Rozťahovanie pohlavných orgánov u bábätka

levandulova111
16. feb 2023

Ahojte. Baby, viete mi niekto vysvetliť, prečo sa novorodencovi, konkrétne dievčatku, má rozťahovať pošva až na dierku? Aby ju bolo vidno a roztiahnuť aj tú? Vraj aby nezarástla...
Mám už dve deti, dievča a chlapca, chlapcovi sme sťahovali kožku normálne ale dievčatku rozťahovať šušku?? Jej doktorka je v našom meste nová a nastúpila namiesto našej starej. Mne to nikto nekázal pri prvej dcére, mne to nikto nerobil a každého čo sa opýtam, tak o tom ešte nepočuli, dokonca jedna známa sa pýtala svojej doktorky a tá zostala pozerať ako teľa na nové vráta...
Ja sa bojím, že môžem malej niečo poškodiť, hlavne keď sa metá.... Nič také nerobím, ale ma zaujíma, že čo to za nový trend 🙈
Rovnako aj hlavička, keď sa záleží, že sa musí až do Bratislavy na vyšetrenie, moje deti teda bolo ťažké polohovať, keďže sa toľko metali, až sa dali do polohy, ktorá im vyhovuje. Hlavne v noci, takže jednu stranu mali viac zaležanú, než druhú a teda nikto nám nepovedal ani o tomto a nikto nás nikam neposielal... By ma to tiež zaujímalo, lebo tá hlavička mi dáva zmysel, no tá šuška nie...

alison11
16. feb 2023

@levandulova111 Ja čo si pamätám len tie vonkajšie pysky sa odeľovali aj to napudrovalo aby sa nezlepili a nezrástli.

vivienkalejova
16. feb 2023

@levandulova111 pane bože to čo je za doktorka ti bi si hlavne nič s jej pohlavnimy organmi nemala robiť nepočuvaj ju keť vyrastie tak všetko bude tak ako ma si mysliš že aj naše mamky nam toto robily 😂😂😂 nie prepač ale taketo som ešte nepočula lebo ja mam 3 dievcata a taketo nieco mi nejde do hlavy aby ešte ktomu doktorka kazala niečo taketo

terezka2911
16. feb 2023

@levandulova111 skus si dat do googla synechia vulvy.

domi51714
16. feb 2023

my roztahujeme pysky, a pekne pretierame - pozrite si synechie vulvy - presne tomu sa chce dr. vyhnut - je to aktualne velmi bezne…

terezka2911
16. feb 2023

@domi51714 a cim? Nam kazala doktorka olivovym olejom.

matabb73
16. feb 2023

Vonkajšie pysky sa môžu zlepiť a zrásť, preto sa to robí. Vždy len skontroluj, či je všetko ok a ak áno, nič netreba robiť. Moja dcéra mala jednu dobu na to nábeh, tak som musela dávať na to pozor.

valeriakadarova
16. feb 2023

@levandulova111 rozťahujú sa vonkajšie pysky, aby sa jej nezrástli... A tým, že jej to rozťahuješ bábu neublížiš 🙂

domi51714
16. feb 2023

@terezka2911 iba s tamponikom vo vode, nedavam ziadne olejceky

1mina
16. feb 2023

Normalne jemne ano, ja som aj pretierala troskou olivoveho oleja na vaticke, tak mi poradila dr, aj zvysky necistot to vycisti.

simona92101
16. feb 2023

@levandulova111 to si si velmi zle vylozila-roztahovanie organov🙈
Vola sa to synechia vulvy, Jedna sa o to,ze pokial sa nevenuje dostatocna starostlivost o vaginu dietata,t.j umyvanie celej posvy,zajst aj do zahybov,na gazu dat olejcek a opatrne vytriet, mozu pysky zarast.pre dieta je potom mocenie velmi bolestive,a musi sa to chirurgicky narezat! Tato tema je velke tabu, vela ludi o tom nevie,a som prekvapena ze ani lekar o tom nevedel

alexandra383
16. feb 2023

@levandulova111 presne tak, moze mat synechiu, moja starsia to mala v 3 mesiacoch a skoncili sme na detskej gynekologii. A dcery kamosiek to tiez mali, predtym som o tom tiez nikdy nepocula, kym sme nezazili.

heln
16. feb 2023

@levandulova111 len zopakujem,neroztahuju sa pohlavne organy, ani posva, len vonkajsie pysky, pretoze zvyknu zarastat, je to bezne, v ramci dennej hygieny to vidis, ci to zarasta alebo nie.

levandulova111
autor
16. feb 2023

@all no baby ďakujem za vysvetlenie, lebo ja som naozaj o tom ani nepočula, ani pri prvej dcére, a na pôrodnici nám tiež nič také neukazovali, každé ráno mali bábätká vizitu a ani pri prepúšťaní nám nič nehovorili a ani im to tam nikto nerobil (na vizite sme boli s bábätkami prítomné).
No a táto doktorka práveže rozťahuje aj vnútorné pysky, že aby bolo vidieť dierku, jej to naťahuje, preto som sa bála a spýtala sa vás tu, lebo aj jej osobne som sa pýtala a povedala, že za posledných 5 rokov sa toto začalo diať, že ona mala jeden prípad, ale že to sa vraj len vatovou tyčinkou a mastičkou nejakou rozdelia tie pysky keď sa zlepia, ale že ide o to, že sa tam zadržiava moč a vznikajú zápaly... Akurát dnes som bola s malou na poradni, tak mi to nedalo...
Malej samozrejme dbám na hygienu, vždy jej to tam vyčistím poriadne.. Ale toho rozťahovania som sa bála, ale keď stačia len vonkajšie, začnem to robiť. Ďakujem za vysvetlenie

nicol_10
17. feb 2023

Ja jej to robím počas kúpania vo vode..tiez sme mali problém, lebo jej to skoro zarastlo, keď mala 10m..na kontrole jej to Dr vedela "narušiť" a nemuseli sme ísť k detskej gynekologicke.. Odvtedy jej to vždy pri kúpaní jemne roztvorim a ani to nejak nevníma (teraz ma 2 roky)