Hrozná zaparenina

majci007
10. dec 2016

och som nešťastná malej sa strašne vyparila "pipinka" včera sa to začalo a dnes to už mokvá keďže doktorka je u seba až v pondelok tak sa chcem spýtať nejakú mastičku ktorá zároveň lieči zapareninu?? niečo overené čo by fakt mohlo pomôcť....vetrám ju mastím jej to no tá mastička je len prevencia proti zapareninám.....som nešťastná poraďte mastičku

evittam
10. dec 2016

@majci007 Imazol. A keď sa to vylieči nenatierať "preventívne" po každom prebalovaní....😉

liligreg
10. dec 2016

Aj nam odporučila dr imazol a ja som potrela aj repikom a vela vetrala

adelita37
10. dec 2016

nam pomohol pri takej hroznej mokvajucej uni gel apotex

maksimets
10. dec 2016

Ahoj, nam pomohol sprej Akutol-ochranný plastický obväz vytvára vodeodolnú ochrannú vrstvu. Predtym nam lekarka predpisovala imazol, aj diflukan.Predtým vyskušaj či nie mala alergická na liek

m14m
10. dec 2016

Imazol....ten je skvelí...a vetrať, umyvat po každom prebaleni pod vodou, nie vlhkými utierkami...

deni73
10. dec 2016

Sudocrem tiež pomáha

katkakovac
10. dec 2016

Vyhodit vsetky vlhcene utierky a umyvat. Jemne osusit a bepanthen. Na taku zapareninu imazol krempasta (nie krem). Niektorym pomaha sudocrem. A vetrat. Pripadne vymen plienky. Nam robili problem pampersky, presla som na babylove. Ine deti zas babylove neznesu. Treba vyskusat.

nika_17
10. dec 2016

My sme mali problem s ritkou.Doktorka nam tiez odporucila imazol,dvakrat denne a inak sudokrem.Natierala som ju pri kazdom prebalovani,rychlo to pomohlo,takze odporucam takto..

alja20
10. dec 2016

Nasho sudokrem stipal a vzdy sa vyhadzal z kazdej co obsahovala zinok tak sme pouzivali bepanthen aj imazol ale zle sa natiera umyvali sme ritku v kamilkach a repiku ked mal bolacku na ritke A vela vetrat radsej ocikane veci kt.hned prezleces ako keby to malo byt na bolavej pokozke nam sa to stalo nastastie len parkrat v lete ked boli vysoke teploty a isli mu zubky vtedy ho stale prehanalo

domca444
10. dec 2016

pityol, cista voda, biolampa

5peta1
10. dec 2016

Dufam, ze ma tu za to niekto neukamenuje, lebo viem, aky je vseobecny nazor, ale ak ti uz nic ine nepomoze, tak skus pityol. Nepouzivali sme ho ako prevenciu, ale az ked sa nam nieco taketo neprijemne stalo. Vecer som natrela a do rana bolo po zaparenine. Zazracna vec. Poradila mi to nasa pediatricka.

natalushka
10. dec 2016

U nas zabral repikovy"kupel"..vzdy som pri prebalovani umyla ritku,zlahka osusit,vatovym tamponom som ponamacala v tom repiku a nechala chvilu uschnut na vzduchu..maleho som nala ba tych nepremokavych podlozkach z lekarne..zakryty,spokojne kolkal..potom som natrela pytiolom..to jedine nam rychlo zaberalo..castejaie prebalovat samozrejme..inak aj plienky nemuseli sadnut,kazde balenie je ine,i ked od jednej znacky..mne sa maly napr po svk pamperskach vedel osypat,ale mame rakuslo za kopcom,tak som Tam kupovala a nikdy nebol problem..inak kremy na prevenciu..po kazdom sa po case osypal..sudocrem celkom toleroval...ale naj bol od Nivey krem na zadocek..po tom sa neosypal nikdy a odkedy sme nan natrafili,nemal problem s nejakou zapareninou,ani v lete..max zacervenanie,pretrela aom pytiolom a do rana bol klud..alebo obyc.modru indulonu nahusto s tymi pytiolom zmiesat a namazat hrubsie..mastne ochrani?pytiol vylieci..drzte sa☺

adrika_77
10. dec 2016

@majci007 jednoznacne bapanthen, u nas super, tot jedine vzdy zabralo ked sa to zvrhlo

alieeenka13
10. dec 2016

Ja odporúčam nivea krem proti zapareniu kremy natieraj len v slabych vrstvách len jemny film ked som davala hrubú vrstvu bolo to horšie a taktiez reppik caste prebalovanie vetranie prip.zmena plienok ked tak pocas zaparenia skusit latkove s nwpremokavymi nohavickami ale nesmu mat v sebe foliubtak bude tiez ritka vetrana nam pomohlo toto

nika_17
10. dec 2016

@domca444 pityol sa uz kupit neda,prestali ho vyrabat ☹

guiseppinka
10. dec 2016

My ked sme mali problemy, tak doktor nam predpisal lomexin. Je to vaginalny gel, ale fakt brutalne rychlo zabera... akurat ze je na predpis

delmondo
10. dec 2016

V prvom rade skús vymeniť plienky. Umývať ritku čistou vodou, nepoužívať vlhčené, veľa vetrať. Čokoľvek použijes, dávaj to aspoň pár dní kým zaberie. Neskusaj jeden deň jedno, druhy deň druhé.
Nám sudocrem nepomáhal. Zabral imazol krempasta. Ráno a večer. A po zlepšení stavu ho ešte treba používať, inak sa zaparenina zvykne vratit

sykorkauhliarka
10. dec 2016

my sme preventivne natierali ritku stale ..v nemocnici nam ukazali s rybilkou a ja som potom pokracovala nonstop sudocremom. ..malej sa velmi zaparila ritka tak sme vratili rybilku sme tolko rybilkovali az sa jej spalila koza ..zacali sme jej davat kokosovi olej a ked uz viac cervena pokozka v dm ich krem na zapareniny je tiez dobry u nas bepanten nezabral vobec ani v prevencii

lentilkapb
10. dec 2016

imazol krémpasta

leontttynka
10. dec 2016

Tak sudocrem a bepanthen a podobne drahe blbosti ked uz je zaparenina strasna a bolova nevylieci.nam vobec nemohli. Napr.nas maly po tesco plienkach mal hned cerveny zadocek co napr.pri pampers sa nikdy nestalo...umyvat pri kazdej vymene plienky vodou a v nej rozpustene kryštáliky hypermanganu da sa kupit v lekarni.ja som si jednu starsiu bavlnenu plienku nastrihala.ziadne vlhcene utierky.natierat imazol krem pasta alebo pityol da sa volne kupit. Po prvom dni viditeľné polepsilo.od vtedy mam doma vzdy po ruke.sudocrem a rybilka bepanthen ako ptevencia ok ale nam nikdy nikdy zapareninku nevyliecila. My sme to mali z antibiotik.

leontttynka
10. dec 2016

@5peta1
Presne tak pityol zázračná masticka naco vyhadzovať 10 eur na mast ktora prd pomoze ak to uz mokva ...

kika441985
10. dec 2016

Repikovy odvar...kazde prebalovanie aj cely kupel.

iskrickaa
10. dec 2016

V prvom rade treba casto prebalovat. Synceka sme prebalovali kazdu hodinu, vo dne v noci! Skoro s kazdou cikanickou mal aj kaknute, tak sme ritku zakazdym umyli pod tecucou vodou, aj v noci. Teraz ma rok, plienku menim kazde tri hodiny. NIKDY nemal zapareniny, plienku pokozticku ma bielucku ako tvaricku. Nenechavam ho unit zaziva. Chudatko sa este nevie obriadit sam, je povinnostou rodicov dieta nenechat vo vyluckoch.

nika_17
10. dec 2016

Ten pityol sa uz kupit neda,prestali ho vyrábať.Ja som ho zhanala v lekarnach,na nete,ale uz nebol nikde,a vsade mi povedali to iste,ze uz nebude..

kika441985
10. dec 2016

@iskrickaa nehnevaj sa ale asi autorka diskusie nepotrebuje vyroky typu- nenechavam ho hnit zaziva.😯 Nemyslim ze si si precitala dobre zadanie diskusie. Inak prajem ti do buducna dvojicky ako mam ja, z menenia plienok kazdu hodinu rychlo vytriezvies. A moje deti maju zadocky luxusne. 😶

moni244
10. dec 2016

Baby, ale vy jej tu radite na zapareninu na zadku, ale ona pise o "pipinke", cize ju asi trapi nieco ine a ja by som radsej zavolala na pohotovost

ivanka33
10. dec 2016

Imazol krempasta-pozor !je aj Imazol krém,ale ten u nás nezabral 😃kľudne aj na pipinu nie len na zadok- je najlepší.

laksmi
10. dec 2016

Ahoj, necitala som co pisali ostatne mamicky, ale mojmu synovi uz aj dcerke davam len pastu s rybim olejm najprv som ju nechcela kupit, trochu zapacha ale zvyknes si...ja na nu nedam dopusit a to sme pouzivali sudokrem pityol, bepanthen....ked mala dcerka tento problem dr nam predpisala framykoin...vela stastia snad som pomohla 🙂

laksmi
10. dec 2016

Este som zabudla, dobry je kupel v bylinkach napr.repik alebo mysi chvostik 😉

nice202
10. dec 2016

imazol