Je v poriadku nepriberať v tehotenstve?

20. nov 2023

Ahojte, začnem tým, že som silnejšej postavy. Pri otehotnení som mala cca 86kg, prvý mssiac som sa trápila s tráviacimi ťažkosťami a schudla som -2kg na 84kg. Som 16tt a zatiaľ som stále na tej istej váhe. Skáče mi na váhe číslo 84 a večer aj 85,5-86kg, ale ráno to je vždy 84kg. Nepribrala som teda za tie 4 mesiace nič.
Viem, že mám vyššiu váhu a teda mohlo by to byť ok, ale predsa len sa chcem uistiť. Máte skúsenosť?

Inak bojujem so žaludočnými ťažkosťami (nie tehu nevoľnosť, ale moje už predtým neliečené problémy, ktorého pôvodcu nepoznám a na Gastro vyšetrenie sa v tehu nedá ísť). Mám ale pocit, že nehladujem, jem naozaj často a pravidelne a podľa mňa by som teda mala pribrať aspoň 2kg za tú dobu súdiac podľa stravy.

Ďakujem.

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
20. nov 2023

Ano je to v poriadku a ak mas vahu navyse tak o to viac.
Ja mam normalne 51 a pocas tehotentiev som pribrala 10kg, prve mesiace som este kvoli nevolnostiam schudla. Uz z porodnej saly som sla s takmer plochym bruchom. Mne zas pride chore pribrat 20+kg.

stanulienkat
20. nov 2023

Pri tvojej váhe je to normálne, tvoje telo má z čoho fungovať.

cookie29
20. nov 2023

@rebrambora no tak napriklad ja som mala problemy s nalievanim, je to hormonalne. A min 10kg = voda

jaskolka
20. nov 2023

Je to úplne normálne, ak bábätko sa vyvíja dobre, vôbec sa tým netráp. Keď zena začína tehotenstvo s vyššou váhou, tak nemusí absolútne veľa pribrať, ja som tiež tak mala a celkovo som pribrala 7 kíl, aj to hlavne ku koncu
Na začiatku to bolo ozaj možno pár deka gramov,takmer žiadny rozdiel nebol na poradni. Až cca v 6-7 mesiaci už to bolo viac. A po pôrode som mala okamžite dolu celú "tehotensku váhu"

klejkaez
20. nov 2023

Priberať som zacala az v 6-7 mesiaci

autor
20. nov 2023

Ďakujem baby všetkým 🙂 Mňa skôr znepokojujú tie ťažkosti ktoré mám s trávením, aby to nahodou nebolo niečo vážnejšie a aby to nebolo z toho. Každopádne vďaka za rady 🙂

majka99999
20. nov 2023

Ahoj, tiez som bola tom podobne s vahou. Pribrala som az od siedmeho mesiaca 2 kg do konca tehotenstva. Dietatko a vsetko okolo nema ani 1 kg, takze nemas co priberat, priberaju zeny z toho, ze maskrtia alebo sa zvyknu naliat vodou neskor. 😁
Ako povedala moja doktorka, lebo som sa pytala: "A Vy chcete priberat?"

nivea777
20. nov 2023

mala som 64kg,schudla som 7kg a do pôrodu som pribrala znovu na 64kg. Všetko bolo v poriadku, dieťa donosené. Teraz začínam na vyššej hmotnosti,som zvedavá.

suzitok
20. nov 2023

ja som mala v 20tt kvôli nevoľnostiam -9kg , pribrala som dokopy 14kg, čiže naspať svojich 9stratených a zvysných 5kg islo dole porodom

maryetta
20. nov 2023

Ja som sice prevazne zacinala na 65-68kg. V kazdom tehu som prv 3-5kg schudla a zacala priberat az tak v 5-6.mesiaci.
Teraz som napr v 8.mesiaci (33.tt) a mam hore nejakych 7-8kg.

martaatram
20. nov 2023

Ja som zacala s váhou 76,60 dnes som bola na poradni mam 81,6 na to ze iba lezim 2 mesiac tak 5 kg ... Zacala som 8mesiac ... pokial maly rastie neriesim naopak som len rada 😂

8853
20. nov 2023

Na gastro som bola pocas prveho tehotenstva. Normalne ma vysetrili z krvi, priznakov a anamnezy. Nastavili liecbu.

autor
20. nov 2023

@8853 fakt? Mňa na dvoch gastro odmietli 🙄

8853
20. nov 2023

To ma mrzi. Ak mas moznost skus inu ambulanciu. Mala som vymenny od gynekologa, kedze to malo priamy vplyv na prijimane ziviny.

lneviemmeno
20. nov 2023

ja mam vyssiu vahu, do 6 mesiaca som nepribrala takmer nic, teraz som 7mesiac a dokopy mam +5kg 😃 tak sa to naraz spustilo hore

anavixy
20. nov 2023

Ano je, ak dieta pribera a rastie tak ako ma, tak je uplne ok nepribrat (nepribrala som ani kg, dieta 3750g).

jablkovastrudla
1. dec 2023

Kamaratka bola tehotna a dvojickami a nepribrala ani kilo, jej bolo zle ale doslova nonstop. Rodila v Januari a obe decka su ok, a ona je rada ze uz konecne nevracia 💪 tiez mala par kil navyse

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre