Zamĺknutý potrat

mishaella1984
20. mar 2015

Keďže sa o tom stále toľko píše, pomaly už viac ako o uspešnom tehotenstve, chcem sa opytať, či sa može stať, že žena také niečo prežije a ani sa nikd nedozvie, že tým prešla a neskôr v pohode otehotnie?

Keďže sa spomína že vtedy musí byť kyretáž a tak.

Napr. ak má žena bežne dlhý nepravidelný cyklus, že napr. na 31 den od prvého dna posl. m. je tehotna, ale neprisudzuje tomu este nejaký význam, netestuje, a na 36. den napr. dostane krámy a tie by boli zároven zamlknutým?

Čo si o tom myslíte?

pýtam sa preto, lebo ja som podobný prípad.
Nikdy som nebola tehu aspon o tom neviem, ale nepravidelný cyklus mam velmi a pod 30 dni som snad ani nemala a teraz som tehu a zdá sa mi to až príliš veľké šťastie (keďže ho ani moc v živote nemam), že by som otehu a predtým nikdy nič a teraz ok.
A mam stres čo bude u lekárky, či ma testy zbytočne nepotešili a tam zistia, že je už aj po. Ak mi rozumiete.
Navyše mam dosť nízky BMI index a problém pribrať čo pri tehu je vraj problém.

micinka222
21. mar 2015

@mishaella1984 chlamidie len tak lahko z tela nedostanes..niekedy ani tie antibiotika nezaberu a zena musi ist lezat do nemocnice na infuzie,pretoze ked tak tie skor zaberaju,no urcite nie po 4 rokov co ich mam v tele..ja som ich sice nemala,no v 20tt som lezala na tvrdnutie bruska v nemocnici mesiac a stretla som sa tam z babou co ich mala..bola na infuznej liecbe len aby jej to na chlamidie zabralo..je to hnusný výrus a dost tazko sa z neho dostava..ver mi ze prirodnou liecbou si mozes tak jedine liecit,zapal hrdla..nehnevaj sa na baby,ktore ti tu toho hodne popisali..myslim ze ti vobec nechceli zle,no pisali si vlastný nazor a mne sa zda tiez nezodpovedne nejst k doktorovi 4 roky a liecit svoj problem..ak si myslis ze chces byt uz v 15tt lebo sa uz nic nebude moct stat,tak si v omyle..ja som uz raz potratila a toto tehotenstvo nebolo bez problemov,ako som pisala lezala som v nemocnic mesiac od 17 do 20tt a videla som tolko pripadov,o ktorých som ani nevedela ze sa deju..ako mamicka musela ist na vyvolanie porodu lebo v 20tt sa jej prestal plod vyvijat,v druhej umrelo,tretej zistili vrodenu chybu alebo vývojovu...bolo toho hodne a hlavne mi bolo s toho moc do placu ☹ v prvom rade sa nestresuj ak si tehotna,nakolko skodis tomu malemu a este len tým si prihodis nieco co nechces a o com tu piseme..uzivaj si tehotenstvo a myslim ze tvoja doktorka vie najlepsie co bude treba robit ak ti aj vysledky vijdu zle ohladne chlamidii..ja viem ze v dnesnej dobe najst toho spravneho doktora je takze,,no bud zodpovedna a hlavne teraz ked sa v tebe zacal vijivaj nový zivot

mishaella1984
autor
21. mar 2015

No mna skor stresuje najviac to co tu čítam takze je cas vypnúť net a nechat to na matku prírodu.

ladyblcha
21. mar 2015

@mishaella1984 ahoj, my s partnerom sme chlamydie tiez liecili. zacali sme prirodnou liecbou (odhlienovace a podpora imunity), ktoru mi poradil Pan RNG /kto neveri, nemusi, ja toho pana zeriem a verim veciam ktore pise/ + neskor - asi po mesiaci liecenia prirodne, ked uz som verila, ze su chlamydie odmaskovane, tak sme pridali este predpisane ATB a zaroven nasadili aj probiotika a prebiotika, aby tie atb co najmenej neziaducich ucinkov na nas mali. tie atb som pridala svojim rozhodnutim, aby to bolo podporene z kazdej strany. nezatracujem ani prirodnu liecbu ani lieky a lieciva. ale uvedomujem si, ze ani jedno ani druhe nemusi pomoct. a tiez si uvedomujem ze farmapriemysel je velke lobby a velke prachy.
Pan rng na atb pisal, ze nemusim pridat, ze sa to podari aj bez nich, ale kedze som chcela istotu, tak sme nasadili. kontrolne odbery (uz medzitym dvoje) mam negativne. takze u nas to vymizlo urcite. aj ureaplazmy.

mishaella1984
autor
21. mar 2015

@ladyblcha tak to je fajn. Ja nechapem kde som k nim prisla, pretoze si dávam vzdy az extrémne pozor, nesadam si na dosku, ruky vzdy umyjem pred aj po wc, neholdujem moc ani verejným kúpaliskam a wellness, ked tak som skor na uteraku a na lehátku, do bazénov som isla minimalne a na chvilu, priatela mam skoro 10 rokov toho istého a predsa :/ A niektore striedajú partnerov, nedbaju na hygienu nic a nic im nieje.

ladyblcha
21. mar 2015

@mishaella1984 hat ano, zivot je niekedy nespravodlivy 🙄
ty teraz nestresuj hlavne 😉

mishaella1984
autor
21. mar 2015

🙂 snazim sa.. chcem sa tesit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre