Čo môže znamenať výsyp na tele bezplienkového dieťaťa?

evina313
19. máj 2010

uz vyse 2 tydnov je maly vysypany. najskor to zacalo na trieslach, myslela som ze potnicky. davala som mu sudocrem. potom sa to zacalo zhorsovat, mal to viac a viac, uz aj na nohe a bruchu, v podstate tam, kde je plienka. tak som mu dala imazol. nic. boli sme na koznom, dala nam maste. presiel tyzden a nic. trochu to najhorsie vybledlo, ale male bodky - taky vysyp stale pokracuje. uz aj na nohach zozadu, na bruchu az k zaludku...dnes sme boli na kontrole. lekarka povedala, ze si mame dat urobit krvne vysetrenia, ci nema nejaku innfekciu. teplotu nema, ani nekasle, ani zdurene uzliny, ..proste nic, len vysyp. Pytala som sa ci to moze mat alergiu, vraj nie. tak neviemm. Plienky uz nenosi, iba na spanie, cize 2 plienky denne. Takisto sme na jej odporucanie zmenili znacku plienok. nic. co moze byt pricinou takeho dlhsietrvajuceho vysypu?

katkastupicka
13. dec 2015

ahoj kočky, viem, že je to staršia téma, ale potrebujem radu. už som bezradná. dcérka má takéto vyrážky už 2 týždne neviete mi poradiť, čo to môže byť? budem veľmi vdačná

katrin21
13. dec 2015

@katkastupicka u lekara si nebola, ked to ma uz 2 tyzdne??

katkastupicka
13. dec 2015

@katrin21 ale ano, beháme dva týždne po lekároch. zistili jej zatiaľ v nose prítomnnosť :moraxel, hemofil. dostala atb. alergolog vzal krv - výsledky až v januári. vylúčila som mlieko a výrobky z neho aj všetko ovocie. (zdalo sa mi totiž, že to začalo po zjedení kivi, možno náhoda) isté je, že vyše troch mesiacov s prestávkami mala soplíky. lekárka nás stále odbila, že to je normálne, lebo to nosí staršia zo škôlky. zvažovala som AJ PRášOK, ALE ZMENILA SOM AJ TEN. NAJSKôR TO MALA LEN NA PRAVEJ STRANE CHRBTA, TO POOTM USTúPILO A ZAčALO SA TO PO OKRAJOCH AKOBY šíRIť DALEJ. TERAZ TO LOžISKO Má Už čISTé, ALE OKOLO TO JE ZAčERVENENé. NA CELOOM TELE Má KRUPICOVý VýSYP

martina_11
29. jan 2016

@katkastupicka ahoj - moj syn mal nieco podobne pred Vianocami - pripisovala som to tomu, ze bol vtedy stale usopleny a ze sa vyhadzal z liekov - sirupy na kasel, multivitaminovy sirup, vitamin D atd, natierali sme to zcasti fenistilom a mastnym kremom - nesvrbelo to, postupne to zmizlo. Pediatricka sa vyjadrila, ze asi len z prasku ako sa spotil, lebo to mal len na lavej strane vtedy, ked ho videla, ale postupne sa mu to rozsirilo podobne ako vam. Teraz som opat zacala davat multivitaminovy sirup a je opat vyhadzany - zacalo to zas okolo bruska, kde konci plienka a uz to ma na celom hrudniku - viacej na lavej strane - neviem s istotou urcit, ci to je tym sirupom (obsahuje pomarancovy koncentrat), alebo plienkami (pouzivame teraz inu znacku ako vtedy), ale pojdem k lekarovi s tym. Daj, prosim, vediet, keby ste mali priebezne nejake vysledky, ze co to je.

ninkab
15. feb 2016

@katkastupicka dobry den. Chcem sa spytat ako ste dopadli??? Ja mam s 2 rocnou dcerkou teraz ten usty problem trva to uz hadam nieco viac 3 tyzdne...najskor to mala pod lavou pazuskou a laavom boku potom postupne sa jej zacali tvorit na rukach brusku chrbatiku .. Potom to preslo na nohy a teda tie ma strasne a ma aj na tvaricke take pupaciky... Uz som nestastna ked neviem z coho to je... Kozna skusa maste ale nic nezabera... Uz sa mi aj zdalo te bude dobre lebo brusko rucicky aj chrbatik uz mala pekne no vcera som si vsimla ze sa jej to zase vracia na ruky zas sa hej tacinaju robit tie flaky.... Vy ste uz v pohode? Ako dlho to trvalo cele? Dakujem zuzana

janamexico
19. aug 2018

Ahojte mamicke mohli byt ste prosim poradit a vase nazory teda ide o to ze mala mala 3 dni nekutocne vysoke teploty ktorw po 4 hod zas sa zvysovali papat nechcela ale pila dostatocne crp nizke moc negativny diagnoza viroza dnes uz je dobre teplo lahko zvysena ale teraz som spozorovala tieto vyrazky a neviem ich zaradit o aku virozu by sa mohlo jednat teploty uz vysoke niesu je hrava papa pekne co myslite mam3 to na brusku chrbatiku a jednu na stehienku 😏

janamexico
19. aug 2018
ninkab
19. aug 2018

dobry vecer. moja mala mava obcas take vacsie ako mate na stehienku a po par dnoch su prec, obcas sa jej vyhodi. to mensie vyzera ako potnicky...

olifcek
19. aug 2018

@janamexico to mensie po tepkotach i siesta choroba moze byt...al.piata, v lete sa im ,,dari,,

janamexico
20. aug 2018

@ninkab ahoj no uz mame vysyp po celom.telicku takze piata choroba potvrdena vyzera to hrozne chudatko moje dufam ze to bude uz zajtra lepsie 😑 dnes mi inac nasa dr oznamila ze tuto chorobu dietatko moze dostat az dva krat pred 3 tyzdnami se mali zas nieco a teraz toto tak hadam mame uz pokoj

janamexico
20. aug 2018

@olifcek ahoj no uz mame vysyp po celom.telicku takze piata choroba potvrdena vyzera to hrozne chudatko moje dufam ze to bude uz zajtra lepsie 😑 dnes mi inac nasa dr oznamila ze tuto chorobu dietatko moze dostat az dva krat pred 3 tyzdnami se mali zas nieco a teraz toto tak hadam mame uz pokoj

janamexico
20. aug 2018
laluska11
7. máj 2019

@ninkab pisem po velmi dlhom case, pametate sa este ako ste vtedy tie vyrazky liecili? 13 mes syn ma uz tyzden to iste, a presne sko pisete najprv to mal len pod pravou pazuchou a na boku a potom sa to rozsirilo na ruky a brusko myslim ze to uz prechazda pmaly na chrbatik a tvar, bjim sa co to je ku koznej najskor vo stvrtok riesili sme hned s nadou detskou dala nam dajaku mast fucidin a fenistil kvapky no ziadna zmena ak si pametate prosim dpiste mi co zabralo dakujem pekne Lenka