Mali ste zapálené ďasná v 20. týždni?

mia501
31. dec 2011

Som v 20tt a už štvrty deň mam zapalene ďasna,použivam zubnu kefku curaprox ultra soft,pastu parodontax,zubny gel corsodyl,vyplachujem šalviou a je to stale iba horšie a horšie,už som zufala ☹ a strasne sa aj bojim o male,aby bolo v poriadku, včera ma už z toho začalo bolieť hrdlo a stupla teplota na 38,2 ☹

heln
31. dec 2011

problémy so zubami a ďasnami sú bežné v tehotenstve, kefka je dobrá voľba, pastu môžeš prestriedať zeleným elmexom, mne zubárka odporučila ústnu vodu curasept, treba si dôkladne čistiť zuby a medzi zubné priestory, tou kefkou môžeš aj bez pasty, treba si zaobstarať medzizubnú kefku a čistiť. hlavne to treba udržiavať v čistote a viac s tým veľmi neurobíš. neboj, malé bude v poriadku, kloktaj soľou, paralen si môžeš dať, teplý čaj a ležať v posteli. teplota do 38 nie je nebezpečná, ak by Ti stúpala nad 38, tam už riziko je. 38,2 by som ešte nebrala tragicky, ak by Ti teplota stúpala, tak neviem či pôjdeš na pohotovosť, či sa Ti tam chce stráviť silvester 😅 😀 😉

lypka
31. dec 2011

@mia501 ja som kúpila malej na dasienka kamistad gel a nakoniec ho používa aj babka lebo má zapálené dasná a pomáha jej to. neviem, či sa to smie používať v tehotenstve, ale myslím, že hej, ked je to aj pre bábätká. skús vyskúšať 🙂

michaela.g
31. dec 2011

@mia501 aj ja som mala dost problemy s dasnami, este som skusala vyplachovat s ustnou vodou CORSODYL, pridaj vitamin C.

Ak ma boli hrdlo tak mi na pociatku pomaha ak vyplachujem slanou vodou, ale fakt slanou... je ho hnus ale pomaha mi to

egyptanka
31. dec 2011

Mne velmi pomohol sprej Tantum Verde (dojcila som a davala som si ho a ziadne problemy) a hlavne velmi zvys prisun vitaminu C. Kludne kazde 2 hodky 1000 mg. Neboj vit. C sa nepredavkujes, co telo nezuzitkuje tak vyplavi von. Ked zacne mat laxativne ucinky tak zniz davku.

zuzikkaa
31. dec 2011

@mia501 to je v tehotenstve normalne ze dasna krvacaju a zapaluju sa,,u niekoho je to horsie... ja som chodila na dentalnu hygienu a tam mi pekne vsetko vycistili,poradili co a ako pouzivat a je to ooovela lepsie 😉
a tiez suhlasim s tym C-ckom,,ked si das rano a vecer,alebo aspon kazdy den jedno... ale neviem co pise egyptanka,ze aj kazde 2 hodky-to je trochu blbost! sice sa s C-ckom nepredavkujes no pri velkom prisune mozes uskodit ladvinam a budu sa ti v moci vyplavovat aj ziviny ktore este telo potrebuje...takze s mierou 😉

feb13
31. dec 2011

No s tym ceckom pozor, zdravy clovek potrebuje denne 100 mg, v tehotenstve mozno o nieco viac ale vsetko navyse su zbytocne vyhodene peniaze a okrem toho to dost zatazuje oblicky (co su v tehotenstve aj tak zatazene...). Tie reklamy o mega-ceckach su len marketingovy tah ale ziaden uzitok to nema. Navyse vitamin C moze zvysit krvacavost dasien a z nosa.

milankovazuzana
1. jan 2012

Corsodyl je super, miesto šalvie skús repík.Ja som v tehotenstve zap. ďasná nemala, ale pred pár dňami, mne pohohlo, keď som si kozmet.tampón namočila to vlažného repíka a na pár minút priložila na postih. miesto a to som opakovala aj pol hodinky 3x denne.Behom 2 dní to rapídne ustúpilo.

matsches
1. jan 2012

Nie je dobré používať všetko čo nám príde pod ruku. Hlavne hneď po sebe, lebo sa aktívne zložky "pobijú" a nebude z toho nič. Ja som mala tiež zapálené a dr, ktorá mi v tom čase robila jednu plombu - po 16 rokoch prvú!!! mi tvrdila, že to nie je o tehotenstve ale o hygiene. Chcela mi ešte dačo predať, a urobiť aby mala viac peňazí. Som jej na rovinu povedala, že asi keď po 16 rokoch potrebujem 1x zákrok a to každý rok som na preventívke, tak mi nech nehovorí, že to nie je o tehotenstve.... Asi jej nestačilo tých 100€ za plombu. NO, tak teda zlá skúsenosť. A pomohol obyčajný citrón. Natierať. AJ tak to bude OK až po všetkom.

raffaella
1. jan 2012

o zuby sa dobre staras ako citam. Mne sa sice nezapalili, ale mala som zvysene krvacanie pri cisteni. Ja som pocas tehu 2x absolvovala dent. hygienu (bezne chodim tak raz za 6-9 mesiacov) skrz toho, vycistili pekne ultrazvukom a vypieskovali (technologia Air-Flow) a pomohlo na nejaky cas. Po porode sa to postupne upravilo.

marikac
1. jan 2012

ja som zase bola pocas tehu spokojna so salviou

zuzka1008
1. jan 2012

hlavne si z toho nerob stres, ja som mala cele tehu zapalene dasna, a problemy so zubami a dovtedy absolut. bez tažkosti, zapal sa mi sam od seba stratil ked mala mala asi 7mes. používala som meridol

dudi30
1. feb 2013

ja mám tiež zapálené dasna... ale až tak, že som z toho nervozna, bolí ma celá pusa.... neviem čo si mám už na to dat.. a ked som si prečítala jeden článok na nete, že jednej žene zomrelo dieťa a zistli že to mala zo zápalu dasienm, tak neviem čo si už mám myslieť :(

zuzka444
25. feb 2013

ja bohuzial neviem co to mam ale mam opuchnute dasno len okolo jedneho zuba 🙂..vzadu stolicky.a tiez si myslim ze je to tehotenstvom.bo pred tym som to nikdy nemala...ale aj tak ked si umyvam zuby mam z dasien krvacanie....a je to tym ze su cievky rozsirene a preto dochdza k opuchom a krvacaniam.mne sem tam pomoze cajovnikova tycinka taka vodicka je to dam si na tampon a prilozim.niekedy pomoze niekedy nie...len sranda ze to mam len okolo toho jedneho zuba heh...uvidime ale si myslim ze po porode to vsetko prejde...hygienu dodrziavam taku istu ako aj pred tym a nikdy som nemala taketo problemy...no uvidime behnem k zubarke a uvidim co mi povie..

rencakm
25. feb 2013

Mam dobre skusenosti s Kamistad gel(obsahuje lidokain a rumancekovy extrakt), tiez Tea Tree oil (riedeny s vodou). A vitamin B. Moja mala mala problem s dasienkami,ked jej vysli zubky, mala take spuchnute dasienka, ze jej ani zubky nebolo vidno,cele usta zapalene a opakovalo sa to. A odvtedy papame B komplex, problemy sme uz nemali.

zuzuxxxx
8. aug 2014

baby musim sa vam pochvalit kamaratka ma oboznamila s jednym sprayom, nikdy som nemala problemy so zubami, s dasnami atd . ale odkedy som tehotna , moje umyvanie zubov je KA-TA-STRO-FAL-NE ... vypluvala som krv ale doslava vypluvala (sorry Za vyraz) dasna cervene a len som cakala kedy mi dasno zmizne abudu mi trcat spodne zuby.... znama mi poradila SOS SPRAY PRVEJ POMOCI (o ktorom citate asi vsade pretoze v domacnosti by nemal chybal je na VSETKO-popaleniny,odreniny.afty,ekzemy,bolest zubov atd) JE PRIRODNY,, NEDRAZDI,NESTIPE A NAVYSE CHLADI ... tento spray mi pomohol a tak som uverila jej vyrobkom a objednala si este zubnu PASTU (je ich viac druhov na predchadzanie zapalu dasien /na hlboke cistenie..... alebo druha na problemy citlivych zubov na sladke ,kysle,horuce,studene ) a ja nemam problemy s dasnami ,, a uz nemam problem si spriatelom v kupelni umyvat zuby co predtym mi bolo trapne ... lebo ma neustale posielal k zubarke :D ak mate podobne problemy blizsie info v sprave viem vam poradit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre