Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

bambula27
26. apr 2015

@erijan Nikdy som u nich nedostala otazku, kolko chcem vlozit, vzdy bolo len jedno. Ale aj v pouceni o transfere, ktore dostavame po OPU tam pisu, ze doporucuje sa 1, pricom max.pocet na transfer su dve.

erijan
26. apr 2015

@bambula27 dakujem pekne za info... cize doporucuje sa jedno, ale asi mozem poziadat o dve, ked max.pocet su dve.

lucusik33
26. apr 2015

@erijan ano mozes, nie su 2 nadseni a vysypu na teba tisic rizik spolenych s donosenim dvojiciek. Ja ked som spokenula 2 tak mi lekarka povedala ze sa mam rozhodnut. Tak som sa rozhodla pre 1 s tym ze ak to nevyjde dam 2. Ale som 2 mesiace po MA a kedze mi u nich ostali 3 mrazacikovia tak v lete davam 1 a ak nevyjde tak na posledny pokus 2 🙂

erijan
27. apr 2015

To mi je luto,ze to nevyslo... viem,ze preferuju len jedno, naozaj neviem co je lepsie ci dat len jedno alebo skusit dve... v inych centrach davaju po 2, kvoli vyssej uspesnosti, v Heliose zase hovoria ze vyssia uspesnost je vlozenim jedneho kazdy mesiac ak sa to na 1krat nepodari. Mozno dopadnem ako pri 1.ivf a budem mat len jedno embryjko a dilema bude vyriesena ☹ len som chcela vediet ci je moznost vlozit dve. Dakujem za info 🙂

lucusik33
27. apr 2015

@erijan vies ja som uz bola na 4.vklade po 1embryu a ta dilema 2 naraz bola pred 4.vkladom lebo prve 3 vklady som mala vsetko biochemicke tehu a vysledky vsetky som mala OK. Ono je to jedna velka loteria si myslim cele IVF. Ci das 1 alebo 2 tak ak sa maju udrzat a su u teba v tele podmienky OK a embrya su geneticky v poriadku tak sa chytia....je tu jedna baba erinka12345, ta si dala vlozit v Heliose 2embrya a po par neuspesnych vkladoch v Heliose sa jej chytili obe, uz predcastne rodila v 30tt tak sa pripadne jej opytaj na nazor. Vidis moju 4.vklad 1embrya dopadol zo zaciatku dobre ale necakali sme ze v 12tt potvrdia MA kvoli geneticky poskodenemu plodu ☹...ja osobne som nazoru ze radsej menej vajicok a kvalitnejsich ako vela ako sliepka som mala aj ja 24ks a zda sa ze kvalita nie je bohvieco ☹. Nevadi nevzdavame a drzim aj Vam palce.

erijan
27. apr 2015

@lucusik33 fuha takze uz 4.vklad mas za sebou...a to vsetko z 1.ivf? Ja mam jedno ivf za sebou, mali sme len 1 embryjko 8bunkaca vlozeneho ma.3.den...ale nic z toho. Teraz sme zmenili centrum a sme v Heliose. Absilvovali sme viac vysetreni,vratane genetiky,tak uz len cakat a verit ze budu vsetky ok. Ja mam tazku endometriozu tak uz to je dost tak dufam,ze nic dalsie sa nepridruzi. A boli ste aj na genetike po tych neuspesnych vkladoch?

lucusik33
27. apr 2015

@erijan v Heliose MT robia myslim vklady len s PK...ano mala som vela vajicok 24ks a z toho bolo zrelych 14ks, tie vsetky na ICSovali a do 5dna nam ostalo 7exp.blastocyst....takze 4vklady a 3este mrazene z 1.IVF...a vidis aj tak nam je to prd platne ked vsetko skoncilo zle...a vysetrenia pocas vkladov ci medzi som absolvovala vsetky, aj genetika OK, hemato OK, endokrinologia OK, protilatky proti trofoblastu nezsitene a tak preventivne som brala pri poslednom vklade fraxik, prednison a utros...ale vklad som posledny kedy sa uchytilo absolvovala v prirodz.cykle....po ovulaciu uplne bez liekov, len cervene vincisko a alchemilkovy cajik...takze aj dalsi pokus o par mesiacov chcem v prirodzenom cykle skusit, uz 3.mesiac beriem gynex a pijem alchemilku tak dufam ze bude maternica pripravena na novy vklad...drzim ti palce ak pojdete do dalsieho IVF aby to vyslo

minv
27. apr 2015

@migrificka ďakujem ti pekne dufam ze aj ja budem mat take stastie ako si mala ty ... Musim sa priznat ze boly casy kedy som to nezvladala kazdy vecer som len nariekala :( ale uz teraz to beriem tak pozitivne snad aj ja budem mamou niekedy 🙂 Dufam ze v Martine mi pomozu je to moja posledna sanca totiz moj gynekolog ma uz nechce ani vysetrit ze uz mi ani nema ako pomoct :( A este nieco by som sa chcela opytat V martine viem ze sa tam za vsetko plati priblizne viez mi povedat kolko zaplatim za prve sedenie dik ;)

migrificka
28. apr 2015

@minv jasne ze budes maminkou, o tom nepochybujem. A ja som sa bala kolko necham v Heliose penazi a nakoniec to bolo uplne vpohode. Platila som to prve vysetrenie 17€, a potom to bolo len par € za tabletky a injekcie (2-5€). Takze pol rocna liecba ma vysla cca 45€ a to tam ratam aj poslednu platbu za tehotenske sono 15€. Viac penazi som minula u svojej dr,ktora neustale robila tie iste vysetrenia a na nic mi neprisla 🙂 nastastie som ju uz vymenila.

minv
28. apr 2015

@migrificka Len noo tak to je super nie je to vobec drahe tak uz sa tesim na prve sedenie v Martine .... 🙂 Inac som objednana 15.maj a kramy mi maju dojst okolo 10 alebo12 maja... Totis mam nepravidelny cyklus to ne bude vadit ked tam pridem po ms alebo pred ms ci to je uplne jedno lebo ak by to vadilo tak sa musim preobjednat

migrificka
28. apr 2015

@minv potom cakam tvoje prve dojmy ;) a nevadi ze budes mat MS. Urcite ti budu brat krv na hormonalny profil a potom robi ultrazvuk a pise sa chorobopis. Az ked tam pojdes 2x tak ti povedia kedy presne sa mas objednat.

renata2310
1. máj 2015

Ja som bola v MT. Dali sme si jedno a mam 6mesacnu dcerku. Mame este jedno zamrazene. Ja som bola spokokna aj pristup. Mala som stastie na prvy krat som zostala tehotna.

andrea8383
1. máj 2015

My čakáme na odpoveď z poisťovne a môžeme ísť na to. Dúfam že sa to podarí.

renata2310
1. máj 2015

Musite zostat kludna. Ono sa to povie! Oni van to schvalia v poistovni. Aj nam to schvalili, mi sme mali taky problem partner mal raz dobry raz zly spermiogam. Tak sme isli hned na umele. Ja som bola v poriadku. 😉

andrea8383
2. máj 2015

Nam povedali že sme v podstate obaja v poriadku,len partner ma nejaký zlý tvar spermií,ale ideme na kontrolný spermiogram. Všetci nám hovoria že máme byt kludní a nemôžeme na to myslieť,ale je ťažké na to nemyslieť 😒

minv
2. máj 2015

@andrea8383 ahoj my to mame trosku horsie nez vy ...Ja mam PCO syndrom a mandzel ma tak tiez zly tvar spermii neako nam hovorila dr.ze su dvojhlavickove ale v pohode zarucila nam ze sa da s tim oplodnit vajicko a ze nie je to nic vazne 🙂 tak hlavu hore a hlavne sa netreba s tym trapit neake vitam.a mliecne vyrobky a pojde to drzim palce 🙂

renata2310
2. máj 2015

@minv skuste dať mužovi maca kotvičnik čaj,ženšen.Musite verit,že budete tehotny 🙂 JA som doktorovi povedala po embryotransfere "že budem tehotna. Aj tak bolo. ja som sa tam vždy tesila. Verila som že to bude.

minv
2. máj 2015

@renata2310 a to sa da kupi aj v lekarni ?? A na pco co by ste mi odporucili ?? Som stoho zufala ?

renata2310
3. máj 2015

Maca to je rastlina najdite si to na internete. Ja som to kupovala v zdravej vyzive. To su vsetko bylinky. Ja som bols pred tym u bylinkarky v vo Vrbovom. Tam je dobre priniest muzov vysledok z spermiogramu. Mozte si ju vyjladat na internete Anna Kopacova Vrbove
.

renata2310
3. máj 2015

@minv Ja som si spravila vsetky vysetrenia v Nitre. Kamoska mi vybavila super doktorku. Aj to bolo stastie skoncila mi vysetreniami a isla na matersku. Robila mi hormonalny profil,streri,potom som chodila na sono pozerala ako mi dozrievaju folikuli. A na koniec mi robila prefuky. Vsetko bolo o.k. partner mal zly spermiogram. Dr mu povedal"to je na umele".boli sme potom aj na genetoku a on bol u edokrinologocky vsetko bolo tiez o.k. Isli sme na dovolenku potom sme isli do Mt. Tam mal spermiogram o.k. Isli sme ma inseminaciu,nic z toho nebolo mal zly sper. Ja som bola hotova. Tak zavolali dr. Krajkovica a dali sme si ziadost na IVF. Do troch tyznov bolo schvalena. Metodu na oplodnenie sme si dali platenu metodu. Potom som zostala tehotna. Nestresuj sa. Budes tehotna.Kamoska mala vsetko zle nemala ovulaciu mala zle hormonalne vysledky, bolo Bl na vyber folikul mala prazne. Potom zostala tehotna. Mam dvojrocneho syna, zostala prirodzene . 🙂

andrea8383
3. máj 2015

@minv snažíme sa nestresovať, ale niekedy sa to nedá 😉 a berieme inofolic a folandrol tak dúfam, že nám to nejak pomôže. Ale aj napriek tomu začal mať priatel nejaké obavy, že z toho umelého nemá dobrý pocit, že sa bojí že by sa mohlo niečo stať... 😒

fazulienka
3. máj 2015

@lucusik33
ahoj, ak sa smiem opytat, tie biochemicke tehu, ako sa to prejavilo, co bolo nizke hcg a potom to kleslo?

lucusik33
3. máj 2015

@fazulienka áno presne tak, nízke hcg. Ja som mala vždy pozitivne tehu testy. Po ET som začala krvacat na 9.den a hcg dosiahlo cca 200 a potom začalo klesat. Pri 1ket tam bolo 14den po transfere len do 20 a pri 2 ket tam bolo hcg tiež do 200 a následne začalo klesať. Pri ketoch začalo klesať bez krvácania to prišlo až 2dni po vysadeni utrosu.

fazulienka
3. máj 2015

@lucusik33
to mi je luto ☹... Ja som ET po OPU neabsolvovala, kvoli moznosti rozvinutia OHSS. Prvy KET som na 15 den mala hodnotu hcg iba 11, o tri dni neskor uz negativnu. Teraz v aprili som podstupila 2. KET, hodnota hcg na 14 den bola 1161, ale na sono nebolo nic vidiet. 7.5. mam ist na kontrolu, trosku sa obavam, ci to bude OK, bo vcera a dnes na wc papiery čosi ruzovkasto-hnede, tak neviem, ci volat zajtra do CAR, alebo je to OK.

lucusik33
3. máj 2015

@fazulienka ja som pri poslednom 3.ket mala 14 deň po vklade 1250hcg a tiež nebolo nic vidno. Nato je ešte skoro. Vidno bolo o ďalšie 2 týždne. Ja keď som spinila a krvacala tak som šla na pohotovosť a tam mi dali lieky na zastavenie krvácania. Ak len jemne špiníš daj sa ascorutin ak viac utekaj na pohotovosť.

fazulienka
3. máj 2015

@lucusik33
toho sa aj ja obavam, ze ked hcg tak rychlo vyskocilo, aby to dobre dopadlo. To je obrovska skoda, ze tvoje tehu skoncilo... ☹ To su uz tie embryjka odzaciatku geneticky zle, alebo sa pocas tehu nieco pokazi?

lucusik33
3. máj 2015

@fazulienka tie biochemicke neviem čo sa stalo a to posledné bolo geneticky poškodené.mam strach či aspoň 1 z tých zostávajúcich bude ok. Žiaľ nikto mi to dopredu nepovie. Drž sa.

fazulienka
3. máj 2015

@lucusik33
dakujem. Urcite minimalne jedno z tych Tvojich bude suprove 😉 Teraz sa zregenerujes a potom bude urcite vklad uspesny. Drzim Ti silno palce 🙂 Spravne embryjko uz na teba caka 😉

livinkita
13. máj 2015

Ahojte :o) môžem sa k vám pridať? ja od budúceho týždňa začínam s tabletkami a injekciami....trošku sa toho bojím,som strašne stresujúci človek,ale hádam to bude fajn a o mesiac už budeme dvaja 🙂

minv
13. máj 2015

@livinkita ahojjj mozem sa opytat konkretne o ake tbl a injekcie ide ... Aj vy mate pco syndrom ??Ja s tym bojijem uz druhy rok uzivala som tbl duphaston a clostylbegyt no bez uspechu akurad som len pribrala :( prosim vas napisete mi kde vas tak liecia ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre