BOM - Billingsova ovulačná metóda. Skúsenosti?

anya01
21. máj 2010

Ahoj.Podeľte sa so svojimi skúsenosťami pri používaní tejto metódy. Ako ste spokojné, resp. nespokojné, čo by ste chceli poradiť, ako dlho ju používate...

duratlicka
6. mar 2014

Chcela som sa naucit tuto metodu,no porusila som zakladnu zasadu,ze ak ovulacia bola parkrat v urcity den,nebude to tak stale.Myslela som,ze 23.dc uz bude bezpecny a nesledovala som si to poriadne kazdy den a hop podla sona som otehu 25.dc. Podla mna ovu bola dokonca az 30.dc,lebo 29.dc bol vrchol hlienu a od 30.sucho,az do pozitivneho tehu testu.Nevadi,druhe dieta sme chceli,aj ked inak,ale to nevadi🙂

dranna
11. mar 2014

BOM je dobra vec, ale moze byt nepresna. Ja uz roky pouzivam cyclotest 2 plus, pristroj, ktory mi presne povie ci mam alebo nemam plodne dni a nemusim nic ratat ci sledovat 🙂
ale uz som si odsledovala, ze ked cyclotest ukaze, ze mam vysoko plodne dni, tak mam aj hlien ako vajickove bielko 😀 hoci ako - prirodzena metoda s trochu technikou je najbezpecnejsia 😀

duratlicka
12. mar 2014

@dranna Na akom principe ten pristroj funguje?

duratlicka
12. mar 2014

@dranna 5 hodin spanku v kuse,to mi najblizsie 2-3 roky nehrozi😀 Ale inak by to bolo fajn🙂

dranna
17. mar 2014

@duratlicka 🙂 jasne, chapem. ale je to tak aj pri BOM lebo musis dosiahnut aby sa ti telo ukludnilo a aby si mohla odmerat bazalnu teplotu 🙂
inac, kojenie zvysuje telesnu teplotu, takze ked kojis v noci tak mozes mat nepresne udaje a to nie je dobre.
Sleduj si ten hlien

https://www.youtube.com/watch?v=8HBE8zhA5QM

mozno Ti to pomoze 🙂
pekny den prajem

duratlicka
19. mar 2014

@dranna Pri BOM sa teplota nesleduje.

dranna
24. mar 2014

@duratlicka v tom mas pravdu... 😝 a preto je mozne, ze ked si nevies presne odsledovat hlien, tak ti vie pomoct prave bazalna teplota 🙂

duratlicka
25. mar 2014

@dranna Najblizsie 2-3 roky je to pre mna nepouzitelne,ked sa trosku stabilizuje cyklus,urcite sa to chcem naucit

kohutova
25. mar 2014

z tejto metody mame prvu dceru je super.

rybicka256
31. mar 2014

@kohutova a mozem sa opýtať? dcérku ste si naplánovali podla billingsa tak ze 2 dni pred vrcholom cize na zaciatku plodnych dni? alebo vam to bolo jedno a podarilo sa dievcatko?

kohutova
31. mar 2014

@rybicka256 ano na zaciatku lebo vdety su najlepsie a nasilnejsie dni potom to slabne,aspon umna to plati.

rybicka256
3. apr 2014

@kohutova no ja maam oddnes pocit "mokra" rozmysla, ze pockam este do zajtra ci sa to rozbehne, alebo ako... neviem kedy presne mam ten vrchol, bud v piatok alebo v sobotu skusime, snad sa nam podari. ty si mala vrchol na kolky den od prveho "pocitu mokra"?

kohutova
3. apr 2014

drzim palce a mne mudr vravel ze najlepsie je druhy den tak sme vyskusali a zadarilo sa nam

surrender
2. júl 2014

My bilinsovu metodu využívame 5 rokov a ked sme chceli otehotnieť, vždy sa nám to podarilo na prvý pokus 🙂

zuzanka.j
9. júl 2014

Ja som minulý mesiac začala praktizovať túto metódu v domnení, že poznám svoje telo a jeho správanie sa počas jednotlivých fáz cyklu. No a čo sa nestalo, čakáme bábo 😀 😖

sadad
22. júl 2014

Jedna z najlepsich metod, Dr Evelyn L BILLINGS po ktorej je metoda pomenovana, mala len 9 deti, uspesne dodrziavala tuto metodu!

oktoberka
22. júl 2014

@zuzanka.j lenze tuto metodu-teda spoznavat svoje telo musis aspon tri mesiace-az tak zistis co a ako telo reaguje...mesiac je velmi kratka doba 😉
@sadad hej,ale ona vela deto chcela...akurat len si "vybrala"kedy a ako

inak ja to nepouzivam,ale rada by som zacala...akurat ma odradza ta dlhsia "pozorovacia"doba...vzdy sa v nej niekde stratim a mozem zacinat oid zaciatku 😀
kamosky je pouzivaju a velmi si pochvaluju...

zuzanka.j
22. júl 2014

@oktoberka ja som pozorovala svoje telo a to ako sa sprava par rokov. Dokonca mam za sebou skusku s gynekologie, ked som studovala na vyske a tiez skusenosti z cias, ked sa nam nedarilo otehotniet.... Akurat ze minuly mesiac som sa rozhodla, naplno svojmu telu doverovat a chranit sa LEN bilingsovou metodou a dopadlo to, tak ako to dopadlo. Velmi ma to prekvapilo 😕

oktoberka
22. júl 2014

@zuzanka.j nemyslela som to zle 😉
len viem,ze naozaj zabera az ked mas za sebou minimalne tri mesiace pozorovania sa a pravidelnosti,atd...takze ja som to bohuzial nikdy nezvladla a preto som sa este na tuto metodu nespoliehala
ale kamosky,kt.je dost to dost striktne vsetko dodrziavali a tym to naozaj vsetkym vychadza...
lenze zase povedzme si,ze aj priroda ma do toho este co povedat.....a kazda zena je ina a su aj zeny,kt.sa podla tej metody riadit nemozu....
takze...naozja som s ata nechcela dotknut,iba som napisala "svoju"skusenost...a to,co mam moznost pocuvat a vidiet u kamosiek...

zuzanka.j
22. júl 2014

@oktoberka Aj ja poznam osoby, ktrore tuto metodu uspesne pouzivaju. Mna len dorazilo, ze u mna to "vybuchlo" hned v prvy mesiac, ked som sa po case pozorovania odvazila to vyskusat. Ale asi to tak malo byt, inak si to neviem vysvetlit 😉

mirushka89
26. nov 2014

@cilka167 Ahoj, prosím, vedela by si sa mi ozvať na môj mail? Si jedna s tých, ktorá písala, že je s metódou spokojná a že ju praktizuje. Mala by som pár otázok, ale ak by Ti to nevadilo, cez mail. Môj mail je: mirushtek@gmail.com

Vopred Ti ďakujem! 🙂

ewisam
27. jan 2015

Heh u nas zabrala presne 🙂 na zaklade nej som otehotnela, kamoska co ju pouziva, rodi uz treti rok po sebe, takze neviem neviem ci je uspesna

meris1
25. feb 2015

táto metóda je u mňa neúčinná 🙂...na základe tejto metódy som otehotnela keď som mala suché dni.... všetko závisí len od samotnej ženy v akom sa nachádza psychickom stave a predsa len každá sme iná 🙂 ale u tých čo zaberá tak gratulujem...🙂

martinkabe
11. mar 2015

Vôbec tomu nerozumiem... ako mám vedieť, že je pocit sucha, keď sa cítim aj lepkavo.. ☹ budem mať svadbu, a potom prídu manželské povinnosti (áno, do svadby som čakala a čakám) a ako veriaca nechcem sklamať Boha tým, že budem použíťať HAK alebo kondóm, či prerušovanú súlož.. no vôbec tomuto nerozumiem. Bola som aj na prednáške... ale ja ten hlien jednoducho neviem posúdiť 😒

meris1
12. mar 2015

@martinkabe Skus si sledovat telo po skonceni menstruacie....poviem to jednoducho: strcis prst do vaginy a sledujes elasticitu hlienu...najskor to bude skor taka biela kasa a kazdym dnom to bude cirejsie a elastickejsie....zapisuj si to a pozoruj aspon tak 3 mesiace vzdy po skonceni menstruacie...v ten den ked bude hlien najelastickejsi je tvoj najplodnejsi a hned den za uz to take nebude....neboj sa to zistis....ty sa lepkavo citit mozes ale tvoje telo zvnutra moze byt uplne suche....najlepsie je si to vyskusat este pred svadbou vedel(neviem kedy ju budes mat), lebo je dolezite aby zena poznala svoje telo....prajem vela stastia a dufam ze to u teba fungovat bude 😃

leenkaa2708
15. mar 2016

ahojte nečítala som všetky príspevky vyššie, no my túto metódu používame už dobrých 10 rokov, ako tak čítam tak niektoré si to mýlia pri BM sa nemeria teplota, len sa sleduje hlien to už sú kombinácie s inými metódami a to môže dosť aj pomýliť, u nás funguje perfektne, otehotnela som iba keď som chcela na prvý krát :D, ja si to chválim, cyklus mám pravidelne každý mesiac čiže mi nevynecháva no odchýlka je 3-5 dní, a k tomu že u niekoho nefunguje no ja neviem, ale kamoška to tiež začala používať a do roka otehotnela a keď sme to rozoberali ako je to možné, tak sa priznala že muž prišiel domov po dlhšom čase a že to tak celkom presne nedodržala a riskli to nie v celkom bezpečný deň :D takže asi tak..tuto napr. nezlyhala metóda :D čiže mám plodné dni a mám neplodné dni a hotovo, aj keď u niekoho je tých neplodných dní málo :( veľa zdaru

leenkaa2708
15. mar 2016

dám príklad ešte že ženy si myslia neplodné dni=suché dni, no aj podľa mojich skúseností nemusí tomu byť vždy tak, ide o to odsledovať cyklus vám vlastný ktorí sa opakuje preto je ho vhodné odsledovať min. 3 mesiace bez styku.. čiže sledujete váš vývoj hlienu radšej preto nečítajte žiadne porovnania a prívlastky značte si aký vy máte pocit a dojem ako by ste to opísali aj viacerými slovami, časom to budete vedieť aj bez záznamu, prstom dnu sa to určite nevyšetruje..presne kvôli tomu že vnútri to je iné, ja napr. nikdy nebývam suchá, ale už viem ktorý hlien je plodný a ktorý neplodný a cez cyklus mám 3 druhy a niekedy len výnimočne sucho..takže tak ono je dobré si odsledovať hlien aký je tesne pred menštruáciou tak ten 3-2 deň pred, ten ak sa opakuje rovnako a je bez styku by mal byť ten "neplodný" pretože fáza pred menšturuáciou je neplodná, tu sa líši u každej hlien a tiež aj doba počet dní koľko táto fáza trvá..takže to treba prvý polrok poriadne odsledovať..plus keď určíte úspešne vrchol ovulácie, tri dni za tým nesmie prísť ešte k styku, ale to už asi viete :D

leenkaa2708
15. mar 2016

tuto je podľa mňa najriskantnejšie obdobie po menštruácií kde ak dôjde k styku musí sa hlien sledovať obdeň čiže čakáte, a potom po vrchole keď sa zle určí a nečaká sa na neplodný hlien (tie tri dni) spermie dokážu vnútri prežiť aj dlhší čas..takže sledujte určite sa oplatí ako pchať do seba umelý bordel pekný deň 🙂

anya01
autor
16. sep 2016

@sadad manzelia Bilingsovci najprv mali 9 deti a to posledne si myslim aj osvojili. ..Az potom zacali so studiom a popisom plodnych a nepl.dni.

zltalienka
16. sep 2016

Žienky je tu nejaká skupina, ktorá sa zaoberá prirodzenými metódami za ucelom