Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

bambula27
23. apr 2014

@adka666 myslis to hematologicke vysetrenie, ze sa caka na vysledky tak dlho, alebo celkovo na objednanie? A naozaj ti DAKUJEM za povzbudenie....Ja sa strasne snazim byt silna, len strasne ma trapi, ze je manzel dnes tak velmi smutny. Toto mi dnes sposobuje smutok mozno este väcsi ako to, ze to nevyslo. Niekedy je fakt pravda, ze zeny vedia byt silnejsie ako muzi...aj ked chlapi to nedavaju cele to snazenie najavo, ale prezivaju to VELMI.

bambula27
23. apr 2014

@bozenkad27 a to teraz akoze vysadim Duphaston, pockam na mrchu a na 14DC sono? A od toho sa to dalej odvija?

@cikyta dakujem. A mozes mi povedat, ako to chilli, v akej forme vlastne?

cikyta
23. apr 2014

@bambula27 V akej znesieš....ja som jedla 2-3 suché chilli papričky denne po ET (potom už nie ! ) Predávaju aj kajanské korenie v tabl.chilli no to sa objednáva a čakačka je dlhšia.

bozenkad27
23. apr 2014

@bambula27 ano, vysadit duohaston a cakat... Na 14. den pojdes na sono... 🙂

adka666
23. apr 2014

@bambula27 na hematológii sa čaká dlho na objednanie, niekedy aj cez mesiac a za výsledkami sa čaká tiež vyše mesiaca aj viac, pretože tam to funguje tak, že nakoľko sú finančne tie vyšetrenia veľmi náročné, poisťovňa preplatí podrobnejší výkon až po tom, keď sa vylúči problém v základnej sade ( tam sa všeobecne zisťuje, či je krv v poriadku, či nie je hemofýlia a pod. ).......................čiže postup je taký, že ťa objednajú 1. krát na odber ( to oni už budú vedieť podľa výmenného poukazu od tvojho gyndoša, tam bude niečo také že žiadam odborné hematologické vyšetrenie po MA ), pokiaľ by si šla na kyrtet, treba aj výsledok z histológie si doniesť, potom čakáš výsledky ( prvé sú do cca 2-3 týždňov sa mi zdá ) a na základe nich potom ťa objednajú na ďalší odber ( genetické mutácie ), respektíve ak už je aj nález, tak na presnejšie vyšetrenia nálezu...............ja som mala všetko negatívne

humancare
23. apr 2014

Nedari sa Vam otehotniet? Mate cysty, alebo myomy, ktore sa Vam nedaju vyliecit? Prave pre Vas je tu cvicenie AVIVA, ktore je jedine na Slovensku. Uz sme pomohli viacerym zenam, ktorym sa nedarilo pocat babatko a nepomahali im ani umele oplodnenia. V maji robime prve 4hodinove cvicenie. Tento krat v Samorine. Nevahajte a prihlaste sa. Skuste prirodzenou formou pomocou jednoduchych cvikov otehotniet,alebo sa zbavit cyst a myomov.

adka666
23. apr 2014

@bambula27 nie, musíš ísť k obvodnému ( alebo do Heliosu, neviem, ako ste dohodnutý ) a/oni on musia určiť ďalší postup, teda či treba kyret alebo nie, pokiaľ nebude v maternici gestačný vačok tak nebude isto treba..................môžu ti daj aj také tabletky na čistenie. Ak más VZP kyret je jednodňová chirurgia po 4 hod. ideš domov, ak by si bola Rh - , dotaneš anti D, aby si si v ďalšom tehu nerobila protilátky proti bábu ak by bolo Rh +. Duphaston vysaď, nech ťa už nebolia prsia a zbytočne sa nedopuješ hormónmi. Pi alchemilku, tá čití a hojí, ale max. 2 týždne a potom aspoň týždeň pauza.

sfera
23. apr 2014

@bambula27 neviem čo ti mám napísať, dievčatá to tu už rozobrali snáď zo všetkých strán, drz sa vieme aké to je ťažké, ale čím skôr sa das do pohody, tým lepšie, ale to už vieš..... Ja som v KE absolvovala KET hneď v ďalšom cykle, ale tiež s negat. výsledkom! Ale tam to bol asi trochu iný systém, tak neviem čo je lepšie či pokračovať hneď alebo počkať...

mimon31
23. apr 2014

@bozenkad27 ahoj pri kojeni sa stahuje a roztahuje maternica takze radad pana Krajka asi nebola celkom spravna.

bozenkad27
23. apr 2014

@mimon31 no to ja viem a pytala som sa ho to pre istotu 2x, aj pisomne aj ustne, kby mi povedal ze to neodporuca, tak to neriesim... co uz, snad nam posledny pokus vyjde... :(

ramadasa
23. apr 2014

adka 666 si predstav moj vseobecny llekar my nechcel vziat krv,ze je to blbost aby nejaky pristroj my nameral Toxoplazmu,tak ked som icśla na kon.na ultrazvuk tak som to povedala svojej gyn.ale nie vsetko.Nakoniec my povedala ze vela citam inetrnet,ale my aj tak vzala a krv mam ok nijaka Toxoplazma vsetko je ok,ale ma si davat pozor.Som zhrozeza aj muz,ale zase stastan takze v Juni idem na dalsi transver uz s tesim.Pekny den 🙂 🙂

adka666
23. apr 2014

@ramadasa nuž čo k tomu dodať, presne ako som povedala, biorezonancia je jeden o...b, ktorý potom ľudom robí problémy v živote, nabudúce budeš už pripravená na takýchto šmelinárov..........doležité je že je všetko ok. Držím palce nech sa zadarí.

jana954
23. apr 2014

@cikyta ahoj, chcem sa opýtať, že načo je dobré to chilli?

jana954
23. apr 2014

@bambula27 ahoj nebola som tu a pozerám, že je to dosť príspevkov.... už je to teda isté, že nič z toho nebude??? To ma potom mrzí.... veľmi som ti držala palce ☹ , a možno potom pôjdeme spolu na ket....

bambula27
23. apr 2014

@jana954 Ahoj Jani. Uz je to iste, tie cisla predsa nic dobre neznamenaju. ☹ Este ma zajtra caka sono u mojho gynekologa, ale....uz je to teraz jedno. Ja viem, ze si nam drzala palce....Si zlata. Tak to proste malo byt. No ale.....velmi rada ta znova uvidim 😉 Snad sa tam spolu stretneme coskoro.

jana954
23. apr 2014

@bambula27 tak baby tu toho popísali veľa a ja s nimi súhlasím.... hlavu hore a ide sa na to.... teraz to už bude bez injekcii.... 😉 no ja dúfam, že sa stretneme, aspoň nebudem sama stresovať.... 🙂

bambula27
23. apr 2014

@jana954 ja este nemam ani sajnu kedy a jak....neviem vobec aky je presny postup a co mi povedia. A vy kedy idete uz? Uz viete?

sfera
23. apr 2014

@jana954
Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

michaela1905
23. apr 2014

Ahojte babulky... chcem sa opýtať, ktoré ste už absolvovali zákroky v Heliose v Martine. Koľko vás to stálo?

afrika
24. apr 2014

@bambula27 naozaj ma to veľmi mrzí 😔 😔 😔 . ak by bol nutný kyret, tak sa skús dohodnúť v Heliose alebo so svojím dr na prirodzenom vyčistení.. je to naozaj omnoho lepšie....trvá to síce o trošku dlhšie, no pre samotné telo je to naozaj lepšie

adka666
24. apr 2014

@michaela1905 to záleží na tom, aké diagnózy máte a čo budú musieť robiť, rátaj od 700 do 1200, pokiaľ bude treba geneticky vyšetriť embrio, vyšplhá sa to na 2500 cca. na stránke majú cenník, len tam chýbajú doplatky za lieky čo je 300-400 eur

cikyta
24. apr 2014

@jana954 sfera to vysvetlila odbornejšie 😉 no čo viem ja, tak lajcky podané: chilli prekrvuje vnutorné organy, vrátane maternice a tým má "kvalitnejšiu" výstelku, v ktorej sa udrží embrijko 🙂

sfera
24. apr 2014

Ja som to len okopirovala 😉 ale tak tiež som sa nadtým na zaciatku zamyslala, ale keďže ja papam chilly aj tak dosť často tak som túto "kúru "neabsolvovala ,ale vraj má naozaj dobre účinky 😉 myslím ze to stojí zato vyskusat

cikyta
24. apr 2014

@sfera Presne ... počas stimulky na druhé IVF som ich jedla....potom po ET a počas tehotenstva + kojenia už nie a potom znovu 🙂 Normálne je to moja droga ku každému hlavnému jedlu 😀

javorinka2
24. apr 2014

@sfera
@cikyta
@adka666
@afrika baby vy ste skúsenejsie..opýtam sa vás;) Mám 2 neúspešne iui za sebou b heliku.Teraz som brala clostyl pred 3.iui..Dnes som 14dc a foliky 2 ( 16 a 17mm, sliznica 9mm) Avšak mám prísť b sobotu na folikulmetriu a sexikovat b sobotu že v pondelok by bola iui zrejme zbytočná..Vraj cez víkend " nič nemajú" Som z toho dosť sklamaná..Veď b sobotu budú predsa robiť keď kázali prísť;( Raz sme boli na iui aj v sobotu.Tak o čom to vlastne je.Možno veľa dievčat bude mať ovulku práve cez víkend....

cikyta
24. apr 2014

@javorinka2 Fuha...toto je naozaj ťažká otázka a samej mi to je divne, kedže ty máš určite sobotu+nedelu najvhodnejšie dni...aj keby si bola jediná pacientka, aj tak ... ☹

javorinka2
24. apr 2014

@cikyta veď to...Som neskutočne nastvana..wrrrr.Na čo sú tam potom...Ale tá dr.starovecka sa mi zdá hrozne neochotna..Krajko je úplne iný..On mi raz robil iui b sobotu

afrika
24. apr 2014

@javorinka2 je to fakt čudné.. chodila som tam 5 rokov a toto sa mi nestalo, žeby mi niečo takéto povedali..

javorinka2
24. apr 2014

@afrika proste som stimulovala zbytočne..ach jaaaj..Ešte stále dúfam či sa mi neozvu ak by sa im nazbierali baby..viem som hlúpo naivná:(

adka666
24. apr 2014

@javorinka2 neviem sa k tomu vyjadriť, kedže o IUI som nemala záujem, ale odpoveď sa odvíja od toho, či tam sa tiež pichá Pregnyl na vyvolanie ovulácie alebo nie. pokiaľ sa pichá, tak tam potom nezaovuluješ kým to nepichneš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre