Tiky a zášklby svalov

monicacha
17. sep 2013

Má niekto skúsenosť s tikmi či zasklbmi svalov u detí .. ? dcérka má tiky na tvári..sklbe plieckom , kriví pusinku , má zasklby svalov na tvaricke ..
má niekto podobne skúsenosti ? zacalo jej to asi odvtedy čo sme sa odsťahovali z jedného mesta do druhého...

hanny1
12. dec 2016

@samulko1 bodaj by to tak bolo, že z toho vyrastú. To by bolo to najlepšie pre nich.... Niekedy sú tie tiky úplne nenápadné, že to zbadám iba ja, ale inokedy dosť výrazné a z toho mám obavy....

hanny1
12. dec 2016

@samulko1 bodaj by to tak bolo, že z toho vyrastú, to by ma potešilo.

samulko1
12. dec 2016

@hanny1 u nas je to presne tak isto raz skoro vobec a potom uplne hrozne..ale ked som zacala o tom rozpravat zo znamymi tak poznam 2 ludi z okolia co to mali ako deti a preslo im to...no ine nam neostava ako verit..

lukyna78
13. dec 2016

Aj ja dúfam, že to prejde a z toho vyrastie..Mal to zhruba ako 5 ročný, potom sa to úplne stratilo, teraz máme 9 a zase..Nasadila som aspoň magnézium, uvidíme..

hanny1
13. dec 2016

@samulko1 tak tie detské tiky sú bežné, ale to majú tak do cca6 rokov a odznie to samé. No u nás je to niečo iné.

samulko1
13. dec 2016

@hanny1 praveze to boli väcsie deti v takom veku ako je moj syn ma 11 teraz..tak neviem dufam ze sa len zbytocne neutesujem ale musim verit ze z toho vyrastie..

samulko1
13. dec 2016

@lukyna78 to je zaujimave ze sa to vratilo..a ak sa smiem spytat ake ma tiky?

petrag25
13. dec 2016

Ja som mala spoluziacku na Zš, ta tiez mala podobne tiky. Ako keby neovladatelnu mimiku niekedy

lukyna78
14. dec 2016

Má sem tam zmurkanie očami a sem tam myká hlávkou dozadu, nerobí to furt, len sem tam...Má 9 rokov

hanny1
15. dec 2016

@samulko1 tak musíme tomu veriť, že z toho vyrastú.... nervová sústava dozrieva. Ja som rada, keď to má také nenápadné, že si deti nevšimnú a nebudú sa jej posmievať. Decká vedia byť kruté a tá moja zas veľmi zraniteľná....

lukyna78
15. dec 2016

No u nás tiež je to zatiaľ celkom v norme, nie je to také, že by sa mu posmievali, klop klop..

samulko1
15. dec 2016

Aj u nas su decka v skole v pohode a nesmeju sa ale jed mu to zacalo a robil to velmi intenzivne tak mal sam s tym problem..a syn je tiez velmi citlivy a on to vsetko drzi v sebe ja sa vsetko dozviem od jeho kamaratov ak sa nieco deje..

hanny1
21. dec 2016

Ahojte, tak ja som zvedavá teraz na vianočné prázdniny, keď nebude mať stres zo školy, či to bude lepšie. Držím aj vám palce a prajem krásne a pohodové sviatky!

marytesss
21. dec 2016

ahoj, nie som síce dieťa, ale mne takto začal tetanický záchvat- tetánia- skončila som na pohotovosti, kde ma nadapovali horčíkom, domov mi dali diazepan. neurologička mi odporučila veľa pohybu a hlavne čo najmenej stresu. teraz pred vianocami mi to zas začalo, ale našťastie do nezašlo až do takého vysokého štádia ako vtedy. väčšinou je to z toho, že telo má veľa nevyplaveného adrenalínu. zvýšte dávku horčíka, 3x denne po 1 tabl. veľmi pomáha aj hlboké dýchanie do brucha. 🙂 krásne sviatky všetkým 😇

lukyna78
21. dec 2016

No ja sa bojím toho horčíka,aby som ho nepredavkovala,davam mu desať dní jednu sumivu tabletu,potom pauza radšej.
Prajem krásne Vianočné sviatky.

marytesss
22. dec 2016

@lukyna78 toho sa báť nemusíte, ja som ako dieťa užívala horčík každý deň po 1 tabl. dokonca aj tie šumivé som pila každý deň jednu a bola som ok. zas závisí od toho, koľko má dieťa rokov.

lukyna78
22. dec 2016

9 rokov myslíte že môžem každý deň??

samulko1
22. dec 2016

@lukyna78 ja davam synovi uz tri mesiace v kuse magneb6 aj rano aj vecer tak nam povedal neurolog..

belbel
22. dec 2016

@lukyna78 už môže kľudne celú, indikoval nám tiež neurológ

lukyna78
23. dec 2016

Ja mu dávam jednu tabletu sumivu denne,tak je v návode

lukyna78
23. dec 2016

Jednu ráno a jednu večer by som mohla??

samulko1
24. dec 2016

Ja tak davam odporucil neurolog ako som pisala..

lukyna78
24. dec 2016

Oki ďakujem😃

hanny1
25. dec 2016

Krásne a pohodové sviatky želáme všetkým! Deťom aj nám pohoda a nejaké tie dni voľna určite prospejú! Uživajte si to v zdraví!

darja12
5. feb 2017

ahojte... naša dcéra začala mať tiky plecom ked mala cca 6 mesiacov.. teraz má 16 mesiacov a stále tie tiky má.. nadvihuje pravé plece dosť často. nerátala som to, ale cez den je to aj viac ako 100 x za posledné dni.. teraz s jej to nejak zhoršilo... doktorke som to ešte nespomínala

lukyna78
5. feb 2017

Ahojte,nám sa to výrazne zlepšilo,klop.klop...Nasadila som synovi magnézium,už posledné vôbec tiky nepozorujem..No bolo to aj o tom,že sa niečoho bal,už sme to odstránili a dôležité že sme vôbec prišli na to,z čoho to bolo..Teda dúfam že to bolo z toho..

lucuska
8. feb 2017

Baby my sme tento problém riesili espricom. Je to magnézium zinok a omegy. Nám to pomohlo

shybaby
10. feb 2017

@lukyna78 My to nemame. Aspon o tom neviem.

shybaby
10. feb 2017

@darja12 Treba to riesit cim skorej, lebo inak to moze prest do takej fazy ze sa to neda vyliecit.

andrea1009
23. feb 2017

@hanny1 Ahoj.Presne aj my sme fungovali na tiapridale,ale keď začal byť v tvári opuchnutý a veľmi utlmený skoncovala som s tým. Skor zabralo vhodné vybratie koníčka,v našom prípade to bol rybolov a plávanie,ako tabletky. To ho velmi upokojovalo. A dobrá správa je že v 12-tich rokoch tyky zmizli. Veľa trpezlivosti.Verím že aj u Vás to pominie.