Kedy ste začali dávať dieťatko v kočíku do polosedu?

zuzana1985
2. apr 2011

chcela by som vedieť kedy ste začali dávať dieťatko v kočíku do polosedu. Môj synček má 4,5 mesiaca a teraz keď je von už teplejšie začal von spávať veľmi krátko. Keď sa zobudí začne plakať, keď zo zoberiem na ruky ukľudní sa a začne pozerať okolo seba. Rozmýšľala som že ho začnem dávať už do športového kočíka do polosedu aby sa kukal okolo seba, ale myslím že je to ešte asi skoro. V ktorom mesiaci ste začali dávať deti do polosedu vy? ďakujem

hajanka
30. aug 2011

neterka nemala este ukonceny 4. mesiac a uz bola v sportovej casti kociara v pololahu
nechcela lezat vo vanicke
uz dvihala hlavicku
otacala sa na brusko
... takze to bolo uz aj nebezpecne nechavat ju volne vo vanicke

mariro
30. aug 2011

My sa vozime v nakliknutej autosedacke a striedavo v hlbokom kociku.Rada sa pozera okolo seba.A to pouzivam od narodenia tu autosedacku.Sedi tam rada a ked vidim ze chce spinkat tak zasa ide do hlbokeho,ale spala uz aj v autosedacke.Nejako to neriesim, co kto povie.Na sportak mame urcite este cas,kym sama nesedi.

tina2
30. aug 2011

Mám 3 deti a všetky som dávala ináč, podľa toho, ako sa dožadovali vidieť "svet" okolo seba dvíhaním sa z ľahu, aj ked si samé nevedeli sadnúť. Dcérku už od 4 mesiacov, tiež na mňa zazerali, niektorí si neodpustili poznámky na to, aká som matka, ale veruže problémy so skoliozou nemá ani jedno. Treba upraviť polohu bábätka tak, aby to vyhovuje jemu, ale zároveň, aby nemalo krivo chrbátik, a nezaťažovalo ani bedrové klbiky. Ideálne je, ked má hlboký kočiar polohovateľnú opierku. Ved na rukách ho tiež nedržíme v polohe ležmo, ked má napr. 5 mesiacov

masinka
30. aug 2011

prvu sme dali do sportaku az ked vedela sama sediet - t.j v 7 mesiacoch, druha mala reflux, v kociku revala, tak sme kocik nepouzivali a nosila sa v manduce... a ake spokojne babo potom bola 🙂 doma spavala tiez vo zvysenej polohe. do autosedacky sme ju davali len v aute, chrbticu to mozno neznici, ale tlaci si v tej polohe na plucka aj zaludok.

mipolka
30. aug 2011

Moja mala Klarka ma 3 mesiace aj par dni a uz teraz ju to vo vanicke nebavi, vacsinou tam len place, tak nase prechadzky potom vyzeraju tak ,ze ju musim vziat na ruky, aby mala dobry vyhlad...vtedy sa ukludni a ja tlacim druhou rukou prazdny kocik pred sebou. Asi sa aj my zacneme vozit castejsie vo vajicku alebo jej trosku zdvihnem podlozku v hlbokom, este ze je polohovatelny 🙂 Podla vyrobcu je ale vanicka pouzitelna len do 4 mesiacov, tak potom sa uz bude musiet nasa princezna vozit v polosede v sportovom kociku, ten sa da dat skoro az do vodorovnej polohy. Osvedcilo sa mi, ze je zbytocne kupovat velku vanicku, ved aj tak tam babatko dlho nebude chciet len tak lezkat. Tod nas pripad 😉

zzuzana82
30. aug 2011

my mame 4mesiace korigovane zaciname treti,ked ideme von na kratsie tak maleho davame do autosedacky lebo vo vanicke my uz tiez nevydrzi,zacne plakat a sa osiva,este stastie ze sa nam da otvarat strieska a moze sa pozerat von inak by nevydrzal,vanicku mame tiez aj zvysenu lebo sme mali slaby reflux, maly bol od narodenia vo zvysenej polohe. Podobne ako aliza musim suhlasit som v Uk a tu je vanicka rarita ja osobne som asi jedina , ktora tu ma hlboky kocik, tu sa deti vozia skoro vsetky len v autosedackach alebo golfakoch,takisto sa davaju odgrgnut v sede (ja ale nechavam klasika na pleci 🙂 podotykam mam predcasniatko a aj na tom to oddeleni deticky ktore mali byt este stale v brusku davali odgrgnut v sede,takisto aj hracky ako hojdacky,kolisky a neviem co este su vlastne v polosede a tiiez su vhodne od narodenia, 🙂 tak neviem, kazdy asi nech sa riadi vlastnym rozumom a hlavne nech pocuva svoje dieta 😉

monikapalo
30. aug 2011

Ked mal maly 5 mesiacov

sofia2008
30. aug 2011

v 7.mesiacoch

chovancova27
30. aug 2011

My máme športiak od 4,5 mesiaca. Ale náš malý je extra živý, má 6,5 mesiacov, už mesiac štvornožkuje a teraz sa začal stavať sám na nohy...🙂

nana85
30. aug 2011

ja som tiez uz dala maleho do sportoveho,ale aj tak,ked nespi,proste v kociku reve akoby ho rezali,ked ho vyberem je spokojny a usmieva sa,takze u nas to o vyhlade nie je.ked spi je mu jedno v akom kociku,ci v sportovom,ci v hlbokom,kludne vyskusaj sportovy,ak vam to pomoze.mne ostava len dufat,ze sa to casom zlepsi 🙂

spalka
30. aug 2011

asi v 8 mesiacoch, ked uz sama sedela

svetluska4
30. aug 2011

zalezi od babatka ale polosed, alebo skor sikme lezanie je v pohode, ono to klasicke sedenie odporucaju od 6 mesiacov vyssie takze, sa netreba trapit, kazde dietatko je ine a ked uz silu a samo sa vie udrzat tak preco ho priputavat len preto ze nejaka statistika hovori inak? 😉

soldi
4. sep 2011

ahoj, mam rovnako stareho synceka ako Ty a tiez mi niekedy place v hlbokom kociku. pravdaze hned vsetci prisli s tym, ze ho mam supnut do sportoveho kociku. ale mne sa to prieci,lebo si myslim, ze mu je predsa len najlepsie na chrbatiku. a prisla som na dve veci. bud place,lebo sa mu chce spinkat a nieco ho rusi,alebo place,lebo mu je dlho. na prvy pripad mu stiahnem striesku (mam aj na korbicke taku, ze sa da stiahnut uplne dole) a drncam ho (vacsinou do 10 minut vytuhne) a na druhy pripad to robim tak, ze ho dam na brusko a pred neho nejaku hracku. nepotrebuje sa pozerat von, hracka mu staci 🙂

ducci
10. sep 2011

asi zavisi od dietata, doktorka mi povedala, ze sa s tym nemame ponahlat, cim dlhsie je vo vanicke tym lepsie... ze v dnesnej dobe sa deti strasne rychlo davaju do sedu (aj sportak, aj autosedacka...) a ze kedysi decka lezali aj do niekolkych rokov v hlbokej vanicke.. ze mam vyskusat dat mali na brusko...no mala bude mat 6 mesiacov za tyzden a zatial je v hlbokom, tiez ju to tam az tak nebavi, ale skusim ju dat na brusko a ked nic nezabera tak ide do babyvaku ten zaberie vzdy 🙂)

zuuuzana7
14. sep 2011

na zaciatku 8 mesiaca ked sa uz vo vanickach dvihali, ak babo este nesedi nemala by sa chrbtica zatazovat 😎

katka3012
3. nov 2011

do sportiaku od 4,5 mesiaca? Nieje to dako priskoro ?My sme vanicku vymenili za sportiak v 7 mesiaci