Fondy VÚB - eurizon sk

bavaria007
27. feb 2022

Ahojte, moja sestra má VÚB a podmienka študentského účtu bez poplatku bola -nejaké sporenie do fondov mesačne. Prišiel jej výpis celková hodnota vašich investícií v podielových fondoch, názov podielového fondu - vyváženy rastový fond- otvoreny podielovy fond
Mesačne jej odchádza 15€
Vo výpise je pravidelné investovanie a nakonci suma k decembru 2021
706€

Čo to znamená? Tie peniaze si môže aj vybrať ?

petamich
27. feb 2022

urcite moze, len si treba pozriet za akych podmienok a s akym poplatkom, ak to bola investicia do fondov (co bola podla toho co pises), tak tam casto byva vystupny poplatok ak klient vyberie skoe ako o 1-3-5rokov

bavaria007
autor
27. feb 2022

@bavaria007 má to od roku 2018, mám aj screen toho výpisu, ale to by som poslala do správy

petamich
27. feb 2022

mne to posielat nemusis 🙂 ja by som si rovnako ako ty musela vygooglit poplatok v sadzobniku poplatkov VUB, kedze ich nepoznam, takze skus tam alebo nech si sestra zavola na call centrum, tam jej povedia

marcelcezfinancie
8. mar 2022

V prvom rade vaša sestra nemá sporenie ale investovanie keďže sa jedna o podielové fondy. Všetky informácie o poplatkoch nájdete v dokumente Kľúčové informácie pre investorov alebo môže byt označený aj skratkou KID. Vyber peňazí by nemal byt problém. Skôr sa treba zamerať na to v akom momente sa peniaze vyberajú keďže fond je nadstavený na dlhodobé investovanie pri predčasnom výbere je riziko výberu zo stratou. Tým myslím že sa reálne môže vybrať nižšia hodnota ako bola za cele obdobie vložená.

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz