Kiahne a ich priebeh

monyz
24. mar 2013

Ako u vas prebiehali kiahne a co vsetko ste na ne davali? Boli ste v izolacii 2 tyzdne ? Mam doma dcerku s kiahnami, ma tri roky. Syncek bude mat o par dni rok. Nieje to pre neho nebezpecne? Maminky dajte typi na zmiernenie svrbenia. Dakujem

matka.r
22. jún 2017

ženičky otázka , musí byť pri kiahňach stále teplota , alebo sú aj priebehy bez teploty ? ďakujem

evittam
22. jún 2017

@matka.r Obe moje deti vôbec nemali teplotu. Nie nemusi byt.😉

vroni
22. jún 2017

Aj u nas dvakrat bez teploty

lennnyka
24. jún 2017

@veronikax
@denisocka baby kedy môžem zacat ten kremík cicatridina dávat?
Drobec ma 9.den kiahne a včera si zlupol chrasty medzi obocim.
Ma to veľmi veľké a hľadám hocco už aby som to aspoň trošku zmenšila.
Prosim poraďte mi

veronikax
27. jún 2017

@lennnyka my sme fungovali na tea tree oil 🙂 za par dni to mala suche a chrasty minimalne 🙂to som jej potierala s tym od zaciatku 🙂

jankkaa_77
1. júl 2017

@didi35 Videla som, že Váš syn mal ťažký priebeh kiahní. Moja dcéra tak isto, má 13, a na tvári jej zostali také škvrny po kiahniach, ktoré sú aj po mesiaci čo odpadli chrasty, stále také ružovkasté a v niektorých vidno aj priehlbinky. Používame na to krém contractubex, ale po natretí na tvár ju to strašne svrbí a keď to tam nechala naposledy cca 4 hod., urobili sa jej aj také malé ružové škvrny od toho. Je to normálne? Dokedy mali vaše deti takéto ružovkasté po kiahniach? Tak isto som čítala, že ste používali krém rescue a culevit, miešali ste to nejak tak dokopy alebo striedali že každý deň nejaký iný alebo tak? Je nejaký rozdiel medzi tými, kt. sa predávajú v lekárnich a medzi tými, čo vám dal ten "odborník"? Ďakujem krásne, uvítam radu aj iných mamičiek. 🙂

judithd85
1. júl 2017

@jankkaa_77 jazvy su este cerstve. Do dvoch rokov v podstate farebne splynu s okolitou pokozkou. Takze len trpezlivost. Drzim palce

didi35
2. júl 2017

@jankkaa_77 Rescue a culevit som miesala a nanasala, ked zaspal, contratubex nie je na preliacene jazvy, ale na vyvysene jazvovite tkanivo, takze na jazvy po kiahniach nijako nepomoze. Uz je to 2 roky, ako rastie, priehlbinky sa trochu roztiahli a jamky tak nie je vidno, akurat ta na lici zostala, ma tam bielu jazvicku.

Culevit obsahuje aminokyseliny a pomaha obnovit kolagen, ktory po kiahni utrpel. Niektore s jeho pomocou zmizli, ale ta velka nie. Vygoogli si rozdiel medzi atrofickymi a hypertrofickymi jazvami http://www.jazvy.sk

Contratubex aj dermatix a pod z lekarne su na hypertroficke jazvy a teda vobec nepomozu...

Drzim palce!

jankkaa_77
17. júl 2017

@didi35 Dobrý deň, opäť píšem, pretože sme si teda kúpili krémy Rescue a Culevit, ale po nanesení na tvár (Rescue) sa jej tam spraví červený "kruh" presne na tom mieste, kde si to aj dala...keď jej to nakrémujem na ruku, tak to červené nemá, tak neviem, či to môže byť alergia alebo čo... ale prosím Vás, je to normálne? Po Culevite sa jej to nerobí, len po tomto Rescue a takisto sa jej toto presne isté urobilo aj raz po Contractubexe, po tom silikónovom géle a odvtedy jej ho už nedávam...

didi35
25. júl 2017

@jankkaa_77 To nechapem... Tak jej davajte len culevit, ten je dolezitejsi. Rescue je na zmiernenie - rozriedenie silneho culevitu. Rescue mal odstranit "sok" zo zapalovych procesov v pokozke, pouziva sa aj na slnecnu alergiu, postipanie... Asi je alergicka na nejaku zlozku.

1verunka1
15. mar 2019

Ahojte moja dcéra ma kiahne a jedna vyrážka je velmi zapalena je dosť možné že je podliata krvou je to a okolie ruky je začervenane je to v poriadku nemam sa obávať alebo robyt paniku cenim si kazdu radu

lennnyka
17. mar 2019

@1verunka1 ja by som púder nedávala doteraz ľutujem malý ma tri jazvy na tvári
Krátky oplach vo vani s hypermanganom a potierat tantum verde

majobea
18. mar 2019

@1verunka1 vyzerá to udusené...dole s tým pudrom

jankasom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janeska17
6. jún 2021

Kiajne