Hemoroidy v tehotenstve

mimo0oza
5. mar 2012

Ahojte, uz 3. den som zacala mat problemy s hemoroidmi. Neviete mi poradit co si na to dat v tehotenstve?
VIem, ze treba vlakninu, ovocie, zeleninu, ovsene vlocky, orechy a vela pit, ale skor nejake masticky, aby to nebolelo a preslo.

zuziru
25. jan 2015

@maznak888 no veru otrasné niečo ja som mala a aj mám doteraz veľké problémy stále niekedy je to lepšie niekedy horšie druhý pôrod bol cisárskym ja som bola nakoniec znova na operácii už štvrtej v Handlovej nečítala som príspevky predo mnou ale ja môžem vrelo odporučiť nemala som žiadne bolesti vybrali mi 3 uzle v epidurálke na druhý deň alebo skôr hned ako som si začala cítiť nohy ma nič nebolelo mala som len tlaky v oblasti konečníka strašne som sa bála operácie keďže som pred touto operáciou absolvovala 3 a to laserovou metodov - NIKDY VIAC! Tu v Handlovej maju prístroj HAL sa mi zdá že sa to volá ja len odporúčam po zákroku som mohla sedieť naozaj ma nič nebolelo brala som lieky algifenové kvapky proti bolesti ale ani som ich nepotrebovala 😉

maznak888
25. jan 2015

@zuziru ja som bola v ZH laserom a nezabralo a v PD som bola s tým pristrojom HAL a katastrofa☹((ale u mna bolesti duplom koli tomu že som mala aj nežiaduce učinky na spinal/alebo neviem čo mi presne pichli čím mi to umrtvili/ale ja som myslela ten týžden po zakroku že zomrem.musela som chodit na infuzsky.preto sa aj bojím že po porode ma ten zakrok čaka zase☹(((

zuziru
26. jan 2015

bože to je strašné ako ja som bola sokojná ale ja som bola v Handlovej ale stále to nemám OK a a nito už asi mať nebudem ono to je ťažko s tými našími riťušami ....

madafi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
branodominika
23. feb 2015

Mate prosim niektora tipy ako na vonkajsie hemeroidy? dostat nieco kupit v lekarni aj bez predpisu alebo radsej k lekarovi s tym? Dakujem

marikalysik
15. máj 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

Na vonkajšie hemoroidy sedavé kúpele v dubovej alebo bukovej kore, lopuch a repik sú tiež fajn a hemostop gél, ten hneď upokojuje a sťahuje hemoroid dnu 🙂

iweta1her
25. jún 2015

ja som v tehotenstve natierala iba hemostop gélom a potom som užívala aj tobolky, rýchlo mi zmizli 🙂

jankavt1
25. jún 2015

Urcite povedat gynekologovi. Ten odporuci lieky. Pravdepodobne Mobivenal (to iste ako detralex, len lacnejsie). Zapise to aj do karty a na porodnici to treba povedat tiez. Dalej je dobre pouzivat krem. Aj vdaka nemu sa lahsie hemoroid zatlaci naspat. Je ich milion druhov. V lekarni poradia. Kazdemu zaberie nieco ine. Osobne - dubova kora gel nic moc, preparation h - nic moc, hemoral - nic moc. Najlepsie Faktu krem, striedavo sem tam aj s Procto glyvenol. Jedlo - lahko stravitelne, jablka, vlaknina, hrozno....no klasika. Nie cokoladu a obmedzovat pecivo. A NAJLEPSIA RADA NA HEMOROIDY: kazde rano zjest lyzicu solamilu a zapit vodou 3-4deci. Stolica bude mat genialnu konzistenciu. To radili na porodnici! Posuvam dalej, lebo to zabera skvelo. A este pomoze kakat v podrepe v sprche. Po stolici sa umyt vodou a zatlacit hemoroid s mastickou dnu.

melonik7
4. júl 2015

@indie6 ahoj..prosim ta, presli ti po porode tie vonkajsie hemoroidy? Alebo sa aspon zmensili? Ja mam pred porodom, cakam dvojicky, takze zataz uz velka a mam to hrozne :( ten detralex ti ako pomahal - zmensoval ich? Dakujem

indie6
4. júl 2015

@melonik7 ahoj. Mne to ostalo stale...teda mám to uz dva roky. Neboli ma to, ani to nie je zapálené, ale ostali mi také, hm ako to nazvať, také kopčeky. Detralex mi pomáhal, aby má to tak nebolelo ale zial nestiahlo sa mi to naspat dovnútra. Ja som bola uz aj druhýkrát tehotná a našťastie sa mi to znovu neprejavilo...asi som malá viac pohybu a jedla som viac zeleniny a vlákniny

katrin21
27. júl 2015

baby, moze byt po cipkoch Faktu mastna stolica?tak o pol dna?

ja mam prvykrat v zivote jednu hrcku ,uz 10ty den asi, neboli ma to, len na zaciatku trochu svrbelo, na to pomahal Hemostop gel, ale hrcka nemizla.. potom mi asi na 5 den dala doktorka Detralex , ale teda zatial po 5 dnoch co ho beriem bez velkej zmeny...
Od vcera som si dala 2x cipok FAKTU, mam pocit, ze po noci som 1x mala pocit, ze hrcka zmizla, ani nesvrbi, ale ked trochu pritlacim, tak este tam je.... ale aj tak mam pocit, ze tie cipky su asi najlepsie zatial.. uvidime...
SOm si myslela, ze hrcka do tyzdna zmizne, ale to som bola asi moc velka optimistka 😀, takze vraj aj 3t to moze trvať.. no uvidime... este ze ma to neboli, aspon to.
Inak nechapem, z coho sa mi to spravilo, asi z nervov, lebo som riesila jednu situaciu + mam nejake zmeny v zivote v praci a tak...
Duchovna pricina je vraj prave v hlave, stres, hneve a neprijatie nejakych rozhodnuti z minulosti ( vycitanie si...), alebo strata smerovania, istoty a neschopnost ovplyvnit situaciu , ktora cloveka hneva, co teda momentalne bolo u mna...
TAkze asi tak...
Len dnes som mala 1x v zivote ( aspon co viem) mastnu stolicu, teraz neviem, jedla som lasagne , ale domace, ze ci z toho, alebo z toho cipku.. LEbo viem, ze mastna stolica by nemala byt, to by mohol byt potom problem s trav. enzymami pankreasu.... preto sa pytam.

daniela022
1. okt 2015

Baby, po akej dobe sa Vám uľavilo po nasadení Hemostopu?

katrin21
1. okt 2015

@daniela022 nie, vobec mi to nepomohlo. Pomohli mi cipky FACTU... ci FAKTu?
to bola okamzita ulava, uzlik sa zacal hned zmensovať a odpuchal...
+ kupila som taku bylinnu zmes na sedaci kupel Hemoroidovu, dubova kora a ine... to tiez pomahalo... ale cipky su top!

daniela022
1. okt 2015

@katrin21 a dám ich v pohode ak mám bolesti trošku ?

katrin21
1. okt 2015

@daniela022 ano, jasne.... praveze je dobre, ze pri tom zatlacani dnu sa snaz zatlacit aj ten hemoroid donutra, aj ked boli...
jo a musis byt po velkej toalete, inak ta to bude nutit hned vytoto....davaj si ich vzdy len na prazdne crevo..

daniela022
1. okt 2015

@katrin21 hmm a ako viem na 100% že je to vnútri hemeroid? Bolí ma po tvrdej stolici konečník

katrin21
1. okt 2015

@daniela022 ked ta len boli po stolici konecnik a nemas tam ziadnu hrcku, tak preco si myslis, ze mas hemoroidy?? mozes mat vnutorne, ale tie zvyknu dost casto krvacat, to by si podla toho aj zistila, ale tiez nemusia...
skor rob nieco, aby si nemala tvrdu stolicu.. vela vlakniny a tekutin, nie kolove napoje , cierne caje amenej kavy.... kup si psylium, to je prirodna vlaknina, daj si kazdy vecer lyzicu a zapi veela vody....

daniela022
1. okt 2015

@katrin21 málinko krvácali, boli aj vonku a mám pocit že sú vnútri momentálne

katrin21
1. okt 2015

@daniela022 tak potom ten cipok je OK..

lienka339
5. dec 2015

Ahojte Hemorend ste neskusali niekto??? Faktu cipky mi kratkodobo pomahaju ale vhcela by som to vyriesit nejako.Strava je jasna ze zabera,ale som v 23tt a bojim sa ze to bude cim dalej tym tazsie.Navyse,vytlacil sa pri prvom porode a toho ze sa to stane znova a ovela horsie ma strasi viac ako samotny porod....

jjuulliiaa
5. dec 2015

U nas doma sa traduje, ze na vonkajsie hemoroidy prikladat na noc vaticku napustenu ricinovym olejom (volne dostupny v lekarniach) ..ze to ich vysusi a zmiznu. Ale ci to naozaj pomaha vam neviem poradit.

ema0408
10. jún 2016

Ahojte. Chcela by som sa spytat, či vsetky hemoroidy bolia. Vcera som zistila, že na ritnom otvore mi vytrca nejaky zhlucik (ako maly výrastok to vyzera)....lenze ma to vôbec neboli. Tak neviem, či to je hemoroid alebo nie.....dakujem

melonik7
10. jún 2016

@ema0408 ahoj..nie-nebolia..ja mam vonkajsie (pravdepodobne aj ty ale zacinajuce) a nebolia (iba v case menstr.)ani ich necitim..ale ked su vacsie myslim ze mozu sposobovat aj bolesti

ema0408
10. jún 2016

Dakujem za odpoved, aj na to nieco pouzivas?

lydkahuska
17. feb 2017

Zdravím vas ,chcem sa s vami podelit o moju skúsenosť.Som po laserovej opraácii hemoroidov . Operovali ma v Košiciach na Zelezničnej. Odkladala som to 20 rokov a vôbec to nebolo také hrozné ako som si myslela.Profesionálny , ludský prístup, výborný lekár, minimálna bolesť. Neodkladajte to

seventeen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishel111
11. sep 2017

Ahojte baby 🙂 Som na zaciatku tehotenstva a mam trhlinu na konecku,hemeroidy...Prosim baby poradte ci si mozem nieco nato davat v tehotenstve? Dakujem 🙂

iveta143
17. mar 2018

Ahojte maminy. Mozem pouzivat v 3 trimestri mast faktu? Lekar mi odporucil mobivenal ale na nom pise ze sa v tehotenstve nesmie. Tak teraz som v pomykove. Mohla by som aj jedno aj druhe?

matulienka10
15. apr 2018

Ahojte mamicky, prosim poradte mi, som v 30 tt, vysli mi po hnacke velmi skarede hemoroidy, bolia su opuchnute, nedaju sa zatlacit dnu, nakupila som si maste z lekarne aj cipky, beriem uz treti den aj detralex, no zatial ziadna zmena, preplakala som uz styri dni aj noci, o dva dni idem do poradne, tak som okrem vseobecnej,ktora mi dala detralex nikde inde nebola, ale popravde som dnes uz zvazovala pohotovost, zadok mam sam kopcek a vybezok ze ich neviem ani zratat, som zufala,ale hlavne strasne ubolena,co mam robit,mali ste niektora az take problemy? Poradte, co by ste robili na moj mieste?

iveta143
15. apr 2018

@matulienka10 ja som tiez mala asi v 32 tt. Mastila som si s faktu mastou 3 krat denne. Zatlacala som si to opatrne aj ked to dost bolelo. A za 2 tyzdne to preslo. Samozrejme po kazdej stolici si to osprchuj vlaznou vodou aj pred kremovanim. Ja som teraz v 37 tt a zatial nemam hemoroidy. Staci mi teraz dosledna hygiena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre