza,mäso,polievky,ovocie a tak,len som chcela vediet,ze ked som vyluvila uplne ryby a mliecne,ci to nebude chybat.

luba28
27. jan 2014

@mischell0110 ale vapnik nejak ber,lebo zuby mas len jedny,...babo ti ho bude brat a ked ho nedoplnis tak idu zuby,....

inspiration2
27. jan 2014

@mischell0110 ja nejem nič mliečne, v 7tt som prestala úplne jesť mäso, smrdí mi to, nechutí 🙂 Robili mi krvný obraz a všetko mám na 1* 🙂 kúpila som si knihy od Bukovského a veľa receptov mi chutí, možno aj tebe to pomôže ke´d niekde naberieš inšpiráciu. O maličké sa neboj, vezme si z teba na úkor tvojej krásy z tvojich zásob 🙂

stanislava88
28. jan 2014

ja jem vsetko co vidim a co nezje mna 😝 🤐 😵

mischell0110
autor
28. jan 2014

No to som rada,ze nie som sama,co papa co vidi 🙂

chokma
29. jan 2014

tak si daj makove slize, pupacky (ako na Vianoce), makovy kolacik... mak obsahuje vela vapnika.

mischell0110
autor
29. jan 2014

No skusim.Pupacky mam rada 😉

lucisko23
29. jan 2014

@mischell0110 mak, kokos, cinska kapusta, mozno este aj ine veci, ale tieto viem, ze obsahuju dost vapniku, ja mam tiez problem s mliekom a mliecnymi vyrobkami, obcas do seba natlacim jogurt, alebo pribinacik. a este tvarohove kolace 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre