Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

monvitka
22. apr 2014

Ahojte, tak pridávam sa medzi vás, žiadosť o prvú konzultáciu do Heliosu odoslaná...2 roky sa nám nedarí, moja gynekologička to má na háku, tak som sa rozhodla vziať to do vlastných ruk 😀 občas to tu čítam, aj ked tie všetky skratky, to je španielska dedina...našla by sa nejaká dobrá duša, čo poradí, ako to prebieha prvýkrát v Heliose? 😀

katuskamala
22. apr 2014

@monvitka ja s heliosom dobre skusenosti nemam... a nie len ja. ale zas milion inych ma dobre skusenosti... drzim palce!

sfera
22. apr 2014

@katuskamala ale ona sa nepýtala na zlé skúsenosti, vlastne ani na dobré.... ona chcela vedieť ako to prebieha...

monvitka
22. apr 2014

@katuskamala a v čom sú zlé skusenosti? no 100 % spokojnosť všetkých asi nehrozí nikde...vyskúšam, uvidim....mysliš, ze IS Care je lepšie? ved na vstupnu môzem ist aj tam...skôr ma zaujíma, ze v čom je vlastne problém,

anuska30
22. apr 2014

@franchise27 ja mam zvysene na 300 z 225 .Dufam,ze to bude v piatok ok.Ja idem tiez a tiez pohovor s embryologicku. Uz mam predoperacne,lebo mi ho kazala doniest a aj to tlacivo vypisane.Ides hned rano ,alebo o ktorej? Odkial si?

katuskamala
22. apr 2014

@monvitka
@sfera
prepac 🙂 my ideme teraz do iscare tak uvidime...
Postup bol taky, ze sme sa objednali na prvu konzultaciu, kde sme sa porozpravali, ako dlho sa snazime a co sme uz pre to urobili a take... potom siel manzel na spermiogram, ja na ultrazvuk, krv a podla vysledkov sa potom dalej postupovalo... celkom to slo. az na to, ze nam doktor vravel, ze vysledky mate dobre, mozete ist domov, ak sa nepodari do pol roka pridte zas a o pol roka sa dozviem nahodou od ineho doktora, ze vysledky ale ze vobec dobre nemame a prirodzene to pojde ťažko... to bola prva negativna skusenost. druha bola v arogantnom pristupe, ked som mu plakala do telefonu ake mal bolesti, odbil ma tym, ze si mam dat tabletku na bolest a ja som pritom mohla prist o moznost stat sa niekedy matkou... to bola ceresnicka na torte... a

a suhlasim s tebou, kazdemu sa vyhoviet neda, my sme ta mensina a je nepochybujem o profesionalite heliosu...

slazany
22. apr 2014

Ahojte ja chodim do heliosu od septembra a som spokojna verim ze mi pomozu!

🙂

anuska30
22. apr 2014

@gaganka81 ja som sa nato pytala a vraj nie.oni si vysetruju vsetko sami.

monvitka
22. apr 2014

@katuskamala v pohode 😀 ved ja sa nehnevam, ja som tu votrelec začiatočnik. Ja som uz chorá z merania BT, z kupovania ovulačných testov... no ked budeme náhodou ok a odpália ma domov, ze snazte sa dalsieho pol roka tak amen...myslim, ze moju gynekologičku v arogantnosti asi nič neprekoná, skôr si myslím, ze ona niečo zanedbala a že tam zostanem v šoku, čo všetko mám...ved ani krv nie je ochotná mi zobrať, stále len Inofolic doporučovať. Dva cyky som si objednala Gynex kvapky, upravilo mi to cyklus na 28 dní, aspon niečo...

drobcekm
22. apr 2014

@bambula27 Nevešaj hlavu, viem, možno si pomyslíš, že sa mi to ľahko hovori, no ja verim, že ti to vyjde. Teda verím, že všetkým nám to vyjde. Len si pomysli, čím všetkým a akú dlhú cestu to embryjko muselo prejst, a vy s ním, možno sa len trochu potrebuje spamätať, tak mu pomôž a žiadne negativne myšlienky... 🙂

bambula27
22. apr 2014

@drobcekm joj, vy ste tu vsetky take zlate....dakujem ti. Ja tiez verim, ze to RAZ vyjde. Samozrejme este aj vo mne kusok nadeje stale ostalo...ved predsa len 83 je stale pozitivny vysledok. Ale uz nech bude ako ma.

drobcekm
22. apr 2014

Ináč, dnes sme naším návalom asi poriadne dali zabrať personálu. 🙂) My sme tam došli pravdaže okolo 8:15. Môjmu mužíkovi sa nejako nechcelo vstať s postele, to je tak keď ešte o 02:00 pozeral tv. 🙂
Ja si picham 3 Menopury od druhej kontroly, a je tam toho dosť, sama cierna machuľa, od 12 - do 22 mm + cysta nezbednik navyše. Ale zajtra rano pichnem už posledný Diph., Merional, večer Pregnyl a v piatok OPU. 🙂 už sa nám to kráti... 🙂)
@monvitka Nie si votrelec... My sme tiež raz začínali... 🙂 Ak si dobre spominam, tak sme boli v Heliose prvykrát v januári. Martin my odporučil moj gynekolog, na zaklade vlastnych skusenosti. Teraz mu doma beha 3 ročné šidlo...My sa pokušame o bábo asi 4 roky, a už sme skúšali možné aj nemožné, plánovanie, 2x IUI a nič. V decembri keď nám nevyšla ani druhá inseminácia, tak sme sa na to dali. Myslim, že práve včas.Sice nechodime sem dlho, no nemôžem sa sťažovať, lebo všetci boli doteraz milý, a ochotný všetko vysvetliť... 🙂 Pán doktor je sympaťák, no ani pani doktorka Starovecká nie je zlá, vyzerá možno prísnejšie, či stroho, no je v pohode. Uvidíš. 🙂

drobcekm
22. apr 2014

@bambula27 neboooj... 🙂)) dobre bude....

adka666
23. apr 2014

@bambula27 ajoj, to že bolo beta hcg 83, by bolo celkom úplne v najsamlepšom poriadku, ale to že rozdiel 2 merani v rozpetí 5 dní je len okolo 10 je náznakom toho, že sa baby nevyvíja správne, bhcg musí byť dvojnásobné aspoň po troch dňoch, ešte lepšie po dvoch. aj kedze o tom nieco viem, tak ti to pišem, aj jeď oveľa radšej by som ti niečo príjemnejšie..........treba sa s tým zmieriť a nabrať energiu do ďalšieho kola, máte mrazáčiky?

afrika
23. apr 2014

@bambula27 hgc po IVF by malo byť vyššie.. my sme mali po KET okolo 160 v Heliose a povedali, že je to hraničné..
no mohlo sa vám neskôr uchytiť... ale... ako napísala aj @adka666 je tam malý rozdiel v hcg v tích dvoch meraniach.. možno majú iné referenčné hodnoty (dúfam s tebou)....
držkaj sa 🙂 🙂

bambula27
23. apr 2014

@adka666
@afrika no mna by ozaj zaujimali tie referencne hodnoty, lebo vcera som citala v diskusii, ako Dr.krajkovic odpisal na otazku, ze u nich je pozitivne uz pri hodnote 0,1. Ale u nas v praci v labaku a takmer vsade je negativna hodnota pod 5. Tak nechapem. Uz som sa vcera ukludnila, porevala si samozrejme, nebola by som normalne, keby ma to nesklamalo.....Ale predsa som testik rano spravila a bol zase silnejsi ako vcera. Ale uz to neriesim. Nasa vrchna mi urobila este dnes odber, tak porovname, aky vysledok bude u nas, kedze prve 2 odbery som mala robene tiez u nas. Mala nadej v kutiku duse stale je, ale.....viac-menej som zmierena. Ved ma v Martine cakaju este 2 "nase deticky" 😉

bozenkad27
23. apr 2014

@ bambula27 ahoj. @adka666 ma pravdu. Ja som si tym presla minuly mesiac a myslim, ze som ta tam aj raz videla... 🙂 u mna tiez test pomaly silnel, tiez mi volali ze hcg hranicne, uvidime o tri dni a na treti den som sa citila inak. Vedela som, ze je koniec.. a tak aj bolo. Kiez by bol u teba vysledok iny! Ale podstatne je, ze mate mrazacikov. Ja mam tiez este jedneho. Drzim ti palce...

koida
23. apr 2014

@mariajuraj ahoj,kým som tu nebola už si isto skusená a ani to tak neboli,či?ja okej,v nedelu transfer,odvtedy vela spim,ale to ja som vlastne aj počas stimulacie,vlastne som ju celu predrichmala☺máme 7 snehulákov,čo je myslím slušna"zásoba",no bodaj by sme ich nateraz ešte nepotrebovali.uvidíme o dva týždne 🙂 napíš čo new!

bambula27
23. apr 2014

@bozenkad27 no mozno som aj ja teba videla, len vy tu skoro ziadna nemate fotku a potom neviem 🙂 Vies, len ja som sa praveze necitila inak, radost mi spravilo to, ze som prestala spinit....vsetko krasne islo, hcg min.tyzden stupalo pekne....a vcera taka info. Jaj. Ja som zo seba uz niekedy mimo. Dnesny test mi zosilnel....som zvedava na vysledok este. Ved aj v Heliose mi povedali, ze ja som pre nich jedna velka zahada. 😔 Takze tak. Ale DAKUJEM ti krasne. Ja verim, ze bude ked nie teraz, tak s mrazacikmi to vyjde. Ty sa kedy chystas na KET?

mariajuraj
23. apr 2014

@koida Ahoooooj, fiiiha, tak Ty už máš po..... 😉 Ja som sa akurat vratila od svojho gynekologa - predlzoval mi PN. Včera som bola v heliose na kontrole - natresk tam bol. Poobede mi volali, večer som pichla Pregnyl a zajtra idem na odber.....A mala si pravdu - tie injekcie boli uplne v pohode - a to som sa bala a stresovala, az sa mi herpes vyhodil na pere....hadam to zajtra nebude problem, ked tam mam chrastu 😠
Po poslednej kontrole som včera mala na pravej strane len 3 foliky - ostatne este neboli zrele. A na ľavej strane asi 5 zrelých a túto stranu aj cítim pri chodzi.Hm, nič moc 😖
Kedy isdes na kontrolu?

adka666
23. apr 2014

@bambula27 presne tak, hlavu hore ak mrazáčiky sú......................tam veľmi polemizovať o tých hodnotách jednotlivých labákov je zbytočné, to že čo oni považujú za tehu je nepodstané, ale tá hodnota je vždy beta Hcg získané zo séra a jej hodnota čo do čísla je rovnaká v každom labáku, lebo na jej určenie existuje jeden exaktný postup..............niektoré ženy môžu mať kôly hormonálnym poruchám sústavne istú hladinu beta Hcg, preto vo všeobecnosti platí, že za znak tehu sa považuje beta Hcg od 5 hore, moj obvoďák dokonca od 10 hore.......................faktom ostáva, že pre každé obdobie je charakteristická hodnota beta HCG, to že ženy majú rôzne hodnoty v ten istý deň po prirodzenom počatí je úplne v poriadku, pretože tam sa nevie na 100% kedy k oplodneniu došlo................po IVF je to žiaľ nekompromisné, pretože sa presne vie, kedy došlo k oplodneniu a teda tam už má zmysle kontrolovať hodnotu tabuľkovo...............keď sa dobre pamätám, tak v Heliose mi vraveli, že na 15. deň po ET hodnota okolo 1500 je ok, ja som mala 1360 aj baby čo boli so mnou a sú tehu zhruba okolo tohto čísla..................

gaganka81
23. apr 2014

@anuska30 preto sa pýtam, že MUDr. Starovecká mi hovorila, že je to možné. Len sme nešli do detailov že koľkokrát musím prísť do Martina. Predtým som bola v Gynfive v BA a tam s tým problém nemali.

gaganka81
23. apr 2014

@slazany ahoj vidím, že si od NR. Ako často cestuješ do HEliosu?

bozenkad27
23. apr 2014

@bambula27 adka ma pravdu, ja som mala 15ty den po prvom ket hodnotu 1380 a teraz len okolo 60. A zavolali mi, ze gratulujem, ste tehotna! Ale este sme nevyhrali, musite prist na krv znovu o tri dni... A tak aj bolo. Nevyhrali sme... Pojdem neviem kedy, vo mne to musi vzdy dozriet a navyse, este stale kojim prvu dcerku (ta nam vysla na 1x pri ket). Krajko povedal ze neni problem, kojit mozem, embyologicka ze nesmiem, tak som posluchla krajka a nedopadlo to dobre. Takze najskor musim odtstavit malu a idem na to... Velmi tuzim po este jednom dietatku a neprejde mesiac aby som sa nepytala samej seba, preco musim ja tymto prechadzat, ale verim, ze nam to vyjde. Ty planujes oddych ci ides hned na vec?

bambula27
23. apr 2014

@adka666
@bozenkad27 neriesim uz ...na usg musim ist za svojim gynekologom, lebo mi kazali v Heliose, aby som zavolala vysledky....dnesne hcg 56, takze ide dole ☹ No...cakala som to uz. Najviac ma boli, ked vidim alebo pocujem manzela, volal mi dnes uz niekolko krat ze aky vysledok....a ked som pocula to obrovske sklamanie v jeho hlase, povzdych....uz sa len pytal, kedy sa najskor da ist znova pre "nase deticky".....no kotulali sa mi slzy ako hrachy. Ale hlavu hore.....vzdat sa URCITE nevzdam, to isto neplanujem. Chceli by sme teda na KET hned, kedze vsetko bolo ok a teda dufam, ze po mrche aj bude.....Len ja vobec este netusim, ako to KET prebieha....caka sa na mrchu, vsak? A potom?

adka666
23. apr 2014

@bambula27 Ja chapem, že je to pre teba ťažké, chcem ťa povzbudiť a možno mi to potvrdia všetky baby, čo si tým prešli, že tento smútok bude trvať veľmi krátko, uvidíš. Ja som si poplakala keď mi to doktor povedal a potom až do rána a na druhý deň som šla na kyret už s úsmevom aj keď v srdiečku bol ešte smútok.............................................naozaj sa o tomto nehovorí, ale ver mi, že skoro 30- 50 % ranných tehotenstiev takto končí, tých 30 sa vie a 50 sa predpokladá, lebo nie každá žena je kontrolovaná od začiatku tehu, takže si len povedia, že im mešká mrška 🙂 po IVF ani nevravím, nakoľko tam dajú väčšiu šancu sa bábatku aspoň uchytiť, hlavu hore, mysli pozitívne, možno ťa nebudú musieť čistiť.....................nedaj na rady lekárov kedy na ďalšie, rob si to tak, ako sa ty cítiš, mne tak doktorka v nemocnici po kyrete povedala, že žiadne termíny mi nedáva, že nech počkám na prvú mršku a potom podľa seba 🙂 a to snaženie ti potom veľmi rýchlo smútok z hlavy vyhodí 🙂..........................doporučujem ti ale vydupkaj si u obvodného nech ťa pošle na hematológiu jednoznačne, aby vylúčili možné trombofílie a mutácie, prípadne syndróm lepivých doštičiek, lebo pokiaľ je tam problém, stane sa to zákonite znova............sú to vyšetrenia v časovom horizonte 1-3 mesiace, podľa lokality v SR. ja som ze KE a 2 mesiace to všetko trvalo...............Moj manžel po prvom neúspechu povedal, že to bola len demo verzia, že druhé už bude ok 🙂 a chvalabohu dnes sme ukončili 10. týždeň zatiaľ bez špinenia takže tiež mi neostáva nič len veriť, že už to dáme až dokonca.............

adka666
23. apr 2014

@bozenkad27 ty to máš super, ja keby som mala už jedno doma, celé by to bolo pre mňa znesiteľnejšie, držím ti palce, nech sa podarí, ja som dnes ukončila 10.tt, posledné sono bolo v 7/5 a bolo všetko v poriadku, oproti predošlému mimi rástlo pekne 1 mm za deň, najbližšie máme až 2.5. To čakanie medzi tým je nekonečné. občas ma chytí myšlienka že poôjdem na pohotovosť si vymyslím, že ma niečo bolí..................ale potom si poviem, že mi fakticky naozaj nič nie je a že je to v poriadku a musím tomu veriť.....................meriam si tep, lebo v tehu ma byť vyšší kôly zvyšujúcemu sa objemu krvi a mám ho naozaj o 10 úder vyšší a to meriam po prebudení v pokoji...........................a včera som dostala výsledky krvi z interného a mám krásne zvýšený cholesterol 🙂 čo je tiež známkou tehotných ( normálne ho mám v poriadku ) tak takýmito nepriamimy vecami sa stále uistujem, že je všetko v poriadku 🙂))))))))

bozenkad27
23. apr 2014

@adka666 urcite je vsetko v poriadku... ja som pri nalej aj spinila nejako v 7tt, a potom som uz nevedela, ze som tehotna... vsrtko islo ako po masle... ono je to u teba este take nerealisticke, lebo male nekope, ale uz o par tyzdnov nebudes mat tieto myslienky. Ja som tiez mala obavy, ci je este mimi "tam", ci sa nieco nestalo a ked zacalo kopat, tak to uz bolo super, same sa hlasilo... 🙂 je pravda, ze tym, ze mam malu, to zvladam lepsie, ale vyrovnana nie som ani zdaleka a uz trraz zvazujem, ci by som to cele podstupila znovu, keby ket nevyjde.. a myslim ze urcite podstupila... inak sono v 12tt je super, odporucam dr grochala, super zazitok...

bozenkad27
23. apr 2014

@bambula27 ket je menej narocny, ides 14 den cyklu na sono a povedia ti, ci je sliznica ok a na 19ty den bbudes mat vklad. Uzivas duphaston a to je vse... 🙂 hlavne je, aby si abola v pohode psychicky, to hra velku ulohu. Mam inak kamosku, ktora isla na ket hned po neuspesnom et a maly ma.skoro 2 roky. 🙂

cikyta
23. apr 2014

@bambula27 ☹ Hlávku hore....už sa sústreď iba na mrazáčikov (niekto ani tých už nemá ☹ ) a čím skôr, tým lepšie 😉 Najúspešnejšie IVF, či KET-ká bývaju hlavne v letných mesiacoch 😉
(A skus tú chilli )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre