Nič nestíham. Kedy sa to zlepší?

cicamica1980
9. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,
mame od 15.2. babatko. lenze ja nic nestiham. cez den je vkuse na prse a posledny tyzden uz spi menej.
do zajtra tu mam vypomoc, ale mam obavy ako to budem stihat potom.
vecer o 19>00 padam od unavy do postele, v noci mala vstava max. 3x - nastastie....
doteraz som tu mala maminu, navarila mi na 2 tyzdne. od pondelka som doma sama.
kedy ste vy mali pohodu na materskej, ze ste stihli porobit aj cosi doma?
kedy - od akeho veku sa to zlepsi????
rezim nemame ziadny, kedy sa mi podari mat s malou aky-taky rezim???

napiste mi vase skusenosti.

zuzkabeno
13. mar 2013

@cicamica1980 Tak to ti poviem opak - mňa najviac zdržovalo a rozčulovalo, keď mi prišiel niekto pomáhať. Najlepšie mi bolo sama s deťmi. Veď také malé dieťa veľa spí a za ten čas môžeš oddychovať, nechaj ho aj chvíľku samé - po týždni si postupne zvykne. Alebo si nezačínaj nejaké veľké práce. Ja som sa práveže pri nakupovaní, praní a upratovaní dobre odreagovala. Bábo je niekedy zlé aj keď je veľmi napapané alebo keď má veľmi prerušovaný spánok, tak optimum je min. 1 hodinu spánku v kuse.

mata95
13. mar 2013

@grundia každy si to zariadi nejako....

fialoocka
24. mar 2013

@cicamica1980 no to by som aj ja rada vedela a to môj malý má 3 roky....nedá sa s ním nič urobiť,keď ma stratí z dohladu..napr. on pozerá tv a ja chcem niečo navariť už kričí, aby som bola iba pri ňom, cez den vobec nespí a večer padám ja skor od unavy ako on 🙂 ....na všetko protestuje..napr. ked potrebujem isť k doktorke na krv, nechce sa obliecť..kričí, že on nikam nejde....ani ho nemám komu dať na chvílu povarovať...do školky ide až od septembra.... snád sa to potom zlepší 🙂....Veľa trpezlivosti a pevné nervy prajem.....

katka1981
24. mar 2013

@cicamica1980, ja som do dvoch rokov nevedela navarit pri dcerke, bud az v noci, alebo navaril muz. Nonstop som musela byt pri nej a spavala hrozne. Tazko povedat, dietatko sa meni, mozno uz o mesiac bude vsetko inak, Tvoje babatko sa neda porovnavat so ziadnym inym. Nejak to zvladnete, obavy ti nepomozu. Nam mala spavala 30 minut za 24 hodin, inak som ju mala nonstop na rukach a stale plakala. Prezili sme, hoci to bolo peklo.

blackcat8885
28. mar 2013

Môj malý má 7týždňov a tiež nestíham.Cez deň spí iba v kočíku za pochodu,doma nespí resp.len na rukách zzaspí.Takže celý deň nič nespravím a večer trvá aj hodinu kým zaspinká.Po večeroch ked zaspí vždy niečo robím-žehlím,alebo zmývam,kým ho po kúpaní priateľ krmi tak napr.povysávam.Niekedy som taká unavená,že nespravím ani večer nič a t som pred pôrodom aspoň 2x týždenne vysávala,zmývala.Teraz ked to spravím raz za týžden tak som rada.Malému sa treba stále venovať,v postieľke plače chce byť len na rukách,a to vtedy spievam,hojdám,robím mu grimasy atd 🙂 Hlavne,že je spokojný,poriadok počká,čo už 😉

ninison
31. mar 2013

@cicamica1980 u nas sa to zlepsilo od 3m. mala zacala zaspavat vecer medzi 19-20. predtym bola casto od 18do 23 na prse. proste pocuckavala, podriemkavala a ked som ju dala dole, bol vresk 🙂 teraz uz som nastavena ze po 20,00 je moj cas 🙂 bud si navarim na dalsie dni, nieco porobim alebo si len tak s partnerom spravime vecernu pohodu. okrem toho od 3m mam piatok svoje vecery. uspim malu a idem von 🙂 na kavu, na veceru alebo kamkolvek a moj partner sa stara ak sa mala zobudi (vzdy mu odstriekam mliecko). ale treba povedat ze som nocny typ takze chpdim spavat okolo polnoci.

sammy
31. mar 2013

@cicamica1980 Neboj, zlepsi sa to 🙂 Ja mam tiez male babo, no akosi teraz pri troch detoch stiham viac ako ked som mala len jedno 😀 Venuj sa babatku a rob doma len ci je nevyhnutne, ked bude vacsia, napapa sa rychlejsie a stihnes toho viac. Moja je uz teraz najedena za 5 minut a to prve tyzdne bola na mne nonstop.

cicamica1980
autor
1. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

baby dik za povzbudzujuce slova. mala ma 6 tyzdno a veru sa to zlepsilo odkedy som sem pisala tuto diskusiu🙂
este nevarim, bo mam zasoby. ale mala sa v noci budu 1-2x, vacsinou 1x, a cez den posledne 3 dni spala na terase 3 hod🙂)) takze som vcera prvy krat polhodinku cvicila🙂)) ak mi bude takto spavat 2-3 hod cez obed, to bude parada🙂))

bnm
10. apr 2013

uplne rozumiem tvojmu zufalstvu, my sme mali nedavno rok a prave sme s manzelom spominali ako sme do stvrtej rano rurkovali lebo mala koliky a ako som nevedela ci dobre kojim, ci mam dost a kvalitneho mlieka... ak ti mozem poradit (pri druhom to tak chcem urobit) - ak este nemas, kup si satku ci nosic, dieta sa upokoji, ty mas volnejsie ruky a zrejme to nebude ziadna slava, ale aspon si stihnes urobit ranajky a to minimum co v domacnosti potrebujes. a v momente ked si uvedomis, ze toto je len prechodne obdobie, ulavi sa ti. co je to par mesiacov oproti rokom? a poradila by som ti, vyspi sa ked spi drobec, ale podla mna je to hovadina. pretoze vtedy ma clovek konecne cas na seba... 😉 ja som ten rok zvladla uplne bez pomoci rodicov, manzel velakrat ledva stihol prist na vecerne kupanie, casto ani to nie. raz za stvrt roka vykypim, stres opadne a ide sa dalej 🙂 drzim palce, vydrz, bude len lepsie! 🙂

synthia12
13. apr 2013

moja bude mať rok a tiež nesíham!! od malička málo spí,je čulá a má výdrž viac ako ja!!mám tiež otázku sem tam,kedy si začnem uží´vať materskú?? mne tiež od isteho času mama navarí tak na dva dni ale inak musím stíhať!!! mám aj 9r,syna a ten je papoško,,nuž??? a poriadok?? večne sa plaším a upratujem popri hraní sa s malou a ked spinká,,nuž??? ťažké to je..ale nevzdávam sa!!!!

siska53
18. apr 2013

Ahoj, cicamica1980, mozno sa to uz zlepsilo, ale ako vidis, nie si sama. Ja som mala tiez podobny problem, ked sa narodil maly. Bola som po cisarskom, takze som sa dlhsie spamatavala a ani nemohla bohvie o robit a mama este robila, svokrovci uz maju vyse 70.... Navyse maly tiez papal kazdu hodku az dve, ale spinkaval i v postielke. Tiez som si myslela, ze nic pri nom nestiham robit.. Lenze vsetko casom prejde a okolo pol roka a hlavne po nom, ked uz sa dal budovat rezim, lebo papal uz prikrmy sa to zlepsovalo. .. Ale urcite ani teraz nezabudaj i na seba- chod na wc,ked ti treba, napi sa, ved ak by aj plakal, tie 3-4 minuty mu neublizia. Urcite jedz, ved potrebujes na mliecko . Ja som to pri prvom riesila tak, ze sme mali hraciu podlozku, tu som si dala ku kuchynskym dveram a som sa mu prihovarala - ked som jedla ci varila. Ak nemas, kup si tlakovy hrniec ci hrnce, skrati ti to cas varenia a nemusis stat pri sporaku, aby ti nevykypelo. Ja tam robim velmi vela veci a cas, aby som nezabudla, si nastavujem na rure...var si do zasoby, na viac dni a aj ked budete robit prikrmy, tak si vzdy zamraz este cerstvo uvarene do zasoby, oznac si to a zas usetris cas.
Odporucili ti dievcata i satku ci vak - lutujem, ze pri prvom som to nemala. Pri druhej uz ano a kedze starsi bol stale malicky, mal 2 roky, ked sa mu narodila sestricka, bol doma a deti vela spinia, trusia, nuz som casto vysavala sama s detmi, mala bola vo vaku. Bolo to krkolomne, ale inak sa nedalo, lebo fakt to dakedy uz teda vyzeralo..
Urcite nebud otrokom domacnosti, teraz upratuj ( aj ked povysavas len raz za tyzden, no a?)
ako sa ti da a nehanbi sa poziadat o pomoc. Ak sa da, nech sa s malym po navrate domov ci v sobotu dopoludnia zahra, poprechadza po vonku muz ( ja som tu moznost nemala, len obcas, kedze moj robi i doma), ale zas teraz je uz mama na dochodku i otec, tak sa chodia hrat s vnucencami a ja zatial pokojne a rychlejsie upracem. A zo zaciatku s dvomi to bolo tiez katastrofalne, tiez sme ledva stihali, lebo mala bola navyse kolikova, cize dlhodoby plac a len na rukach ( prve 3 mesiace hodinu ci dve v noci hore), malemu tiez bolo treba sa venovat, ale vsetko sme prekonali a teraz sa snazim upratovat tak, ako pri malo , ked sme si uz zaviedli rezim. Snazim sa v rovnake dni robit rovnake veci (napr. v stredu utieram prach) a obcas to robim tak, ako som to citala- upratat len naoko, prosto hasit najhorsie 🙂) Ved deti si urcite nebudu pamatat, ci si mala dokonale cistu podlahu, ale podvedomie si bude pamatat, ze si bola s nimi.. Stale myslim na kamosku, mamu mojho kolegu- mala hrozne spinavy koberec, kopu nevyzehlenej bielizne, ale.. Citili sme sa u nej skvele a onaod mala poznala vsetkych kamaratov svojich deti a ti sa u nej i ako dospeli citili dobre.

eriwap
18. apr 2013

Ahoj rada by som sa poďakovala všetkým čo ste cicamice poradili, mne ste tým moc pomohli. Mám 3 mesačného syna, ktorý je non stop na prse a nič pri ňom nestíham. Bývame ďaleko od rodičov a manžel je do večera v robote. Dosť som sa zožierala že nič nestíham pri malom, ani len najesť nebol čas, darmo mi rodičia vraveli že to nevadí že sa to zlepší, ja som mala pocit že to hovoria preto aby som sa upokojila a nemyslía to vážne. Cítila som sa dosť frustrovaná a ako matka nemožná, malého bolelo bruško a ja som ho nevedela nijak utíšiť. Už teraz je to lepšie, bruško ho síce ešte bolieva ale pomenej, stíham sa aj najesť ( svorka s mamou cez víkend navaria a mám aspoň na dvadni navarené) no a na ten neporiadok sa už teraz pozerám inými očami: kedže vidím že sme na tom rovnako viaceré. Takže ešte raz díky baby 🙂

briketa
18. apr 2013

@cicamica1980 Nic nestiham, kedy sa to zlepsi? ..... na dochodku... ale seriozne. Mam tri male deti a na kazdych 24 hodin cinnosti na 48... nepokrajam sa

@siska53, si predstav tiez po cisarskom, po komplikovanom chirur. zakroku hned s tym, takmer bez krvi a doma 17 a pol mesacne a 6 rocny prvacik, pohyb mozny iba autom a manzo nemoze ostat doma ani den... bolo mi "veselo" (pribuzni za oceanom)

luna303
18. apr 2013

Tak táto téma je aj pre mňa ako vyšitá 🙂 viem velmi dobre čo je to nestíhať... prvé dva mesiace nič! Sprcha, záchod, jedlo neexistovalo. Keď malá na chvílu zaspala a manžel bol pri nej že sa idem okúpať, v momente bola hore. Každú moju neprítomnosť ihneď vycítila. Mala koliky a dodnes bolieva bruško, takže v noci sme nespali vôbec,. Vyzerala som ako živá mrtvola, bledá, schudnutá -10 kíl po pôrode, stale som plakala od vyčerpania. Dcérka už má pol rok a dá sa povedať, že je to už lepšie 🙂 v noci spinká, no cez deň sa musím zaoberať len s ňou, ani minútu nemôžem byť mimo. Chodí so mnou na wc, perie somnou, nosím ju v klokanke, takže robí všetko čo ja 🙂 a upratovať? Veeelmi zriedka, bohužial, ale už ma to až tak netrapi., radšej ten čas venujem jej 🙂
Zo začiatku som velmi závidela kamarátkam a mamičkám ktoré takéto problémy nemali a nemajú dodnes, ale vôbec nelutujem. Dcérku milujem takú aká je a teším sa, že je zdravá a krásna!
Držim palce!

siska53
19. apr 2013

@briketa tak to verim, to teda sranda nebola...viem, ze nie kazdy moze vyuzit pomoc pribuznych..a nebodaj ked este daka choroba pride, angina a pod...ale taketo vykecanie sa cloveku urcite pomoze, ked zisti, ze v tom nie je sam..

bobi3
19. apr 2013

@cicamica1980 tak moja malá už má 8 mesiacov a stále je to náročné, spáva od narodenia veľmi málo, stále potrebuje nejakú aktivitu, sama sa zahrá len chvíľu. Teraz je to samozrejme už o čosi lepšie, keďže vníma a vie sa trošku aj sama zahrať, začiatky boli zlé. Som na ňu sama, manžel v práci, rodičia aj svokra na druhom konci republiky. Ale nejako som sa už naučila, dávam ju do vajíčka a takto je so mnou v sprche, na wecku, keď vešiam prádlo, varím... Režim už aký taký máme, ale až od 6 mesiacov, skôr sa nedalo :( Držím palčeky, raz určite vyrastú 😉

cicamica1980
autor
1. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

baby, musim vam napisat - ked som zakladala tento prispevok, tak som fakt bola unavena, nic som nestihala. teraz ude mat nas spuntik 11 tyzdnov a je to OVELA LEPSIE🙂

kojim este stale bez rezimu, proste hocikedy chce, ale to si myslim ze robim spravne.
spanok sa zlepsil.
vstavam v noci 1-2x, zaspava mi medzi 20:00 - 20:30. to uspavanie je este narocne=dlhe, do postele ideme o siedmej vecer, ale zato spi do 3:00-5:00. tutno noc mi napr spala od 20:30 do 4:45:-) akoze uzasne /neni to tak stale, dnes to bola skor vynimka/, ale proste stale sa to zlepsuje. nakojila som ju teraz rano a uz som ani zaspat nemohla, leb som vyspata🙂

co sa tyka dna, spava tak vselijako, niekedy menej, niekedy viac. ked mam pocit, ze spi malo cez den, tak po kojeni ju vzdy necham spat na prse a ja oddychujem. este mam stale asi na tyzden namrazene jedlo v mrazaku, ale to preto, lebo som si uz aj varila take rychle zeleninove jedla🙂))

mala sa cez den zabavi aj sama - napr. vcera bola pod hrazdickou 15-20 min

tak som sem len chcela napisat feedback, ked to raz niekedy bude niekto citat, aby vedel, ze je nadej🙂 a svetlo na konci tunela🙂)) pekny den!!!! 🙂)))

metisa
6. nov 2013

Od kedy sa nám narodil synček, tak rovnaký pocit, že nič nestíham mám aj ja... obdivujem matky, ktoré stihnú navariť, upratať, venovať sa dieťaťu... a ešte aj dvakrát denne kočíkovať, ak je dobré počko...
Ráno vstaneme, nič neurobím a je už obed... keď varím , tak mám pocit, že mi to trvá nekonečne dlho... 🙄
Každý deň sa ponáhľam a nikdy nič nestíham. Vonku ideme vždy len poobede a ja skutočne neviem, ako zbehne čas doobedu 🙂

sakura77
6. nov 2013

@metisa ked budes mat dve,tak budes stihat😀 neviem ako je to mozne,ale u mna je to tak....🙂a myslim ze to viacere baby viacdetne potvrdia😀 tiez soms a toho balal,ked som cakala druhe,ze co to potom bude ale poviem ti ze je to omnoho lepsie😨) takze sups na druhe bejby,nech sa mozu spolu hrat 😀

siska53
6. nov 2013

@sakura77 suhlas 🙂)

miku1
7. nov 2013

@metisa Neboj, všetko sa časom spraví a budeš stíhať aj ty 🙂 Jednoducho si na "nový" život musíš trochu navyknúť a potom to už pôjde. A ako písala sakura77, pri dvoch deťoch to pôjde ľavou zadnou 🙂 Aj u mňa to tak bolo. Odkedy mám dve, je to väčšia pohodička 🙂