Ako za krátky čas ušetriť peniaze?

4. jan 2020

Ahojte chcem sa opýtať ako najlepšie ušetriť peniaze za krátky čas potrebujem našetriť dosť veľkú sumu kvôli jednej veci ktorá sa musí uhradiť mám nato 7 mesiacov najviac miname na strave poradíte mi prosím vás ako šetriť

autor
4. jan 2020

@moniq123 dakujem

katrin21
4. jan 2020

Ako varit? Veci od muky...huste polievky, maso len v nedelu...

moniq123
4. jan 2020

Ja osobne mám vždy základné potraviny,mlieko, vajcia,maslo,olej, múky..dnes napr.zaprazena polievka,olej , múka,rasca,soľ,vegeta, červená paprika,do toho halušky z vajíčka, múky,soli, bryndzové halušky tiež len z múky,vajíčka, soli,kvapku oleja vždy dám,zmiešame s bryndzou,na to slaninka,zo zvyšných zemiakov uvarených na mäkko robím skvelé vyprážané šišky,do zemiakov dám múku, vajíčko,urobím cesto ktoré vyvaľkám,plním džemom,nutelou,čo máš rada a doma,malým pohárom vykrojím malé šišky a vyprážame, obalím v kakave s prask.cukrom, jednoduché sú langoše, špagety..zo zvyšnej ryže môžeš urobiť ryžu na sladķo,dáš do nej mlieko,cukor,počatia a máš pochúťku pre deti i seba,posypem škoricou,kakaom,lacné sú i Francúzske zemiaky,treba vyguglit, lacné jedlá,aj z 5surovin

autor
4. jan 2020

@moniq123 dakujem

autor
4. jan 2020

@katrin21 dakujem

majaxy
4. jan 2020

No my keď sme mali problém, jedli sme zemiaky so zemiakmi. Na strave vieš najviac ušetriť. Rozpocitaj dlh, a čo ti ostane Rozpocitaj na ostatné veci. Zbytok jedlo a osobné výdavky. Keď nemáš dosť, vylučuj, čo sa dá. 7 mesiacov nie je dlhá doba, dá sa takto žiť, len naozaj treba vylúčiť všetko. Myslím tým aj cigarety a osobné veci

peter_one
4. jan 2020

nedá sa šetriť keď nieje z čoho, skôr skúste nájsť spôsob ako 100 ľudom predáte niečo za 10 eur = 1000 eur, 100 ľuďom za 20 eur = 2000 eur, alebo jednému za 1000 eur 🙂 nieje to jednoduché vznikajú Vám aj náklady ale myslím že otázka znie ako zarobiť nie ako ušetriť, prajem všetko dobré

zuanach
4. jan 2020

7000€ na opravu steny je teda cez ciaru podla mna..... Treba zacat správne vetrat a kúriť........ Odstranit plesne nejakymi sprejmi..... A zohnat lacnejsich majstrov.......

martinkaxp
4. jan 2020

nuz, Tebe treba zohnat peniaze a nie usetrit, tazko sa setri, ked nie je velmi z coho... hm ... aku ma pracu Tvoj manzel?

juliet86
5. jan 2020

a nie je hanba za at zhanat oblece ie v sekacoch pre deti pripadne tu v bazari. existuje organizacia pre rodinu v trencine volaju sa pre rodinu tam viete vela veci ziskat zadarmo. na ranajky napr ovsena kasa. ak je zle tak starsie kompoty vies zohnat od znamych a mas zaklad na kase a na kolace a ryzove nakypy napr a oni budu radi ze sa zbavia... dalej ak si na dlhodobej pn mozes poziadat o pomoc obec o jednorazovy prispevok z dovodu nepriaznovej zivotnej situacie mozes oslovit miestne charity. zite ako by ste nali este menej penazi. a mozno zvazte prrdat auto co mate a naozaj kupit napr elektrocku kolobezku moesto toho... eviem kolko to ma do roboty ci nieco vozi ci vy ako rodina auto potrebujete atd atd

kikus985
5. jan 2020

S ex som sa dostala do situácie kedy narobil niekoľko tisícové dlhy plus prišiel o prácu. Potrebovala som velmi rýchlo našetriť. Niekoľko mesiacov sme jedli len chlieb s maslom. Dobré to nebolo ale čo už.
- píš si čo chceš variť, urob si zoznam a podľa toho nakupuj. S tým že ak uvidíš že vec ktorú pravidelne kupuješ, je teraz v 50% percentnej zľave, tak ju kúp. Aj keď neni na zozname ake pokiaľ sa vyslovene oplatí niečo, čo vieš že budeš o týždeň dva potrebovať, tak to zober.
- Nekupuj nič čo nepotrebujete.
- Nedávaj opravovať nič čo nutne netreba.
- Všetko čo si viete spraviť svojpomocne, aj keď s vieo návodom, urobte.
- Porozmýšľaj či nie je aj niečo iné na čom sa dá ušetriť. (Nevýhodné sporenie, zbytočne vysoký paušál, nevýhodný úver ktorý by sa dal refinancovať)
- Ideálne variť napr prívarky, to ke husté, zasýti, a za málo peňazí máš plný hrniec na tri dni. K tomu spraviť langoše alebo zemiakové placky.
- Ak fajčíte, prejsť na lacnejšiu značku alebo kupovať tabak.

Ušetriť 1000€ mesačne ja fakt dosť veľa. My máme príjem skoro 3000€ a nehrozí že by sme na konci mesiaca ostali v pluse viac ako 500€. Robotníci vám dali fakt vysokú cenu. Nevedeli by ste niečo z toho spraviť vy? Ak napr. budú najprv dávať dole starú omietku, alebo aj na konci finálnu, to by ste v pohode zvládli. Aj keby ste tu sumu len o 500€ posunuli dole, stále je to niečo.

kikanik
5. jan 2020

Mne sa najviac oplatí keď varím na 2 dni. Niektoré jedlá sa na druhý deň nedajú jesť ale niektoré áno. Napr. segedínsky guláš, perkelt, guláš, kura na paprike, polievky varím tiež na 2 dni.... deti milujú jogurty, máme spotrebu 5 jogurtov za deň, tak nekupujem najdrahšie ale z Coop Jednota za 0,33e sú husté, smotanové, chutné. Začala som piecť kvaskovy chlieb. To tiež ušetrím a vydrží mäkký aj 3 dni. A ešte zvyknem šetriť tak že nekupujem veľa jedla naraz, takže nič nevyhadzujem. Šunku máme 1x za týždeň. Keď je mäso v akcii, kúpim do mrazničky, keď mi zostane zemiaková kaša, urobím z nej šúľance, dám do mrazničky a keď nemám čo jesť, vytiahnem, posypem makom, maslom a je to mňam. Ovocie a zeleninu kupujem len po troche aby sme to zjedli a nehnilo nám to doma. A hlavne mám poducet v banke a tam si odkladám každý mesiac, niekedy 10€, niekedy 100€ ale vždy tam niečo dám. Za 3 roky mám našetrenu peknú sumu. Človek na jedle minie naozaj veľa. Netreba kupovať džúsy, colu, blbosti bez ktorých vie človek ten deň prežiť. Držím palce, nech sa šetrenie podarí.

lussyl5
5. jan 2020

Tak na strave sa dá ušetriť,plánovať varenie,variť zo zemiakov,zeleniny ideálne dopestovať si vlastnú zeleninu,domáce džemy zaváraniny,piecť domáce koláče,vďačné sú prívarky,husté polievky,guláše na so zeleninou či hubami,rizotá zemiakové jedlá.Na drogérii,kozmetike a čistiacich prostriedkoch sa tiež dá ušetriť mnohokrát sú lacné privátne značky kvalitnejšie ako drahé značky.Pozrieť sa je dobré aj na veci telefony a internet či sa nedajú zraziť náklady,prípadne na energiách ušetriť.Inak niektorá tu spomínala odloženie splátok hypotéky chápem chuť na to nemáš ale aspoň na 4až 6 mesiacov by ste si pomohli.Ono aj tak si budete musieť požičať ale keď sa ti podarí vrátiť sa do práce malo by byť lepšie ale tým že budete musieť splácať požičané priškrtiť náklady bude treba.Ale ak ide šetrenie tu získaš iba približný návod naučiť sa to musíš sama,sledovať spotrebu a akcie sadnúť na net hľadať lacné recepty prerátať si zhruba koľko budú stáť suroviny,budeš musieť aj fantáziu zapojiť jednoducho nie je na to jednoduchý návod potrebuješ si vytvoriť svoj systém.

autor
6. jan 2020

@kikanik
@lussyl5 dakujem vam

siberio
6. jan 2020

no ako reagujes tak reaguju aj ostatni, sorry ale ty nechces len tipy na lacne varenie inak by si tu nerozoberala vsetko ostatne

vsetko vam doteraz vychadzalo lebo zivot je vzdy gombicka ked sa ziadne problemy nevynaraju...ocividne ste to nemali nastavene "v pohode" ked ste teraz v takychto problemoch

nemate zakladnu financnu rezervu na 6-nasobok mesacnych nakladov (na dome aj viac kedze moze odist kotol, strecha, barsco), z toho by ste v pohode mali uhradzat akekolvek nudzove vydavky, na stary dom s plesnivymi stenami a zakladmi mi pride hypoteka 500€ brutalne vela, neviem co sa cudujes, ze to tu ludia riesia lebo my co zijeme v realite vieme, ze to nejako nesedi (ale tak poznam aj ludi co minu 30 tisic na prerabku, natiahnu si pekne nove stierky len elektriku nechaju 50 rocnu...)

ak chces tipy na varenie tak google, nenakupujes? nevidis na stitkoch take, ze cena za kilogram? sak si najdi najviac hmoty za co najmenej penazi ako zakladnu surovinu a vygoogli si z toho recepty...ale aj tak to z tvojich cisel nesedi...musis nieco predat, zbavit sa co najvacsieho poctu haraburd ale aj tak to asi nevyda

z tejto diskusie ma citatel pocit, ze vobec netusite co robite, tak sa necuduj, ze sa riesi pricina problemu a nie nasledok (lebo ked to nevyriesis tak mozno naskrabes tolko penazi, ale o par rokov budes zase v rovnakych problemoch a budete sa cudovat jak kura soplu ako je to mozne)

sarrraaa
2. feb 2020

Chudatko mne je Vás ľúto, ako Vám niektoré maminy odpisujú... ja to poznám, to čo opisujete, zavše niečo sa prihodí, že treba aj horko ťažko zarobené a ušetrené peniaze zase minúť. Ak Vám mozem poradiť, mozno to praktizujete , ale u mna najlepšie - predaj vecí tu na MK- aj malo niekedy pomôže alebo čo predáte tak peniažky skúste odkladať na horsie časy, ďalej obálkový systém - ten mám napríklad na stravu a ešte trvalý prikaz na sporiaci účet. Peniaze mozem vybrať len raz mesačne a to si dobre rozmyslím, či naozaj potrebujem tie peniaze vybrať 🙂

kovbojka
3. feb 2020

Ahoj, som osobným finačníkom, tvoje financie by mali byť rozložené:
5% - krátkodobá rezerva (na účte v prípade potreby_oprava práčky, auta apod.)
5% - zabezpečenie príjmu (napr. napr. pri PN príjmy klesnú na cca 50-55% a ovplyvní to schopnosť utiahnuť výdaje)
10% - strednodobá rezerva - keď na niečo šetríš napr. nové auto, byt _na 5-10 rokov
10% dlhodobá rezerva - šetrenie na dôchodok/v budúcnosti nebude mať kto robiť na naše dôchodky (III. pilier príp. investovanie do správc. spoločností/šetrenie na dôchodok)_, ak nemáš II. pilier dá sa do 35 rokov- nič Ťa to nestojí, peniaze/5% odvodov nepôjdu do štátnej kasy, ale Tebou vybranej správcovskej spoločnosti, kde sa zhodnocujú/úročia a v prípade smrti sa dedia
30% - ak máš úver_je to maximálna výška úveru- v prípade vyššej sumy odporúčam sa obrátiť na osobného finančníka v Tvojom okolí, ktorý má určité možnosti napr. znížiť výšku splátky bez navýšenia koncovej sumy, ktorá sa má splatiť_zníži Ti mesačné výdavky, aby si sa finančne pozbierala
40% - ostatné výdavky/strava, tf.......

Zníženie výdavkov = zvýšenie nasporenej sumy.

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janasim
7. aug 2021

@fokuska tak toto je perfektné,niečo sa tiež inspirujem👏

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz