Boľavý zub po vyčistení

9. mar 2024

30tt, boľavý zub po vyčistení - vytrhnutie ?

Ahojte mamičky,
mám problém už dlhšie s jedným zubom - je to horná sedmička. Už bola dvakrát vŕtaná (dávno) a stále sa mi z nej odľúpa plomba, ťažko sa mi čistí medzizubný priestor - mám tam nejaký bod spoju či čo, a kvôli tomu si ani medzizubnou kefkou ani niťou to neviem vyčistiť, tak používam ústnu sprchu.

Teraz ma začal pobolievať - ale vždy len po vyčistení , a bolí len tak z boku - neviem či to j uvoľnená plomba, alebo sa mi tam spravil kaz..

Mám veľmi silný dáviaci reflex, ošetriť zuby zadné je hrozný boj, a zubárka ktorú mám mi povedala aby som si vždy nosila antiemetiká - niečo na ukľudnenie a proti vracaniu..

Premýšľam, či vôbec si ten, zub dávať ešte opravovať , možno čistiť kanáliky, keď je už veľmi krehký, a asi nevydrží dlho... Už som raz dala takto za opakované opravenie, kanáliky, nadstavbu, korunku, okolo 700E a o dva týždne sa mi zlomil - vraj sa to dalo čakať, kedže bol už krehký a tenké steny mal. Tmu by som sa chcela vyhnúť, la radšej si našetrím na implantát.

Cez týždeň idem k zubárke, RTG mi robiť asi nebude, kedže som tehu, no premýšľam že si ju požiadam o vytiahnutie :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre