Frekvencia kontrakcií a odchod do pôrodnice

marlen_ka87
16. feb 2018

Ahojte,

Pri akej frekvencii sa odchádza do porodnice? Niekde čítam 10-15 min a niekde ze staci 5-7 min. Nieze to potom nestihnem 😂😂😂
Dakujem

emili31
16. feb 2018

@marlen_ka87 kazda sme ina..ak je prvorodicka tak by som nestresovala lebo to ide pomalsie a sla az kazdych 10min..ja som pri druhom mi odtiekla trocha voda doma..reku idem sa sprchnut, potom kazde 2 min..dosli sme a na 7cm..a nic extra nejako to nebolo..ale radsej ist ako doma vyckavat moj nazor...akonahle sa vzdy nieco dialo letela som do nemocky

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@emili31 tiez to asi tak zoberiem 😉

simsalabim
16. feb 2018

Pri starsej som ako prvorodicka mala od zaciatku 2 min velmi silne kontrakcie, 17 hodin. Plodove blany mi prepichavali asi 2 hodky pred narodenim dcery, aby to urychlili. Pri druhej dcere som dostala velmi silnu, dlhu kontrakciu, pri ktorej sa pretrhol plodovy vak a vysla plodova voda. Potom nastali rychle, pravidelne kontrakcie, porodila som za hodinu a pol.

nika898
16. feb 2018

@bubbble tiez mi to bolo divne ked mi povedala ze bola na 12 ale neriesila som to. A to som tiez pocula ze sa tak babo moze narodit. Ja som len konstatovala moje skusenosti ☺

3petka
16. feb 2018

@marlen_ka87 aby si naozaj stihla. Ja som si tesne pred pôrodom myslela že mám každých 15 min. No mala som každé dve minuty len som ich necítila ale bola som v pôrodnici hneď ako mi odtiekla plodová voda. Bola som prvorodička a nevedela som.

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@3petka toto sa bojim ze mozno nerozpoznaní 😂

emili31
16. feb 2018

@marlen_ka87 preto treba ist hned, ked sa nieco zacne diat, aby ste bola uz sledovana ci je aj babo vporiadku ci ma dobre ozvy a ne cakat doma...doma budete zavreta celkom dost po tom :D

jatva
17. feb 2018

Som zas taka, ze cim neskor, tym lepsie :D naco strasit v porodnici? Mame porodnicu cca 10km, vyrazala som ked boli relativne caste, cca 3-4min, neboli pravidelne. Prisla som na 8cm a do hodky bol na svete. Kontrakcie stale nepravidelne a nijak extra bolestive. Presne podla mojej predstavy, prist dieta len vytlacit. Predchadzajuce dva porody som mala vyvolavane, a teda cele v nemocnici, tak teraz som chcela byt co najviac doma.
Takze je to o tom ake mas predstavy a kde sa citis lepsie 🙂

marlen_ka87
autor
17. feb 2018

@jatva no len je ine ked si prvorodička a voacrodicka. Ty uz mas skúsenosti 😉

jatva
17. feb 2018

@marlen_ka87 ako sa to vezme... kontrakcie furt nerozpoznam :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre