Ľutovali ste niekedy, že ste sa rozhodli pre tretie dieťa?

pecezuelo
25. apr 2022

Ahojte, mam 39. Mam dve krasne deti, parik, 9 a 7, prave sme sa prestahovali do noveho mestecka a noveho domu. Mame hypoteku samozrejme, ale isty vypadok v prijme vieme na isty cas nejak vykryt, plus materska je zaujimavejsia ako volakedy plus isla by som skor do prace, nie az po 3 rokoch. Moje deti su uz dost samostatne, boli to nervy vypiplat ich do takehoto rozumneho veku. Ked boli male babatka vobec som si to neuzila. Ale teraz je to zabava. Niekedy ma napadne ze ci ist este do tretieho. Manzel nie je proti len sa pyta ze ci sa mi chce, ako si to predstavujem. Ja mam rada vyzvy, tak ak nepojdem do tretieho, asi by som si vymyslela nejaky iny projekt. Ako ste to mali vy? Je to napriklad niekto kto si povedal ze pojde do tretieho a potom lutoval? ZE to narusilo chod rodiny, nebodaj aj ine problemy a potom to trochu lutoval? Alebo naopak, niekto, kto si povedal ze uz radsej nie (zvitazil rozum) a teraz ked uz pribudli roky sa mozno vracia k tomu okamihu a hovori si:"mohli sme mat aj to tretie"? Dakujem pekne za odpovede, postrehy napady. Ak je tu mamicka, co ju tiez napadnu taketo sialene napady - kludne sa mi ohlaste a pokecame o nasich pre a proti 🙂

diamond007
25. apr 2022

@pecezuelo ja čo poznám, nikto neľutoval. Ľutovali že nemali tretie.

anjelicek26
25. apr 2022

Nepoznam nikoho, kto lutoval, ze sa im narodilo dietatko...hlavne v konstelacii, aku popisujes, neni o com... deti budu naopak - radi - za mamu rok-dva doma, navarene, spratane a iny rezim, nemusiet napriklad do druziny a veci tomu podobne... treba im to podat v pozitivnom svetle, co to prinesie im a to je cas, cas ktory mama nebude travit v praci... my sa snazime o piate, takze ja som ticho 😂 Ale vekovy rozdiel budeme mat podobny medzi najmladsimi...

nikayla
25. apr 2022

Nie, neľutujeme. Bolo to naše najlepšie "rozhodnutie" 😊

aurora33
25. apr 2022

@pecezuelo som na Tom podobne. Dve deti 8 a 6. A čoraz viac začíname myslieť na tretie. Manžel by hneď on nemá problém, len ja ešte občas troška váham. Tak som zvedavá na komentáre.

silvike
25. apr 2022

@pecezuelo My urcite nelutujeme ze mame tretie. Sme za neho maximalne vdacni. Je uzasny. Podla mna sa ani neda lutovat, ze mam dieta. V konecnom dosledku je podla mna kazda normalna zena rada za kazde svoje dieta. Ci je prve, ci druhe, ci tretie ci stvrte ci..... ;)

silvike
25. apr 2022

@pecezuelo a to sme teda mali tretie ked mal syn 6r. a dcerka 7,5r.

anetkaadamko
25. apr 2022

@pecezuelo najlepsie rozhodnutie mojho zivota...

aurora33
25. apr 2022

@silvike to áno len tá dilema, že staršie už sú viac menej samostatne a zrazu začínať odznova 🙂 asi som už zlenivela :D

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvike
25. apr 2022

@aurora33 Tak ja som sa praveze na to tesila, neviem ci to hormony ci co ale ja som si proste nejako verila;) Mne to proste davalo nejak silu. A to sme praveze mali s muzom dost krizu v tom obdobi. Ale to tehotenstvo ma nejako drzalo a aj potom ked sa narodil. Pomenezovali sme si to nejako, skolku, skolu, kruzky, treningy, zus...a ide to nejako. Ale urcite urcite nelutujem. Asi som inak nastavena😃

silvike
25. apr 2022

@markus1 a ja som aj chcela stvrte, aby mal treti partaka ako boli ti dvaja starsi. Ale muz uz nechcel. Uz mame svoj vek...no zacali sme neskoro, neskoro sme sa stretli...

silvike
25. apr 2022

@aurora33 dilemu treba zahodit za hlavu 😜

janiela6
25. apr 2022

@pecezuelo Rozhodne nie! Mám štyri kusy doma.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gazpalm
25. apr 2022

@pecezuelo tak ja osobne nie a nie ,uz by som to nedala😊ale to som ja ...ale, kazde chcene dieta je dar 😉 ak to tak citis a muz nieje proti ,tak nevidim problem

marika39
25. apr 2022

Ja som otehotnela s treťou dcérou keď som mala 39 a nie neľutujem, zbožňujem ju❤Je to ťažšie , ale dá sa to zvládnuť.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cimage
25. apr 2022

Nelutujem tretie dieta, ma len 2mes a je to obcas zaberak. Starsi maju 9 a 3,5r, keby sa nehandrkovali medzi sebou, tak by bolo lepsie. Tehotenstvo bolo narocnejsie, ale nerizikove v 38r ako predchadzajuce. Teraz si zas zvykat na nocne vstavanie, ale inak pohoda.

luciasveckova
25. apr 2022

@pecezuelo ja som aj chcela aj nechcela 3,ale nskoniec ju mame a je to nase slniecko a sme radi ze ju mame a aj jej bratia.je to nasa princezna😘

zuzka1117
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
25. apr 2022

@zuzka1117 to sa môže ktorékoľvek tehotenstvo samozrejme....

zuzka1117
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danyelia
25. apr 2022

Ahoj, určite som to nikdy neoľutovala, ani prvé, ani druhé, ani tretie, ani štvrté 😄 A neviem si ani predstaviť mamu, ktorá má malé alebo aj veľké dieťa, miluje ho a povie, že oľutovala že ho má...🤔

fineta
25. apr 2022

Nic krajšie sa mi/nám ako celej rodine nemohlo v 39 rokoch stať ako previesť po rokoch na svet tretie dietatko. Neskutocne som za to vdacna a uzivame si naozaj kazdy moment. 🙏😇

zabina27
25. apr 2022

Ja sa s takou myšlienkou občas pohrávam, naši budú mať 6 a 8, aj by sa mi to páčilo, ale viac je toho proti... Praktické veci, ako veľkosť domu, auta, už sú samostatnejsi, takže ja tým pádom pohodlnejšia, nočné vstávanie a zase kolotoč skolkarskych chorob a áno, veľmi by som sa bála, či sa narodí zdravé. A svokrovci chcú stavať dom blízko nás, čo ma už absolútne odrádza od toho byť doma. Jedine kvôli tomu by bolo fajn byť doma, že mladšia bude teraz prváčka. materská a rodičak je teraz lepšia ako kedysi, deti by boli radi... Za seba si myslím, že občas ma prepadne túžba, ale už sa na to nedám, sem tam si trošku polutujem, ale neviem, či by to ozaj bola dobrá voľba. Tiez mám pocit, že som si deti veľmi neužila a rada by som si ich užívala viac, bábo by asi bola taká nálepka, že by som sa snažila vynahradiť si ich babatkovske obdobie a nebolo by to voči nim fér, musím si ich užívať, kým ešte majú záujem 😍

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurora33
25. apr 2022

@zabina27 tak to sme na tom veľmi podobne 🙂

sandra163
25. apr 2022

Ahoj, syn mal 11 rokov a dcéra 8, keď dostali 3 súrodenca. Nikto nám neveril, že 3. bolo plánované, keďže sme mali doma veľkáčov a zas celý kolotoč od začiatku 😁 Myslela som si, že 2 deti stačia, ale kdesi vnútri som cítila, že niekto nám chýba. V auguste bude mať naša princezná 2 roky a bolo to najlepšie rozhodnutie. Starší súrodenci ju milujú, ona ich, obohatila našu rodinu vo všetkých smeroch. My sme už všetci. 🙂

lavienocka
25. apr 2022

@pecezuelo určite by som chcela tretie dieťa, plodnost je veľký dar. My deti mať nemôžeme.

fineta
25. apr 2022

@lavienocka ❤️