Zúžená predkožka u 2,5 ročného chlapca

matisd
22. mar 2012

ahojte môj synček má zúženú predkožku, až tak že sa nedá ani pohnúť. v pôrodnici mi povedali že ak sa to neupraví, mám to začať riešiť, keď bude mať 2 roky.Teraz má 2,5 r. a na 3.5. sme objednaní na urologiu do B. Bystrice. V lete nás čaká operácia. Prešiel tým niekto? Zaujíma ma hlavne pooperačná starostlivosť a liečenie.Vďaka.

matisd
autor
7. máj 2013

netreba nikde chodiť, dr. Ruman nás vyšetril rovno v nemocnici v LC, len to majú rozdelené kedy sú ordin. hodiny pre deti,, to si už nepamätám treba si to zistiť, normálne cez ústredňu v nemocnici prepoja na oddelenie a tam povedia....

a ešte som zabudla napísať, že ak chlapček nemá žiadne problémy tak tieto operácie sa robia okolo tretieho roku veku....pretože aj dieťa lepšie prijme narkózu aj je to už lepšie s pooperačnou starostlivosťou...

zora256
7. máj 2013

@obcansr ĎAkujem tak to môžeš byť moc rada,že máte takého dobré´ho urológa kiežby tu taký bol.A čo sa týka kde nájdem mi tu matisd písala Lučenec a Banskú Bystricu.Lc máme na 66km a BB na 100km.Ale tak ak bude potrebné iste tie dve budem voliť 🙂

zora256
7. máj 2013

@matisd Ahoj!Ďakujem za informácie 🙂A všetko dobré vám prajem 🙂

bebaa
21. jún 2013

@zuzu205 pomohol vam ten Dermovat???

marcela1992
2. nov 2014

ja by som to urcite nedala na silu kym by fakt nemal nejaky problem...zijem v irsku a tu to vobec neriesia takto...doktor nam kazal jemne stahovat,tak ako ide a ze u niektorych chlapcov sa predkozka da uplne stiahnut az v puberte,ze sa nemam bat,ze ked nema problem s cikanim nie je problem....nas maly ma dva a pol a neda sa mu stiahnut a mladsi ma pat mesiacov a da sa stiahnut uplne...je to individualne kedy sa to uvolni

matahary1303
3. dec 2014

matisd...ahoj mozem ti poradit,svagrinin maly ma uz 6 rokov a mal zrasteneho pitlika uplne. Predkozka sa mu vobec nedala stiahnut,mal tam len malu dierku na cikanie. Doktorka jej odporucila operaciu..jak tak...ak mozem poradit tak ten krem triamcinolon je velmi dobry..svagrina natierala pravidelne po dobu troch mesiacov a same sa mu to vyliecilo.Predkozka mu ide pekne dole...Sem tam mu to jemne zakrvacalo ale to je v poriadku lebo ten krem je hormonalneho povodu...Sestra ma s malym ten isty problem tak som jej tento krem odporucila a natiera kazdy vecer pred spanim na umyteho pitlika 🙂 a je to na dobrej ceste...Liecba moze samozrejme trvat aj viac ako tri mesiace ale netreba to vzdavat ale natierat pravidelne...ono to vazne pomaha..a je to lepsia alternativa ako davat dieta na tvz. "obriezku"...vela stastia..prajem skore uzdravenie 🙂

lafamme
5. jan 2015

@matahary1303 dá sa tá mastička kúpiť bez receptu?

poisonblu
1. mar 2015

my stahujeme od 15mes a v pohode mu to islo az uplne stiahnut, ale par tyzdnov som to zanedbala, lebo maly uz pri tom protestoval a zrazu mu nejde vobec stiahnut, akoby bola zuzena...dnes sme skusali s muzom a nesla absolutne....takze to asi encham tak..lenze mame ist k dr.na prehliadku a sa bojim,aby mu to nestiahla onona nasilne...co by ste.radili? skusat po troske zase stahovat alebo to nechat tak? maly vsak robi pri tom dost cirkus

mravvcek
13. mar 2015

@zuzu205 chcem sa opytat ten dermovat vam pomohol?

zuzu205
13. mar 2015

@mravvcek ano pomohol

martinusik91
18. mar 2015

@poisonblu ahoj ako ste na tom uz je to lepsie?maly ma necely rok a pol stahovali sme asi od roka trosku mu to islo zacalo sa to lepsit prestala som lebo bol chory mal atb bol nervozny tak som bola rada ze som ho prebalila a teraz mu to tiez ide uz len tak trosticku skoro vobec ☹

meluela
18. mar 2015

Nechat na pokoji, k urologovi ist len naozaj v pripade nudze, aj pripadny zapal sa da liecit konzervativne lokalnou antibiotickou mastou. Nechapem co je to tu na slovensku v niektorych rodinach za divny zvyk. No a plus hrr pristup niektorych urologov .. kedze sa nie ku vsetkym lekarom dostavaju poznatky novsie ako 50 rokov 😠
Aj odporucanie nasej lekarky je nehcat na pokoji.

"At birth, the inner layer of the foreskin is sealed to the glans penis. This attachment forms "early in fetal development and provide[s] a protective cocoon for the delicate developing glans."[5] The foreskin is usually non-retractable in infancy and early childhood.[5]

Medical associations advise not to retract the foreskin of an infant, in order to prevent scarring.[6][7] Some argue that non-retractability may "be considered normal for males up to and including adolescence."[4][8] Hill states that full retractability of the foreskin may not be achieved until late childhood or early adulthood.[9] A Danish survey found that the mean age of first foreskin retraction is 10.4 years.[10]"

http://en.wikipedia.org/wiki/Phimosis

poisonblu
18. mar 2015

@martinusik91 dnes sme boli na urologii, dostal masticku a o mesiac na kontrolu

martinusik91
18. mar 2015

@poisonblu tak aspon to uz neriesia nasilu 🙂 triamcinolon? aj my ho mame ale dr povedala ze ho nemozem pouzivat dlhodobo chcela aby som mu to mastila len tyzden pred tym ako mu to potom nasilu stiahne tak som nesla

poisonblu
18. mar 2015

@martinusik91 ano, nam povedal zevecer a este zdoraznil kazdy bozi den..no pocitam si o tom este, ci sa to moze dlhsie uzivat

unique26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolinko
23. júl 2015

Ahojte
chcem od Vás poradiť ohľadom toho krému alebo nejakého čaju, tuším sa volá Slez nejaký.
Syn bude mať o necelý mesiac 3 roky. Doteraz sme žiadny problém nemali. Priznám sa, že predkozku som neriešila nakoľko aj doktorka hovorila, že sa mu s tým nemám hrať...tak som pocuvla a čítala aj dosť článkov otom, že to nechať na prírodu.
Lenže minulý týždeň syn dostal zápal. Boli sme na pohotovosti, urobili mu vyplach so septonexom a poslali nás domov s tým, že na druhy deň máme ísť k chirurgovi na ďalší preplach. Tak sme na druhy deň išli, urobili preplach a povedal že máme robiť repikovy kúpeľ a v pondelok ísť na urologiu.
BOli sme na Kramároch na urologii, urobili zas preplach a povedali, že mám naďalej preplachovat repikom a o týždeň na kontrolu. S tým že mi povedala pani doktorka, že máme úplne úzku predkozku a buď chirurgicky zákrok alebo najprv skúsiť masticku. Na kontrolu ideme až v utorok :(
Odkedy mal syn ten zápal, začal plakavat pri cikani a iba plienky si pýta :'(
keď ma cikat, začne cupitat a pýta sa sadnúť alebo na ruky.
Repikovy preplach mu robím aj 3-4 krát za deň a zdá sa mi v poriadku pipik. Neviem či ho to boli preto že to má úzke alebo od strachu ☹
Prosím poraďte mi...budem vďačná za každu informáciu

alenockap
23. júl 2015

@lolinko skuste cikat pod vodou, moj tak ked mu stahovali pipika

lolinko
23. júl 2015

@alenockap
nepomáha ☹
asi nebudem čakať do utorka a zajtra s ním pôjdem naspäť na kramare na urologiu

unique26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy35
14. apr 2016

@drobec008

Ahoj. Prosim, ktory kosicky urolog robil ten zakrok? Tiez mame uzku predkozku a doktor nam chce urobit obriezku. Ďakujem

hors
14. apr 2016

@matisd ahoj no moj syn to mal bohužiaľ len takú dierku kde len moc prešiel a nič viac.Bol operovaný ako tvoj asi takom období. No unas to bolo tak ,že syna hospitalizovali samo ja som bola snim urobili mu vyšetrenie zaviedli kanilu na druhý deň mu dali neake oblbovaky a dali infuzku a išla som snim až predoperacne.No trvalo to zhruba 30 min.ale potom bol na jiske kvôli prebudenie atd...takže mi ho doniesol cca po 2 hodkavh bol stále taký ako po narkoxze ospalí.No nesmel chodit vten den musela som ho nosiť na rukách a sledovali e také volanie či cika.Pipika mal ofacovaneho ale keď sa vyvíjal tak to spadlo a viac mu to neuvažovali.No keď sa kupal musela som mu tu kozku presťahovať i keď to bolo bolestivé bol chlapík a vydral to.Po 3 dni nás pustili domou každý deň som ho kúpala a presťahovala kozku a potom sa to naučil sám robiť. Nemusíš mať strach je to úplne pohode.Uvydis viac sa bojím než to celé zazijes.Ja som bola natom rovnako ale preneho to úžasné:0)

alison11
26. jún 2016

@zuzu205 Dobrý deň!Chcem sa vás opítať na ten Dermovat kde sa dá zohnať a či vám pomohol? Ďakujem 🙂

alison11
26. jún 2016

@meluela Dobrý deň!Poprosím info čo vám pomohlo?Ďakujem podľa tých obrázkov čo ste uverejnila wikipédiá mladší má ako na 1 foto a starší ako na 4 foto.Ďakujem.

petrapritchard
26. jún 2016

@matisd my sme to absolvovali minuly rok v bratislave a absolutne nelutujem, mat dalsieho chlapca dam mu to urobit hned, ci ma problem alebo nie.pravda je ze ten pohlad po operacii bol hrozny, nebolo to take nic ako mi vraveli - ze ako slepe crevo.bola to aj kipa krvi aj velke bolesti, ale my sme mali celkovu obriezku. ale deti sa rychlo regeneruju a ozaj odvtedy ziadne problemy a silno odporucam

alison11
26. jún 2016

@petrapritchard Dobrý večer!
A koľko vám mal pri operácií synček rokov?A ako dlho ste boli v nemocnici? Mohli by ste mi opísať čo všetko ste sním absolvovali pred operáciou a ako dlho sa to hojilo?Ďakujem

alison11
26. jún 2016

@poisonblu Dobrý večer!Ako ste dopadli z tým krémikomz urológie? Ďakujem

poisonblu
27. jún 2016

@alison11 super, malemu sa to uvolnilo a ide mu to stiahnut, ani na kontrole sme neboli...teraz si to uz stahuje sam

petrapritchard
27. jún 2016

@alison11 kludne mi zavolajte bude to jednoduchsie 0902 511 902

alison11
27. jún 2016

@poisonblu A ktorý krémik mal? Ďakujem a teším sa svami 🙂Aj balónik samu robil či iba mal prilepenú?