Ako za krátky čas ušetriť peniaze?

4. jan 2020

Ahojte chcem sa opýtať ako najlepšie ušetriť peniaze za krátky čas potrebujem našetriť dosť veľkú sumu kvôli jednej veci ktorá sa musí uhradiť mám nato 7 mesiacov najviac miname na strave poradíte mi prosím vás ako šetriť

autor
4. jan 2020

@loginexistuje nemám nic

nini1010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
4. jan 2020

a to buvanie je vobec rentabilne pre vas nebolo by lepsie ak by ste slindo nejakehonnajomneho obecneho bytu ?

777januska777
4. jan 2020

A to mu nechodia spoje autobusové alebo vlakové? A nemôže sa dohodnúť s nejakými kolegami, aby chodili spolu buď jeho autom alebo on by sa vozil s nimi?

evittam
4. jan 2020

Tak ak nemas z coho odložiť ťažko sa ti to podarí pri cislach co pises asi neodlozis co potrebujete

evittam
4. jan 2020

Cize jedine este nejaký príjem ako ti tu radili, predat nieco, atď....

autor
4. jan 2020

@nini1010 nemala som záujem tu vyplakávať ani písať o svojom živote a o situácii ktorej sme chcela som len dobre rady ako ušetriť čo najviac na strave

vulka
4. jan 2020

Fu, tak to je strašné. Nutne hľadaj spôsob ako zarábať. Inak tie mesačné výdavky 900€ mimo stravy mi prídu hodne vyské. To splácate nejaké pôžičky?

autor
4. jan 2020

@vulka mame hypo na dom 500€

loginexistuje
4. jan 2020

to je novostavba ? preco taku opravu treba?

autor
4. jan 2020

@777januska777 niekedy niekoho vozí alebo sa zvezie ale to je zriedka jeho kolegovia sú zväčša z okolia on dochádza 45km

autor
4. jan 2020

@loginexistuje nie kúpili sme starý dom a potrbujeme opraviť jednu stenu na fasáde lebo vlhne opadla a začal nám plesniet dom z vnútra

loginexistuje
4. jan 2020

a to preco mate taku velku hypo? na stary plesnivejuci dom? my tiez mame taku hypo ale na novostavbu domu

autor
4. jan 2020

@loginexistuje už je myslím jedno prečo nemám chut tu vysvetľovať ani rozoberať svoj život kým som nemal nehodu a operáciu tak sme to dávali pohode ako náhle vypadol
Môj príjem mame problém ktorý chcem dočasne riešiť

c_est_la_vie
4. jan 2020

Pozri ale 7000 za 7 mesiacov- to potrebujes odlozit aspon 1000 mesacne.
No pri tebou spominanom prijme a nakladoch sa to neda, lebo len muzov prijem po odratani hypoteky je nizsi ako 1000. A to ste este nejedli, nekupili benzin, nezaplatili zalohy.
Baby ti mozu radit kolko chcu a neusetris to. Jedina moznost je ist do prace co najskor- idealne nejaku telefonistku, vratnicku, aby si to so zdravim neriskovala.

autor
4. jan 2020

@c_est_la_vie tak keby mám ušetrenú aspoň nejakú časť zvyšok by nám zas pujcili ale potrbujem čo najviac je mi jasne že plnú sumu neziskam

c_est_la_vie
4. jan 2020

Inak mozes poziadat aj banku o odlozenie splatok uveru zo udravotnych dovodov. To by vam mohlo pomoct. Alebo dom/ hypo refinancovat na dlhsie obdobie.

autor
4. jan 2020

@c_est_la_vie to sme urobili ten refinanc ale odklad nechcem už aj tak hypo na 30 r je dosť

nelca84
4. jan 2020

máš absolútne nereálne ciele, aj keby sa ti podarilo skrz stravu odložiť 200e mesačne, možno našetríš 1000e, čo je dosť málo keďže potrebuješ 7000... a to ešte nevieš aké nepredvídané výdavky sa vyskytnú

c_est_la_vie
4. jan 2020

Tie 3 -4 mesiace su uz nic oproti 30 rokom 😀. Pripadne ked sa vam bude darit, mate narok na mimoriadne splatky a tam to mozno dozeniete. Inak uz len ist do roboty.

fokuska
4. jan 2020

Na strave usetris takto:
- spises si vsetky zasoby - mrazak, spajza, chladnicka
- budes si pisat jedalnicky na kazdy den - komplet od ranajok, oloveantu atd az po veceru
- ten jedalnicek budes vymyslat tak, ze si vezmes zoznam zasob co mas doma + akciovy letak Kaudland (byva najlavnejsi) a budes kombinovat
- podla toho si napises nakup, nakupovat pojdes najedena, nie hladna a nekupis nic naviac mimo zoznamu
- aj varit budes presne podla jedalnicka
- stravovat sa budete vsetci doma - brat si jedlo so sebou, ziadne restauracie fastfoody
- tiez ziadne kavicky vonku, zakusky, zmrzlina, ziadne donasky jedla a pizze
- ziadne vecerne sedenie von pri vinku, na pivo, drink a pod.
- nekupovat alkohol, cigarety, cipsy, slane tycinky, sladkosti a ine pochutiny
- ziadne polotovary, hotove jedla
- ziadne sirupy, dzusiky, sladene sytene vody
- ziadne pribinaciky a sladke jogurtiky, kupovane kapsicky, dzusiky...

- varit vsetko doma, bez polotovarov
- ku kazdemu obedu polievku
- vodu z varenych zemiakov pouzit ma polievku
- varit strukoviny, huste privarky, doma robene veci z cesta - buchty, knedla...
- maso "nadstavit" zeleninou a omackou, zemlovou plnkou...
- vyuzivat vsetky zbytky a zvysky
- varit tolko kolko zjete, nevyhadzovat jedlo
- sladkosti piect a robit doma - rychly kolac, zemlovka, vymiesany tvaroh s ovocim...
- pit cistu vodu, bylinkove caje, domace ovocne stavy...

Chce to disciplinu ;)

stanzi
4. jan 2020

Bud si muz musi najst lepsie platenu pracu, alebo predajte dom a kupte lacnejsiu nehnutelnost.

Novy jedalnicek vasu situaciu nevyriesi.

baccio
4. jan 2020

Tak asi treba tu opravu odložiť kým nebude našetrené.Vlhkost v dome môžte poriešiť odvlhcovacom...tiež je to položka ale nie tak veľká.A ak kúpite dobrý tak to pôjde.7000e za 7mesiacov pri 450eurach je nereálne.Jedine že si požičiate ale to nieje riešenie skôr z kaluže do blata.

simsalabim
4. jan 2020

Moja byvala kolegyna ma 6 deti. Zarabala velmi malo (cca 350 v cistom), manzel zarabal viac, okolo 900-1000. Raz som sa jej pytala, ako dokazu vyzit z toho 8 ludia. Pamatam si uz len toto - nakupuju vo velkom Tescu po 7 vecer, ked je pecivo zlacnene. Davaju to do mrazaku. Kupuju jogurty, syry, sunky, ovocie, zeleninu a pod. zlacnenu pred koncom zaruky. Planuju jedalnicek, podla akcii a letakov, zaklad je doma mat vzdy chlieb, maslo a dzem, ak by bol niekto hladny. V robote na obede kolegyna vsetko, co nezjedla, brala domov - ci uz rozok, co dostala k polievke (aj moj, ked som ho nechcela) alebo to, co nedojedla. Po rodicoch mali zahradu, daleko od bydliska, takze sa tam nic moc nedalo pestovat, lebo to nemal kto polievat. Ale dozreli tam jablka - tie si brali domov.

nini1010
4. jan 2020

Keby ste to chceli ozaj konstruktivne riesit tak googlite,je tam plne tipov,napafov,taktiez ako lacno varit atd.

autor
4. jan 2020

@fokuska dakujem veľmi pekne si milá že si mi pomohla

autor
4. jan 2020

@simsalabim dakujem

loginexistuje
4. jan 2020

mozes riesit veci v malom ale teda podla mna neusetris uz nic moc neiviem kolko vas je ale
dajme tomu dvaja dospely a dve deti 500 hypoteka 200 naklady na byvanie 30 telefony benzin 150skola skolka 100 lieky 30 a si na 1000 a to ste nejedli a 350 na domacnost stravu hygienu oblecenie obutie je na hranici zazraku takze jedina moznost je zbavit sa zrutov penazi ak nemozes ty pracovat a to mate dvoch
dom a auto a riesit napr mensim bytom blizsie k praci manzela

nelca84
4. jan 2020

dokedy budeš PN? nepočká oprava kým nebudeš pracovať?

missdiva
4. jan 2020

Varit rizoto,cestoviny,zemiaky,jedno jedlo navarit na dva dni. Vyuzit svoj talent na nejaky profit, ak vies malovat predavaj obrazy, ak si zrucna skus nejake hand made, ak vies nejaky jazyk/predmet skus doucovat cez skype. Najst akukolvek pracu co zvladnes. To iste muz, ste dvaja. Jeden z vas moze vziat nejaku pracu len na viekndy. Zbav sa veci co nepouzivas aj ked za malo penazi.