Teploty u 5-ročnej trvajú už 8 dní

17. dec 2022

Od minulého piatka začala mať dcérka teploty.. najprv to začalo postupne raz za 24 hodín jej vyskočila nad 38,5, potom po 12 h. V utorok to bolo už každých 6 hodín, do toho kašeľ, začal aj sopel. Dr.som volala, vravela, že chrípka, že vydržať, ak do piatka neprejde máme s ňou prísť, no lenže s manželom nás to chytilo v stredu, na striedačku sme si znižovali vysoké teploty. Proste chrípka.. nevládali sme ísť do obchodu, už tobôž nie k dr. Vo štvrtok sme jej znižovali teplotu každé 4 hodiny. Dnes jej vybehne po 6 hodinách.. je to už 8 deň. Vypotila sa, CRP test negatívny. To nemá konca. Nieco také sme nezažili ani pri covide u nej. Kašeľ občasný aj sopel ako my všetci. Keď nemá teplotu, papa, pije, hra sa. No bojím sa. V piatok som sa dr.nedovolala. Pri chrípke koľko môžu trvať teploty? Nám s mužom prešli teploty po 3 dňoch..

kluska
22. dec 2022

no popravde boli sme na slovensku na tyzden ked napadal sneh a moje deti sa hrali aj 2 hodiny v snehu a nic im neni, to bolo minuly tyzden. zatial co kamosky maju deti a tie boli chore.

lindusss2016
22. dec 2022

@kluska moje deti nenosili masky a otvorene hovorim, ze pocas lockdownov sme sa stretavali s ludmi, ktorym tie nariadenia prisli tiez absurdne. Ziadnu izolaciu sme nedodrziavali, a napriek tomu sme teraz tu chripku dostali, aj minuly mesiac covid, ale ten bol uplne nic oproti tomuto. A ze sa deti hraju v snehu, to nie je predsa dovod ochoriet. Chripka sa v snehu nedrzi, chripkou sa nakazia kontaktom s inymi chorymi.

kluska
22. dec 2022

@lindusss2016 to, ze sa hrajes v snehu, ktory zazijes napr len 3-4x za zivot v pripade mojich deti, mozes sa prechladit a mozes byt dlho chora. ja som sa tak prechladila od noh v novembri a dlho som nebola fit. A moja kamoska bola vtedy s detmi tiez von jeden den a bola kratko a na druhy den boli deti chore. Proste hovorim o imunite.

kluska
22. dec 2022

ale u nas napr lockdown bol taky, ze deti chodili do skoly, do fitka, na bazen, jedine mesiac a pol bol zatvoreny bazen a fitko a skola fungovala nonstop a v skole zima, ze deti sedeli aj v bundach, to bolo minuly skolsky rok

lindusss2016
22. dec 2022

@kluska a u nas bol zas lockdown taky, ze sme sa stretavali normalne v podniku, ktory patri kamaratom velka partia ludi, do škôlky chodili deti uplne normalne. Co to s tym ma spolocne? Bud ste ten virus stretli alebo nie, ked ste sa mu vyhli, mozes byt rada. Ale moje deti jakziv na sebe nemali rusko, ziadne opatrenia sme nedodrziavali a predsa sme sa nakazili. Ano, spolocnost sa mozno nepremorila virusmi, neziskali sme protilatky, ale uz mam vyslovene nervy, ked citam, ze si mozme sami za to, ze sme detom davali ruska a ze sme im sami pokazili imunitu 🤦

kluska
22. dec 2022

@lindusss2016 a co ta to hneva ked si detom nedavala ruska a nepokazila im imunitu kedze stale chodili do skolky a stretavali ste sa? nerozumiem, mala by si naopak sa tesit, ze si sa tomu vyhla vlastnym pricinenim. Pozatym, my sme koronu uz mali hned na zaciaktu, uz sme si to odkrutili v marci-aprili 2020. Podla mne uz neexistuje clove co sa s tou chorobou nestretol. Ale toto neni korona. Pozatym ty mas deti mensie, tak to byva, ze su viacej chore.

kluska
22. dec 2022

a ano k tym ruskam, v irsku deti nenosili, ale poviem tak, ze v novembri minuleho roku nariadili detom od 9 rock ich nosit, ale rodicia sa vzburili a nepreslo to, nebolo to povinne, iba ten co chcel.

lindusss2016
22. dec 2022

@kluska my sme koronu mali tiez hned v prvej vlne a ani sme nevedeli, len nam vysli protilatky. Toto nie je korona, pisala som to, je to chripka typu A. Korona je oproti tomu prechádzka ruzovou zahradou. Hneva ma to, ako ludia mudruju, ze sme ako spolocnost detom pokazili imunitu tym, ze nosili ruska. Nie, deti ruska nenosili, ak aj niektore ano, tak minimalne. My dospeli sme nosili ruska ako ovce, ako sme si pekne zvykli si ich nasadit hned pri vstupe do obchodov. Nepremorili sme sa beznymi virusmi a teraz nas kosia.

scorpionflower1
22. dec 2022

@lindusss2016 ibaze toto nesposobili ruska, ale zavrete skoly, skolky a izolacia. Btw. korona je suviks mozno pre niekoho, no moja 4-rocna dcera sa z covidu dostavala vyse mesiaca, mala teploty 39 10 dni .

lindusss2016
22. dec 2022

@scorpionflower1 nasa skolka ficala minuly rok, asi 2 tyzdne pred vianocami bolo tak, ze kto nemusi, nech nechodi, ale to aj tento rok mame chripkove prazdniny. A predtym este deti nechodili, tak nemam ani ponatia, ako to bolo. Ale mne sa uz minuly rok nezdalo, ze by bolo nejaka strasna situacia, ako tu vsetci pisu, ze vsetko zatvorene a pod. Mne fungovalo vsetko 😊

zuzankkaa1
22. dec 2022

https://www.facebook.com/100057494138053/posts/...

Tu je ten link od Dr.co treba pri chrípke robiť....

lenocka137
18. jan 2024

@petrapod presne takto to máme teraz so synom od piatku večera, má aj antibiotiká...ako ste dopadli vtedy?

petrapod
30. jan 2024

@lenocka137 už sa máte asi dobre,ale odpíšem aj tak🙂 pon6 dňoch ako keby utťalo a už bolo dobré🙂

lenocka137
2. feb 2024

@petrapod áno na 4. Deň antibiotík už bolo dobré poobede...čiže na 7. Deň