Tehotenská cukrovka s hodnotou 5,1, ako znížiť hladinu cukru v krvi ?

maja210
21. jan 2020

Ahojte,

bola som dnes na odbore krvi kvôli tehotenskej cukrovke. Zobraki mi krv len raz a zistili mi hodnotu 5,1..
o týždeň mám ísť znova na odbery...
neviete ako znížim hladinu cukru v krvi???

Ďakujem :(

miriam1983
21. jan 2020

@bambulienka25 napisala niezsie,okrem ineho.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
21. jan 2020

@miriam1983 tehu cukrovka nema nijake priznaky. Prakticky ti nic nie je.

yanni
21. jan 2020

@amelia000 ano. a je to v pohode.

miriam1983
21. jan 2020

@yanni no ved preto sa pytam. Lebo viem,ake to je s normalnou,ale pri tehu neviem.

amelia000
21. jan 2020

@yanni co je v pohode?

lenka2710
21. jan 2020

@miriam1983 ja som mala pri prvom tehu tiež, a okrem toho ze mi zakázala jest hrozno, hrušky a banány, tak bolo všetko normálne

lenka2710
21. jan 2020

@maja210 no vidíš, tak všade píšu inak, kašľať na to, ved Dr musí sám vedieť, ja som sama zvedavá!
Ja som si minule doma merala nalačno, mala som 4,8,takze som zvedavá, aku budem mat u dr

yanni
21. jan 2020

ja som mala v poslednom tehotenstve tiez tehu cukrovku. Zijem v zahranici a u nas sa meria v mg/dl. V tehotenstve su tie hranice nastavene prisnejsie ako pri normalnej cukrovke. Co vie, tak v mmol/dl by hodnota nalacno nemala presiahnut 5,3. Tak neviem, co panikaria. Inak zvysene hodnoty mozu byt podmienene aj stresom. U mna nakoniec po porode dosli k zaveru, ze ja som tu cukrovku ani nemala. Za cele tri mesiace, co som si merala, mi hodnota nevyskocila. Len ten jediny raz pri teste. Ale ked raz ukaze zly vysledok, uz sa to musis sledovat.

yanni
21. jan 2020

@amelia000 tie odbery. Co by si medals. Ved to nie je nic. Porod je horsi.

miriam1983
21. jan 2020

@lenka2710 a mala si nejake priznaky?

yanni
21. jan 2020

@miriam1983 Ale Prosit ta. Ani ta klasicka cukrova zorns nie je az taka zla. Ale moj gyn uz od tono upustil pred rokmi. Uz sa pije len Accu chek Dextrose. Je to Jako key si pila vodu s ribezlovym sirupom.

lenka2710
21. jan 2020

@miriam1983 a aké, veľa ľudí ani nevie ze ma cukrovku, pokiaľ nejdu na krv! Samozrejme keď uz ma niekto také výkyvy, že ma moc nízku napr cez 2 alebo zas cez 20,tak to je pre človeka nebezpečné! Ale ja som mala tak max cez 8 v tehu a okrem ovocia, čo obsahuje najviac cukru som jedla všetko! Dokonca keď som šla na gyndu, tak mi vždy sestrička povedala, až si dám čokoládu alebo vypijem sladký čaj, až je babo aktívnejšie, keď som chodievala na tie pásy! A v nemocke mi potom brali krv a už som žiadnu nemala

miriam1983
21. jan 2020

@lenka2710 ja neviem,ake to je v tehotenstve. Viem,ze normalna cukrovka sa prejavuje zvysenou potrebou pit tekutiny,zvysenym mocenim a acetonovym zapachom. Ked su vyssie hodnoty.

miriam1983
21. jan 2020

@yanni mne kazali kuput klasicku glukozu,prasok.

amelia000
21. jan 2020

@yanni praveze ja mam panicky strach z ihiel cize toto ja nedavam a hladam inu moznost. Porodu atd sa nebojim len ja tie ihly nemozem...mam dost ist na odber raz za mesiac a 2-3 odbery v jeden den ja proste nedam lebo sa poznam.

amelia000
21. jan 2020

Zeny ked ste pili tu praskovu glukozu, brali ohlad na vasu vahu?

evuska135
21. jan 2020

Akoze zabili ze 5,1 je hranica, mne bolo povedane, ze hodnota do 5,6 je ok nalacno. Nechapem ze ti nedali vypit sladku vodu aby zistili ci je to cukrovka alebo nie. Ja som mala nalacno 4,5 co je super a bum po vypiti cez 8 🙈 ale nastastie mi dieta pomohla. Pri tehu cukrovke ti nepomoze nejest sladke ani nic, tym ti cukor neklesne, problemom su tehu hormony a tie neovplyvnis, este tyzdnami sa to moze zhorsit. Zlepsovat cukor sa mi zacal az v 36tt

miriam1983
21. jan 2020

@evuska135 a ako sa to riesi?

evuska135
21. jan 2020

@miriam1983 riesi co?

lenka2710
21. jan 2020

@miriam1983 tak vieš v tehu ja chodím cikat skoro nonstop, pijem tiež veľa, nie preto žeby ma smadilo ale keď nepijem bolieva ma hlava potom!
Ale tiež to asi neplatí u každého tie príznaky, babka ma tiež cukrovku a vypije možno hrnček čaju a nemá potrebu smädu
Mna sa tiež pýtala pri prvom tehu, či má smädi a tiež som jej povedala, že áno pijem veľa ale len kvôli tomu, že ma potom bolieva hlava, nieže ma vyslovene smädi! A co sa toho bojíš??

evuska135
21. jan 2020

Teda ze pred odberom ak tyzden nebudes jest sladke. Samozrejme 12h pred odberom sa uz pije asi len voda

lenka2710
21. jan 2020

@evuska135 počuj a môže mať vplyv na to, aj v akom mnozstve vody sa to rozmieša?? Lebo som čítala, žeby sa to malo rozmiešat v 250 - 300 ml vody a ja som ani zďaleka toľko nemala, ak to bolo 150ml

evuska135
21. jan 2020

@lenka2710 nie nie ak by bolo viac vody by to mohlo skreslit, menej vody moze byt len horsie pre teba lebo je to sladke jak slak

miriam1983
21. jan 2020

@lenka2710 tak ked uz je cukrovka liecena,tak priznaky nie su take. Pisem,ked clovek nevie. A bojim,ja sa v tehotenstve celkovo bojim vsetkeho.

miriam1983
21. jan 2020

@evuska135 cukrovka. Ked pises,ze dieta to nezmeni a podobne. Tak ako sa riesi,ked je zvyseny cukor?

lenka2710
21. jan 2020

@miriam1983 a ved aj ja sa bojím, ja som si kúpila ten glukomer a sem tam si zmeram cukor, tak keď chceš mať kľud, dokonca aj v lekárni ti zmerajú cukor, tak ak nechceš čakať na to vyšetrenie, tak skus takýmto spôsobom

lenka2710
21. jan 2020

@evuska135 mi nehovor, mňa tak potom natiahlo, že to skoro šlo von, len tak tak som to v sebe ako tak udržala

lufinka46
21. jan 2020

@miriam1983 ano hrozne mám smädí.. normálne milujem vodu teraz..a to pred tehotenstvom som ledva za den liter vypila... V štvrtok mi povedia čo ďalej...aj keď bábo je už veľmi veľké..my posunuli termín skôr o dva týždne kvôli tomu

evuska135
21. jan 2020

@miriam1983 ja som to myslela tak, ze ak prestane jest sladke pred odberom dajme tomu tyzden tak to nepomoze. Lebo ak tam cukrovka je tak sa ukaze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre