Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

mamina084
2. apr 2015

Mile zienky prajem vam aby sa vam splnili sny. Nam sa nedari prve iui skoncilo ako biochemicke tehu. Druhe je opat pozitivne ibaze ja spinim hned po oznameni . Takze zase nic. Ale mam doma jedno nadherne slniecko 🙂

erijan
2. apr 2015

@maminka1986 ahoj, citam tu debatlky a vidim, ze viacere musite cestovat do MT ...my sme sa tiez rozhodli,ze vyskusame stastie v MT a my to mame cca 4 hodiny cesty...tak to bude cele dost narocne, ale co by sme neurobili kvoli vytuzenemu pokladu, vsak 😉 veru ked som ja videla v CAR kolko mladych ludi tam chodi bola som z toho taka smutna...tiez by mi ani vo sne nepadlo,ze budem musiet riesit IVF, a to uz mame prvy neuspesny pokus za sebou ☹ drzme si prsty baby

maminka1986
2. apr 2015

@erijan AHOJ fuuha 4 hodky???? odkial si prosim ťa? okres alebo kraj? to je ozaje vela.(((
no ja verim že nam to vynde a aj mi povedali že som mladá pomerne a mam dlhý protokol čiže AMH by malo byt ok..a baby viete čo????
dnes som bola vo ZV v europe.)) a je tam vystava o vzniku života všetko od oplodnenia po porod...fotky a tak v maternici atd...no asi znamenie zhora 🙂))verimtomu !!hlavne je veriť!nepochybovať!!
ano je smutné kolko ludi tam je maldých ..:((moja kamoškaje po KET a je v 6 mes už

sfera
2. apr 2015

@erijan ahoj, hlavne to bolo o pristupe lekara, chodila som tam v strese, telefonaty jedna hruza, vela veci nevysvetlenych, zamlcanych, kdezto do MT uplne v pohodicke

sfera
2. apr 2015

@erijan na str.624 som to rozpisala podrobnejsie 😉

minv
3. apr 2015

Ahojte baby chcem sa opytat ci by vedela pani dr.Starovecka vyliecit pco syndrom ... ??

erijan
4. apr 2015

@sfera dakujem, idem pozriet 🙂 pojdeme aj my do Heliosu, nebudeme uz skusat v KE...

erijan
4. apr 2015

@sfera dakujem za info...pomohla si mi s dilemou, uz sa nemusim rozhodovat ci vyskusat Gyncare alebo ist do Heliosu 😉 ak sa mozem este opytat aky si mala protokol, dlhy alebo kratky a kolko navstev si absolvovala do MT pocas celeho IVF ?

migrificka
4. apr 2015

@minv ja som u nej bola liecena na silne PCO a ani nie po 4mesiacoch sa nam podarilo otehotniet. Myslim ze bez jej starostlivosti a liecby by sa nam to nikdy nepodarilo.

minv
5. apr 2015

To važne wau gratulujem ti... ;) skusim ist aj ja za pani dr.Staroveckou a ked sa mozem este opytat ako ta liecila bola si aj na neakom laparoskopyckom zakroku ci ta liecila len tbl...

migrificka
5. apr 2015

@minv ja som toho mala viac. Moja gynekologicka sa mi snazila zastavit kramy no nedarilo sa jej a po pol roku som na moje naliehanie presla do Heliosu k dr.staroveckej. po mesiaci jej liecby sa mi napravil cyklus. Na zaciatku mi urobila hormonalny profil,kde zistila ze mam silne PCO a nasadila mi tabletky. Potom odsledovala ako na ne reagujem, ale bohuzial tabletky nezabrali ani ked mi zdvojnasobila davku (ovulka skratka nenastala aani menstruacia). Vyskusali sme injekcie,pricom ma pripravila na to ze ani tento sposob nemusi byt uspesny. No na moje i jej prekvapenie nam to vyslo na 1pokus. Niektore zeny sa liecia vyse roka s cim som pocitala.
Myslim ze je tazko povedat aka liecba zaberie tebe. Ak vsak mate spermiogram v poriadku mozes mat usmev na perach, ak nie vhodnejsie je IUI alebo IVF vtedy mate vyssiu sancu.
Drzim palceky a hlavne vela optimizmu. Hladaj vo vsetkom nieco dobre a uvidis ze sa to podari.
Budem rada ak mi das vediet ako ste dopadli ;)

minv
6. apr 2015

@migrificka ďakujem pekne ;) dufam že čoskoro napisem dobre spravy ... A samozrejme že Vam dam vediet 🙂

minv
6. apr 2015

@maminka1986 Moja ja som na tom podobne tak tiez okoli 3 rokou snazenia a nic nedari sa nam otehotniet.Dr.mi zistila pco syndrom teraz uživam clostyl.a duphaston no podľa mna mi to nezaberie lebo už som ich uzivala aj skor a nezabraly ovulka a mrcha neprisli tak ani teraz nezaberu !! Rozmyslam nad pani dr.Staroveckou skusim jej zavolat a objednat sa dufam že tato pani dr.mi uz pomoze. Držim palčeky aby nam to višlo 🙂

erijan
6. apr 2015

@maminka1986 som z Vychodu no...ale nevadi, stoji to za to vyskusat 😉 aj ja som pomerne mlada, mala v poriadku AMH a mala som dlhy protokol, ale aj tak som mala po odbere vajicok len 2 zrele oocyty na oplodnenie a oplodnilo sa len jedno,ktore mi vkladali a nevyslo to... dufam,ze v MT uz budeme uspesni...ale kazda sme ina,kazda mame iny zdravotny problem,takze tebe sa to moze podarit,drzim palce 🙂

sfera
6. apr 2015

@erijan mala som dlhy protokol a mala som 7 kontrol, ale mne meskala mrcha, dostala som ju az na 40DC, takze dve kontroly bolimako keby navyse, OPU som mala na osmej " navsteve" centra

maminka1986
6. apr 2015

@erijan ahaa z vychodu teda...noja osm sterd slovenskko mame to okolo 80 km tak sa to dá...
a rped týms i kde bola??v SPLNE V KE??? martin je velmi uspešnýýý
držim nam palce nebojjasne že nam to vynde jaani nemylsim že to nevynde!!!!proste vynde bodka!!🙂)
@sfera teba si pamätám. aj ty mna predsa!!!!!! pane bože ved to si ty!!! 🙂))keby niečo napíš mi IP...ja som zakladale volakedy temu mylsim pozitivne pamätáš???bola tam miuska,alechmilka,taja-ja 🙂) aaa ty a ešte ejdna....ja už mam iný nick na starý nehcodim...ale pamätám si ťa 🙂)a ty i tehu už????bože ani nviem ja začinam tiež dlhý protokol ..no asi budeme písat IP 🙂)
@minv noo podobne tomame ja PCO..manžel pomenej spermii..u mna clostyl nezabral!mala som z neho cysty..tak sme išli na IVF...

sfera
6. apr 2015

@maminka1986 prepac ale asi si si ma pomylila , bola to seera, alebo tak nejak
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/od-dnes-myslim-pozitivne-kto-sa-prida/

maminka1986
6. apr 2015

@sfera ahaa asi ano...prepáč xi.... nevadí odpísať si mohla na IP 🙂)))

minv
6. apr 2015

@maminka1986 spomenula si tam o mandzelovy ze ma pomenej spermii moj ma ich dost ale nieco mi dr.povedala ze ich ma dvojhlavickove nieco v tom zmysle nechapem tomu vies mi poradit co to je ??

maminka1986
6. apr 2015

@minv fuha to neviem :/ ano mal pomenej ale na IVF že to stačí a že až moc ich ma a aj tvar ma ok...tvoj ma asi zlý tvar :/ spermiíí mylsim...lebo to nie je ako v norme dve hlavičky vieš ako.

minv
7. apr 2015

@maminka1986 Vobec nie som spokojna s mojou gynek.Vsetko roby na rychlo akurat co mi povedala k tomu je ze sa da s tym oplodnit ale ze ich ma mongologicke nieco take ani som ju nepochopyla..A moj zdravotny problem ani neriesi ... Navstivim dr.Starovevku lebo ta moja dr. Sice je antisterilna poradkina ale nic moc. A ty si spokojna zo svojou gynekologickou ????

maminka1986
7. apr 2015

@minv ano moj gynekolog je fajn v mietse bydliska kde mam zmenila som ho ziež mala do total debila...to je na dlhšie asi tak

erijan
7. apr 2015

@sfera dik za info... tak uz mame termin na prvu konzultaciu a vysetrenie, tak sa tesim a verim, ze sa to uz teraz v lete podari...

erijan
7. apr 2015

@maminka1986 ano bola som v Splne...aj ja verim, ze nam to teraz v MT uz vyjde 😉

andrea8383
9. apr 2015

@daguska ja sa tiež bojím ihiel a ked som išla prvý krát na pichanie do brucha tak som sa strašne bála, ale robí tam jedna velmi milá mladá slečna alebo pani, ktorá má na starosti odbery a pichanie injekcií a je velmi šikovná, takže to nebudeš ani cítiť a bude to raz dva, držím palce 😉

minv
10. apr 2015

@andrea8383 Ak sa mozem opytat to pichanie naco pomaha ?? Mne to tiez budu robyt ked mam pco syndrom 😖 🙄 ??

minv
10. apr 2015

@maraja Mozem sa opytat ... Ake mate skusenosti s pco ?? Mam ten syndrom a dost dlho sa snazim otehotniet uzivam co sa len da ci uz vitaminy ,caje ... A nic teraz uzivam tbl duphaston a clostylbegit poznate aj ine metody. Ktore by mohly pomoct ?? Strazne som zufala tuzim po babetku uz dost dlho.. Prosim o radu ☹ 😢

minv
10. apr 2015

@monvitka ahoj mozem sa opytat ako dlho si uzival clostyl.a ako rychlo si otehotnela ?? Ja mam tak tiez pco a snazim sa otehotniet no zbytocne nedari sa nam :( Uz som stoho nadne sialenstva... Prosim o radu ;(

maraja
10. apr 2015

@minv ahoj,jasne mozes sa opytat,rada poradim ak ti nieco z mojich rad pomoze.Bojujem s PCO uz od puberty, kedy som samozrejme este o tejto diagnoze nic nevedela.Je to v podstate hormonalna porucha a porucha vajecnikov, ktore bez progesteronu nie su schopne vytvorit vajicka ktore dozreju a dojde k ovulke.vytvaraju stovky folikulov no ziadny nedozreje a ak tak velmi vynimocne.Preto je naozaj dolezite aby si ak chces otehotniet vyskusala vsetky dostupne lieky ktore ti lekar naordinuje.Ja som tiez skusala alternativnu liecbu ( caje, bylinky, akupunkturu ) a nic...Clostilbegyt som uzivala veeelmi dlho no nezaberal mi dostatocne a naopak zacal skodit a po nom sa mi tvorili cysty.Ale to preto ze moja forma PCO je naozaj tazka.Su zeny ktore na clostil pekne reaguju a vajecniky sa rozhybu takze treba skusit ale nedoporucujem dlhsie ako 6 mesiacov. Pocas uzivania clostilu budes chodit okolo 13DC na ultrazvuk tzv. folikulometriu kde si lekar zisti ci reagujes a mas dominantny folikul.Ak dorastie do cca velkosti 20 mm tak ti pichne Pregnyl ktorý vyvolá ovulku a povie Ti aby ste sa v tie dni snazili. Ak nebudes po troch cykloch reagovat nevahaj a navstiv Centrum asist. reprodukcie...asi tak znie moja rada. Mne pomohli iba tam a momentalne som v priprave pred IVF.Ale samozrejme drzim palce aby si ty do takejto fazy nemusela prist a vyslo to aj po clostile.A inak trosku zlepsenie som citila po Inofolicu a ked som sa pravidelne hybala,sportovala...

maraja
10. apr 2015

@minv a inak v CAR Ti urobia potrebne vysetrenia a testy aby Ti vedeli nasadit spravnu liecbu. Podla mna sme u bezneho gynekologa s PCO stracali cas.liecila som sa 5 rokov bezvysledne a len sa to natahovalo.Bola som aj na laparoskopii, no nastastie vajcovody boli priechodne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre