Bolenie bruška u trojmesačného bábätka. Ako mu pomôcť?

moen
11. mar 2012

Moje bábätko bolí bruško. 16. marca bude mať tri mesiace. Stále je nekľudné mrnčí, vzdychá, má problémy s kakaním a sem tam aj s prdíkmi. Keď zaspáva tak sa strašne trhá, myká ručičkami aj nožičkami, Bohužiaľ už nekojím a tak som musela začať dávať umelé mlieko. Začali sme s Nutrilonom HA ale ten tak strašne zapekal, ze malá nekakala aj tri dni a tak sme potom prešli na Nutrilon Comfot. Kakanie sa trošku upravilo na každý druhý deň a sem tam sa nám už podarilo aj každý deň. Má ale problém stolicu vytlačiť, strašne sa pritom narobí, celý deň vzdychá a tlačí. Samozrejme že stále civčíme s nožičkami a doktorka nám dala probiotiká Infants Dophilus a kvapky espumisan. Prosím poraďte mi, čo mám robiť aby sa mojej malinkej uľavilo.

stanislavao
11. mar 2012

Pouzivajte normalny klasicky Nutrilon a davajte mu Sab Simplex kvapky. podla pribalovej informacie, pridajte mu to do mlieka. Espumisan su slabe. Sab Simplex su lepsie. ja mam s nimi velmi dobre skusenosti.

kytykenka
11. mar 2012

ahoj skus aj onu flasku dobre su z dm mam - flasky*/moji chlapci nechceli z nej pit/ ale nenapapa sa tolko vzduchu.... Infant davas to je dobre a este ten espumisan, sab simplex a urcite masiruj brusko pupikom u nas to velmi zaberalo/ ja som moc nechcela davat sab, ani espumisan to bolo len v nutnom pripade/ ak ma problem s kakanim skus rektarnu rurku.... Babetko je v takom veku ze to brusko boli ☹ este cas pomoze......

eva76
11. mar 2012

My sme zo začiatku používali Nutrilon HA1 + feniklový čajík,
proti bolesti bruška sme používali a aj dnes keď treba INFACOL kvapky - stačí 1 kvapka do pusy a o chvíľu je všetko ok.

exupery
11. mar 2012

Nasadit sab simllex,pridavat do kazdej flasky par kvapiek,skuste rektalnu rurku-pomoze dostat sa prebytocnemu vzduchu z bruska,mi sme davali kazdy vecer po kupani,a nikdy nemala problem sa vykakat ci s bolenim bruska.

minewka
11. mar 2012

Asi by som opäť zmenila mlieko, pokiaľ tento stav trvá dlho.

jankafran
11. mar 2012

My sme to tiez mali pri obycajnom nutrilone a presli sme na Comfort + kvapky Baby Calm a davala som aj feniklovy caj a pomohlo.Ale kazde dieta je ine musis skusat co vyhovuje tomu tvojmu.

zuzana581
11. mar 2012

Zmenila by som mlieko. Aj my sme mali zlé skúsenosti s N. Treba úplne zmeniť značku a bude dobre.

janinah
11. mar 2012

po napapaní nechať poriadne odgrgnúť,lebo potom ten vzduch musí prejsť tráv.cestami a bruško bolí,masírovať bruško v smere hod.ručičiek ,dávala som aj detský sypaný čaj z lekárne al. feniklovo-rascový

bv_alexandra
11. mar 2012

ja by som vymenila mlieko. z akehokolvek nutrilonu sme mali problemy s bruškom. a tak som to vymenila za Hami a máme klud. Dr si sice mysli ze sme ostali na nutrilone ha, ale ja som konala podla toho čo som videla ze malému jednoducho prospieva či nie. a tiež Sab simplex kvapky som dávala do 4 mesiacov do kazdeho mliečka desat kvapie. Espumisan je podla mna uplne o ničom. ten nam vôbec ale vôbec nezaberal. 🙂 😉 niekedy mam pocit akoby dr ine mlieko ako nutrilon nepoznali, 🙂

hori
11. mar 2012

pred kazdym krmenim dat na 5 minut na brusko past konicky... okrem krcneho svalstva spevnie aj brusne a lepsie sa popasuje s tlacenim, rychlejsie dozrieva traviaca sustava. Po troch mesiacoch, ked uz dieta pevne a vysoko drzi hlavicku, prechadzaju vacsinou aj kolikove problemy.

zuzioli
11. mar 2012

my mame tiež zle skusenosti s nutrilonom.. začinali sme na hami z toho nas tiež bolelo bruško , z beby vraj zapeka, my sme prešli na nutrilon a dostali sme z neho hnačky, a teraz papame z DM drogerie babylove mlieko je bio a je super, ma vybornu chuť... neznamena že najdrahšie mlieka su najlepšie... prave naopak.. a všetky musia prejsť kontrolou aby sa mohli davať detičkam.. je naozaj dobre a vačšine deťom robi velmi dobre..

katkatara
11. mar 2012

Môjmu drobcovi pomáhal rascový čajík-v dojčenskej vode chvíľu povaríš rascu a osladíš glukopurom.Doktorka mi tiež radila ukľudňujúcu metódu "telo na telo"- bábatko iba v plienke položíš dole bruško na seba aby cítilo pokožku a počulo tvoje srdce.A fakt to pomohlo.Aj krém na bruško Pupík je dobrý.

montinka
12. mar 2012

nám pomahal espumisan L,feniklovy caj,natieranie pupikom, cvicenie nozkami a rektalna hadicka samozrejme ze tu som pouzivala iba v krajnom pripade ked sa chudacik nevedel aj tri dni vykakat.

trinka
12. mar 2012

Nám pomohol Sab simplex a malu sme davali do polohy na brusko, ale trup mala na vakuši ( akokeby bola na štyroch) tak sa vždy vypukala... 😀 ale ako dievcata píšu, treba vyskusať co bude vyhovovat... kazde babo je ine

simona112
12. mar 2012

Aj my sme dávali Sab simplex, predpísali nám ho na pohotovosti, lebo to už bolo strašné ako malý trpeli a pomohlo, alebo feniklový čajík :D a mali sme stereo fukoty pukoty :DDD

ivanaa80
12. mar 2012

Moja malá má tiež tieto problémy a bude mať 20.3. tiež tri mesiace. Nepomáha nám nič, ani Espumisan, ani Saab Simplex, ani Infacol. Občas zaberá feniklový čajík alebo odvar z ovsených vločiek, často ju nosím na pleci, aby si trošku potlačila bruško a dobré sú masáže bruška a cvičenie nôžkami. A to dojčím a že pri dojčení by nemali byť koliky. :o) Ja by som tiež ako píšu iné mamičky na Tvojom mieste zmenila mlieko, lebo sestra tiež dávala malému Nutrilon a mal hrozné bolesti, mne to lekár tiež odporúčal pri synovi dávať, ale ja som po dojčení prešla na Sunar a nemal s tým žiadny problém. Jedna kamoška mi raz povedala, že Nutrilon je najväčší humus /prepáč za výraz/ aký existuje z dojčenských mliek, lenže lekári majú z toho, že ho propagujú asi provízie..

belusa
12. mar 2012

ahoj aj môj malý to mal prešli sme na mličko hami, kvapky baby calm tie sú perfektné majú okamžitý účinok a sú na prírodne báze 🙂 🙂 , a kvapky bio gaja ktoré sú pro biotiká dáva sa len 5 kvapiek za deň je tam písané, že až od 6 mesiaca ale môžu sa hned po narodení bála som sa toho ale 3 doktori nezávisle na sebe mi povedali, že môžem a dávala som a malinkému sa veľmi uľavilo 😉 😉 😉 a môžeš vyskúšať aj odvar zo sušených sliviek ale to som nerobila.držím palce

jankabj033
12. mar 2012

ahojte baby...aj moj mal trpel neuveritelnmi bolestami bruska a nam pomihlo ked som mu masirovala brusko pupikom a prikladali sme na brusko aj teplu pliencku latkovu..prve som je prezehlila aby bola tepla ale nie horuca a to sme prikladali na brusko aby sa uvolnili vetri...samozrejme teple kupele boli kazdy vecer a aj cvicenie s nozickami bolo na dennom poriadku

lublana1
12. mar 2012

ahoj, my sme tiez boli na nutrilone, ale menili sme mliecko na sunar HA a bolo lepsie. do kazdej flasky s mliekom 10 kvapiek sab simplex a kazdy den 5 kvapiek probiotik bio gaia a bolesti pominuli 😉

malemimi153
13. mar 2012

ahoj,ja by som odporucila zmenit mliecko,skus bebu,alebo sunar,vyskusaj,uvidis,ako ti bude na ne reagovat...no musim povedat,ze moja svagrinka mala s dcerkou take iste problemy,vyskusali vsetky mlieka,nemohla kojit,lebo mlieko nemala,,mliecko sa netvorilo,uz v nemocnici jej povedali,ze kojit nebude-mala nejake problemy s prsnikmi...malej davali nutrilon,no ona mala stale krce,len sa zvyjala,plakala non stop,strasne nieco...na vsetky umele mlieka takto reagovala....detska doktorka jej povedala,ze to musia s nou vydrzat ☹ ze to prejde....cele 4 mesiace od narodenia sa malinka takto zvyjala,u doktorky boli pomaly ako doma...nakoniec ju poslali s malou do nemocnice,lezali tam tri dni,robili jej vselijake vysetrenia a nezistili NIC!!! 😠 😠 😠 povedali,ze je mala v uplnom poriadku....lenze ona mala stale tie iste priznaky,ked papala....tak svagrinka sa na to trapenie nemohla dalej pozerat a isli k liecitelke-posledna nadej....ta ked malu zbadala,hned povedala,ze preboha,ta mala ma nabeh na katar a je alergicka na vsetky umele mlieka 😠 😠 😠 a toto jej v nemocnici nepovedali,podla nich bola v 100% poriadku....kazala jej davat prevarene plnotucne trvanlive mlieko znacky RAJO-nie ine,len rajo!!!! a k tomu ryzovy vyvar-aky pomer,to neviem,zmiesat spolu a dat papat......od toho dna malinka papa,ne je nafuknuta,nema ziadne krce a spokojne papa a pribera 😀 😀 😀 ziadne krce 😵 😵 😵
a samozrejme vyskusali vselijake masticky na brusko,teplu plienku,cicenie nozickami,aj espumisan kvapky....tam islo o to,ze mala je alergicka na vsetky umele mliecka,no doktori to nezistili

jespera
13. mar 2012

u nas pomohlo - sab simplex + mlieko hami, masaz bruska - dat ho nabok ako do stabilizovanej polohy, cvicit, nechat casto rozbalene - nech si kope, dat na brusko, skus vyuzit fit loptu - maleho si daj na rameno, mojej slecne to pomohlo. Ked ho davas spat - ma vyvyseny matrac? Alebo trosku na lyzicku fenyklo. caju.....a len skusat. Na rektalnu rurku si velmi nezvykajte - tazko sa odvyka a crevka si na to zvyknu, ale sem tam ako zachrana samozrejme, pripadne teplomer..vela stastia

cecil36
13. mar 2012

pozeram, ze mas rovnako stare babo ako ja 🙂 Nam pomohol Hipp combiotic 1 + espumisan a granulovany cajik od hipp pred kazdym jedlom. 🙂

vianocnystromcek
13. mar 2012

kminovy cajik alebo cajik na travenie (pre babatka) dostat v dm
ako pise @cecil36

lenocka84
13. mar 2012

rektalnu rurku by som radsej vynechala, kvoli moznemu navyku. zmenit mliecko, s N. mava dost vela babatiek poslednu dobu tazkosti, stara dobra klasika sunar zatial chutil kazdemu a nikto nepisal o problemoch. gel pupik na masirovanie bruska je uzasna vec. a pozor rascove a feniklove caje mozu privolat viac problemov ako ulavit. nam teda nepomohol ani jeden z nich. 😉